kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, CD32, CDTV, Karty CF, Mediator, Minimig, NatAmi, Programy, Sprzęt
[#961] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Dorian3d, post #960

Przytulił bym 3000ux :)
[#962] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Ralpheeck, post #959

W sumie można spróbować pomierzyć i narysować, bo obudowa A2000 to głównie blacha, co możliwe, że jest w stanie wykonać pierwszy lepszy zakład usługowy zajmujący się gięciem blach + cięciem np. laserowym. Może tylko pozostaje kwestia próby wydrukowania plastikowego panelu przedniego, albo zrobienia formy do niego. Ale nie wiem jakie jest zainteresowanie...

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 20:48:28 przez pgru2

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 20:48:48 przez pgru2
[#963] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@pgru2, post #962

Jeżeli to nie byłaby prowizora to zawsze znajdziesz ludzi na taki rzeczy.
[#964] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@martinflash, post #1

były hasła, że mało Amig albo brak cd32 to się trochę poprawiłem zrobiłem aktualizacje video :)



Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 20:17:41 przez juen
[#965] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@juen, post #964

A co to za program odpalony na amidze ?
[#966] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@juen, post #964

O stary.... nie wiem jak się nazywam. Wielki szacun
[#967] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@juen, post #964

Choć sam, jak przyznałem niedawno w felietonie, nie kolekcjonuje tak podziwiam kolekcje kolekcjonerów i tutaj po prostu oczy się cieszą jak to pięknie wygląda :)


Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 21:56:10 przez grxmrx
[#968] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@juen, post #964

Wariat! [szacun]
[#969] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@juen, post #964

Jak (w końcu) dokończe te "drobne zmiany" i posprzątam, to też zrobię objazdówę po mojej jaskini ;)
[#970] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@juen, post #964

Kilka SEG, kilka PSXów, kilka Wii, ST jest, CPC też, nawet Archimedes, WOW szacun. :)

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 22:43:15 przez ZbyniuR
[#971] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@alt_, post #969

Ja sprzątam od 2 lat.
[#972] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@michal_zukowski, post #971

U mnie jest porządek przez 3-4 dni w roku.
[#973] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@alt_, post #972

czekamy :)

u mnie tez tak bylo, czesto dwa lata bylo wszystko na kupie. ale od jakiegos roku z hakiem wreszcie udalo mi sie posprzatac. syf jest wciaz, bo jednak sie kurzy itd, ale niedlugo zrobie porzadki przed amigarock4 :)
[#974] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@juen, post #973

Mój ołtarzyk, zacząłem że dwa lata temu i dalej zbieram chociaż powoli zainteresowania idą w kierunku retro pc.


















Narazie najcenniejszy dla mnie jest Optimus 166mmx a ostatnio dostałem do niego płytę z 486dx
7
[#975] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@druzil28, post #974

Piękna EXPOZYCJA OK
2
[#976] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@BULI, post #975

to też wrzucę swoje prace w toku :P

docelowo chciał bym mieć 1 monitor na każde 2 maszyny :P

6
[#977] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Kwahu, post #976

No i po co taki żyje, jeden z drugim. Nazbierał sprzętów i nie chce rozdawać go ludziom lub sprzedać za paręnaście złotych.
Wtedy ja miałbym takie okazy i nieźle na tym zarobił.


2
[#978] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Ralpheeck, post #977

Wiesz czemu nie rozdal?

Bo je potrzebuje i na nich tworzy np. GRY !

a Ty co stworzyles oprocz BAŃKI CENOWEJ ?!

ok, racja
3
[#979] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@selur, post #978

Masz
Przyda ci się.
1
[#980] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@selur, post #978

To pisząc grę potrzeba w kolekcji mieć 50 komputerów?

Myślałem, że wystarczy jeden a dobry, ewentualnie drugi "goły" dla przetestowania gry na sprzęcie bez turbiny.

A tak to leży, kondensatory wysychają, reszta się kurzy, szczury po tym łażą i czeka aż Putin to wszystko zagrabi albo nasza władza to skonfiskuje.
[#981] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@tukinem, post #980

Jeśli tak lubi..

Sądzę że ten wątek służy by pokazać mile dla oka zdjęcia, a nie zaglądanie komuś do kieszeni i na co wydaje swoje własne pieniądze. Tak samo wątpię by ktoś potrzebował jakichkolwiek rad co ma robić ze swoimi rzeczami. Wątek można łatwo zignorować jeśli kogoś denerwuje, lub ktoś zazdrosci

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2022 20:53:11 przez juen
2
[#982] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@juen, post #981

Po prostu irytuje mnie trzymanie kilkadziesiąt takich samych rzeczy. Rozumiem mieć kilka w razie gdyby się coś zepsuło. Ale większość rynku wtórnego opustoszało bo został wykupiony, a teraz jest wystawiane za znacznie większą kwotę. Spoko rynek jest wolny, wystawiajcie za ile chcecie. Ale to raczej zniechęca do kupowania prawdziwych maszyn. Nie ważne.

Sam jestem kolekcjonerem, bo posiadam różne sprzęty audio z lat 80-tych i 70-tych. Do tego nagromadziłem płyt winylowych i szpul. W całej swojej kolekcji posiadałem 2 płyty które mi się powtarzały, bo jedną zakupiłem z za granicy a drugą po jakimś czasie kupiłem bo tamta nie dotarła. Ostatecznie przyszły obie, a tą powtórną nigdy nie rozpakowałem. Oddałem ją charytatywnie.
2
[#983] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@tukinem, post #982

ale co wystawiajcie? zaden z moich znajomych kolekcjonerow nie handluje.
najczesciej to jest tak, ze ktos ma jakas sytuacje w zyciu i sprzedaje wszystko, a nie ze handluje.
ja w zyciu nie sprzedalem amigi, po prostu nie mam takiej potrzeby

skoro jestes kolekcjonerem, a nam mowisz "wystawiajcie za ile chcecie" to smialo moge Cie nazwac handlarzem... skoro tak mylisz pojecia
[#984] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@juen, post #983

ja ostatnią amigową rzecz sprzedałem w 2007 roku
[#985] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@juen, post #983

Spokojnie Juen !
Nic sie nie boj, za twoje zaslugi amigowe oszczedzimy twoja kolekcje ale innym zrobimy wjazd na chate.

Ja bede wynosil a tukinem bedzie sprzedawal na ryneczku Lidla Smiech
[#986] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@selur, post #985

Załóżcie jakiś komitet z Szarym Wilkiem i uzgadniajcie limity na środowisko.
2
[#987] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@juen, post #983

Nie jestem hamdlarzem i nie potrafiłbym nim być. Nawet gdy coś sprzedawałem (samochód przykładowo), to nie potrafiłem windować ceny. Żeby ktoś nie miał pretensji że sprzedałem wadliwy towar, to uświadamiałem co z nim nie tak. Bardziej mi zależało na pozbyciu się niż na zarobieniu.

Skoro Twoi znajomi kolekcjonerzy nie są handlarzami, to kto tak wywindował ceny? Ludzie, którzy z zapałem chcą kupić?
2
[#988] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@tukinem, post #987

"Nie jestem hamdlarzem i nie potrafiłbym nim być"

to czemu inncyh, ktorzy tez nimi nie sa, bo tylko kupuja takze nazywasz handlarzami??

"Ludzie, którzy z zapałem chcą kupić?"

lekcja podstaw ekonomii sie klania, chociaz cos tam Ci swita, bo sam sobie odpowiedziales na pytanie :)
1
[#989] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@druzil28, post #974

A ze tak zapytam, co takiego cennego jest w starym PC z MMX ?
Mysle, ze zdecydowanie cenniejsze sa te komputery Atari...

Grzyb to grzyb i jest cenny jak grzyb w lesie, pelno tego jest wszedzie i malo kto tego juz uzywa...
1
[#990] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój

@tukinem, post #987

Skoro Twoi znajomi kolekcjonerzy nie są handlarzami, to kto tak wywindował ceny? Ludzie, którzy z zapałem chcą kupić?


Nosz ku%4 jak z pytaniami o węgiel albo ceny w sklepach. Opozycja chodzi i podnosi!
Tam ceny komputerów. Że taki Lotharek lub stachu nie chce za piwo lub paczkę fajek naprawić, to dopiero jest januszostwo i psucie rynku.
Najlepiej napraw Świat, i idź do pracy za 2 zł na godzinę, i skoro ludzie podnoszą ceny, to niech ludzie z drugiej strony je obniżają. Jak będziesz pracował za 2 zł, to wszyscy będą musie’li obniżyć stawki, bo ktoś się zgłosił za 2 zł! Albo zażądaj 500 złotych za godzinę! To wtedy naprawisz chory rynek pracy w Polsce, i wszyscy będą musieli się do tego dostosować, i dużo płacić. Proste, nie?
Jakiś pajac chce 5 tys za amigę? Pro tip. Wystaw za 300 złotych mniej od niego, czyli za 4.700, pewnie sprzeda się w 3 sekundy, no bo jest w końcu o 300 złotych taniej! Nie dość że zarobiłeś, wykiwałeś Cwaniaka, to jeszcze naprawiłeś coś, czego on nie zdążył zepsuć. To dopiero sztuka, naprawić coś co nie zostało zepsute :)
No i właśnie ustaliłeś cenę na 4700. Wystarczy że wystawisz inną, taką samą amigę za 50 złotych, to nagle rynek się do tego dostosuje, bo musi! W końcu autentycznie sprzedajesz za 50 złotych. Widzisz jakie to proste?
Z węglem, wystarczyłoby aby w jednym skupie sprzedawaliby go za 600 zeta, i nagle ceny „musiałyby” spadać. A tak, Janusze, handlarze sprzedają za kilka tys, zamiast go oddać, bo przecież każdy nie chce marznąć. A tu nikt na taki prosty sposób nie wpadł.
3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem