kategoria: A1200
[#1] A1200 Indivision MK2 AGA
Może mi ktoś wyjaśnić jak ustawić preferencje żeby uzyskać pełny obraz na LCD Eizo L557 próbowałem zmienić rozdzielczość PAL na Multiscan i teraz wyświetla mi obraz w kwadracie 10 na 10 cm i nie mogę tego zmienić
[#2] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@sebbb, post #1

17 to luz ja mam z 21,50 problem
link to samo zrób w Pal co on w ntsc


Ostatnia aktualizacja: 22.12.2013 13:56:47 przez Dorian3d
[#3] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@sebbb, post #1


[#4] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@Dorian3d, post #2

dzięki za link, wypróbuję po świętach
[#5] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@Dorian3d, post #3

[#6] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@Art, post #5

To po to robią te 128MB fastu w ACA :D
Co ta Indywizja potrafi jeszcze poza mieleniem sygnału na DVI?
[#7] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@Skrzyp, post #6

Gdyby w A1200 było standardowo instalowane 4mb Chip tak jak w Atari Falcon to by była super sprawa lub 2mb jak jest z opcją rozszerzenia. Szkoda że konstruktorzy ograniczyli to w taki sposób.
[#8] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@Art, post #7

A tam 4 pomysł 8 jak w winuae:D
[#9] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@parallax, post #8

Szkoda że dokupując mediatora i jakąś kartę graficzną nie da się wyświetlić na niej wszystkich rozdzielczości.
8MB CHIP w tamtych czasach to były kosmiczne kwoty.

Może ktoś zrobi klon A1200 z prawdziwego zdarzenia który nie ma niedoróbek oryginału. Może wyjdzie nawet taniej niż orygianał ze wszelkimi "dodatkami".
[#10] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@11111olo, post #9

A jakie rozdzielczości chciałbyś wyświetlać a nie możesz ?


Pozdrawiam
[#11] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@11111olo, post #9

Piszesz:
Może ktoś zrobi klon A1200 z prawdziwego zdarzenia który nie ma niedoróbek oryginału


No i właśnie takie próby były jak chociażby słynne już Natami. I co z tego wyszło? A no na razie nic. Klon A500/600 jak MiniMig czy projekt MIST Lotharka jak widać łatwiej jest zrobić. Trudniej natomiast jest emulować kości AGA, gdyż tak naprawdę nie ma do płyty głównej Amigi 1200 czy 4000 żadnej dokumentacji, przynajmniej do układów graficznych, ale pewnie nie tylko do nich. Programowo łatwiej jak widać jest zrobić emulator (typu WinUAE). Ale też zobacz ile on czasu powstawał.
[#12] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@Art, post #5

Nie mam indivision, ale czy jakiś FBlit by tu nie pomógł?
[#13] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@11111olo, post #9

No takie GBA 1200 byłoby fajne.
[#14] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@RadoslawF, post #10

Choćby 320x256.
[#15] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@Art, post #5

No to ja pytanie laika. Załóżmy, że kupię sobie to urządzenie, ustawię rozdzielczość na 800x600, to czy jak będę uruchamiał gry to one się uruchomią, czy będę musiał ręcznie zmieniać rozdzielczość, a może one dopasują się do mojej rozdzielczości?
[#16] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@Ender, post #15

Ustawiasz raz
[#17] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@Ender, post #15

Będą się uruchamiać w takiej konfiguracji, jaką sobie wyklikasz narzędziem konfiguracyjnym. To jest coś co trzeba zrobić raz dla każdej rozdzielczości, której zamierzasz używać. Jak raz sobie ustawisz i zapiszesz konfigurację to już dalej nic więcej nie trzeba robić.

Trzeba wziąć pod uwagę dwa parametry: rozdzielczość jaką generuje Amiga oraz rozdzielczość natywna panelu LCD. Te dwie trzeba do siebie dopasować jakoś ;). Typowy problem: jak masz grę która odpala się w PAL Lo Res, to jak musisz wprowadzić takie ustawienia (specyficzne dla swojego monitora), żeby uniknąć skalowania i utraty jakości. Znalezienie takich optymalnych ustawień może trochę potrwać. W każdym razie robisz to raz, zapisujesz i zapominasz o problemie.
[#18] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@11111olo, post #14

Nie żartuj że nie można takiej rozdzielczości ustawić, można, 320x200 też się da. Lepiej od razu przyznaj że chciałbyś mieć mikser video i automatem puszczać obraz raz z karty a innym razem z kości AGA, ESC czy OCS. Niestety tak to tylko w slotach made in Commodore ze slotem video.


Pozdrawiam
[#19] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@11111olo, post #14

Olo nie pogrążaj się bardziej ok, racja
[#20] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@RadoslawF, post #18

No dobra.
Da się ustawić taką rozdzielczość ale już gry które w takiej rozdzielczości w większości działały spowodują na monitorze VGA pojawienie się napisu NO SIGNAL, bo gra poleci przez port VIDEO.

Czy też się pogrążam?
[#21] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@BULI, post #19

Wiesz kto to jest Ekspert ?


Ostatnia aktualizacja: 23.12.2013 12:30:42 przez Dorian3d
[#22] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@Dorian3d, post #21

dobreOK
[#23] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@11111olo, post #20

Czy też się pogrążam?

Nie trafiłeś
[#24] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@BULI, post #23

Czyli to jest jedna z bolączek amigi i mediatora.
Na zorro jest tak samo?
[#25] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@11111olo, post #24

Doprawdy nie wiem co odpisać- poczytaj sobie o obsłudze kart GFX pod amigą w ogóle, bez względu na złącze i o grach/programach "tylko" pod układy specjalizowane.
Znajdziesz tam też na pewno odpowiedzi co i jak można uzyskać na monitorze "standardu VGA".
[#26] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@BULI, post #25

Czyli dobrze przeczuwałem że co było pisane pod AGAtę to tylko na niej zadziała, nawet jak będą inne cuda wianki.
[#27] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@Dorian3d, post #21

[#28] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@11111olo, post #20

Pomyliłeś rozdzielczość ze źródłem sygnału. W przypadku slotów PCI musisz kombinować z dwoma monitorami lub jakimś przełącznikiem sygnałów, w przypadku slotów zorro z aktywnym slotem video (zorro do A1200 ma nie aktywny) dajesz kartę GFX z wbudowanym lub dedykowanym ScanDublerem i masz sygnały z obu źródeł na jednym monitorze z jednego wyjścia w Amidze.


Pozdrawiam
[#29] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@11111olo, post #26

No to jeszcze odkryj/poczytaj sobie o układach specjalizowanych w Amidze i ich programowaniu to będzie Ci łatwiej zrozumieć, że koncepcyjnie Amigi jako komputera mocno (na szczęście) się różni od Twojego punku odniesienia czyli PCta.
Oczywiście obraz z AGA/ECS możesz mieć też na kartach GFX pod Medkiem i Zorro ok, racja
[#30] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@RadoslawF, post #28

zorro do A1200 ma nie aktywny

Były różne modele slotów ZORRO do "uwieżonych" A1200 i co najmniej dwa miały mozliwość wpięcia scamdoublera do aktywnego slotu video. Konieczny był tak zwany Video Slot Enabler.
Niestety nie wiem czy był sprzedawany w komplecie ze slotami ZORRO, ale raczej tak, bo niektóre takie same sloty ZORRO noe mają gniazda do wpięcia Video Solt Enabler-a:

link1

link2

Numeracja:
5.42 - bez gniazda Video Slot Enabler-a
5.43 - z gniazdem Video Slot Enabler-a, ale bez samego enablera w komplecie, do kupienia oddzielnie????
5.44 - z gniazdem Video Slot Enabler-a i z samym Video Slot Enabler-em.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem