kategoria: A1200
[#31] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@stachu100, post #30

Same sloty do A1200 czy to Z2 czy Z3 zawsze były nie aktywne, trzeba było je aktywować doprowadzając sygnał z płyty Amigi. Aktywować można było chyba wszystkie ale jak ktoś miał wersję oszczędnościową slotu to musiał sobie jeszcze gniazdo do podpięcia tego sygnału wlutować. Punkty lutownicze pod gniazdo były zawsze na slotach jakie widziałem.


Pozdrawiam
[#32] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@RadoslawF, post #28

W przypadku slotów PCI musisz kombinować z dwoma monitorami

Dla Mediatora jest programik (autorstwa naszego kolegi z forum) do puszczania sygnału z AGA/ECS przez tuner TV na pełnym ekranie, więc wystarczy jeden monitor ok, racja

Pod Zorro II/III CyberVision 64/3D miało chyba funkcję przepuszczania sygnału z scandoublera?!
[#33] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@BULI, post #32

A jak jest z jakością tego sygnału po przejściu przez dodatkowe urządzenie ?

Poza CV64/3D który miał SD dokupowany luzem Picasso IV miało SD wbudowany ale z możliwością odłamania i użycia w A2000 na kablu.


Pozdrawiam
[#34] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@BULI, post #32

A ja mam tak CyberVision 64 połączone z INDIVISION AGA MK2CR A4000D / CD32 i pstryka aż miło :)

link
[#35] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@BULI, post #32

W przypadku slotów PCI musisz kombinować z dwoma monitorami





Automatyczny przełącznik VGA ver3 - 1

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2013 17:45:12 przez Dorian3d
[#36] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@Dorian3d, post #3

W PAL interlace wyszł idealnie natomiast PAL gdy ustawiam Height 200 tak jak u ciebie to wciśnięciu apply ustawia na 256 obcina ekran na dole
[#37] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@sebbb, post #36

Jutro umieszczę foto jak to wygląda
[#38] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@sebbb, post #37

dzięki pomocy amigowca "biax" udało mi się idealnie wypośrodkować tryb PAL (gry) natomiast Workbench ustawiłem w NTSC Interlaced jest OK! Foty na GRAFFITI.
Nie wiem czemu mimo że wgrałem sterowniki HIGH GFX nie mam rozdzielczości Super -Hires Lced 1024x768 są tylko HD720
[#39] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@sebbb, post #38

Wystarczyło skrócić nazwę sterownika do HighGFX pomysł
[#40] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@RadoslawF, post #18

Wiele kart graficznych np. EGS Spectrum, czy CyberVision 64 miało na śledziu wejście sygnału z chipsetu Amigi i elektronika karty zajmowała się automatycznym przełączaniem żródła sygnału. Slot Video nie jest w tym wypadku potrzebny.
[#41] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@wali7, post #40

I monitor VGA podpięty pod CV64 automagicznie wyświetlał ten sygnał czy CV64 automagicznie przerabiało go z PAL na DblPAL ?
Czy może jednak było to wejście na sygnał puszczany przez ScanDoubler a nie bezpośrednio przez chipset ?
Pisze o CV64 z EGS nie miałem do czynienia.


Pozdrawiam
[#42] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@RadoslawF, post #41

CV64 nie konwertuje sygnału na DblPAL ni na żaden inny. Przepuszcza i automatycznie przełącza obraz miedzy chipsetem a kartą graficzną.
[#43] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@glichtanski, post #42

No zobacz a wszyscy piszą że między sygnałem z SD a własnym sygnałem. Pewnie się nie znają tak jak ty.


Pozdrawiam
[#44] Re: A1200 Indivision MK2 AGA

@RadoslawF, post #41

CV64 po prostu przepuszcza sygnał który dostaje, gdy ekran na górze nie powstaje w karcie graf., w momencie ustawienia na górze ekranu z S3Trio, sygnał z wejścia zastępowany jest tym z karty. Fajne, inteligentne rozwiązanie. To były karty projektowane w czasach A3000, gdy komputer miał sprzętowy FF. EGS dokładnie tak samo. Jesli wpiąłeś sygnał z FlickerFixera np. Elboxu, to działało tak samo jak w A3000 (ja miałem CV64 w A4000).
Ja sobie zrobiłem kabelek spinający wyjście 23pin z Ami z wejściem Video w CV64. Na początku były jakies problemy, któryś z sygnałów musiałem puścić przez kondensator (nie pamietam który, pewnie któraś synchronizacja) i podpiete to było do M1438. Więc jak był PAL z AGA, to wyświetlało PAL, gdy 800x600 z CV64, to wyświetlało ten drugi :) (niestety, M1438 był dosyć kiepawy dla trybów VGA... ale przez kilka miesięcy używałem go z PC - z braku lepszego).
O innych kartach nie piszę, bo miałem tylko te dwie wymienione. Wiem tylko, że CV64-3D potrzebuje dedykowanego scandoublera wpiętego w slot Video, i zdaje się on także inteligentnie zarządza przełączaniem między video z amichipsetu a z S3Virge. No ale to była karta raczej kierowana dla userów A4000, gdzie sprzętowy FF usunieto (a szkoda).


Ostatnia aktualizacja: 05.01.2014 16:03:43 przez wali7
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem