kategoria: A1200
[#31] Re: Amiga 1200 - rozszerzenie ramu przez piggyback na plycie?

@11111olo, post #26

"Mam A1200 przeszło 10 lat a prawie nic o niej nie wiem "

to tylko swiadczy o tobie jaki bystry z cebie chłop , a wprowadzanie ludzi w błąd masz wytrenowane do cna
[#32] Re: Amiga 1200 - rozszerzenie ramu przez piggyback na plycie?

@rafvte, post #27

Ja myślę, idąc tokiem rozumowania, w przypadku innych Amig, trzeba by zrobić rozszerzenie nakładane na procesor, tak jak to jest w A600 czy w A500. Wtedy problemu pewnie by nie było.
[#33] Re: Amiga 1200 - rozszerzenie ramu przez piggyback na plycie?

@kolega, post #31

Nie pisałem tego do Ciebie. Nie znasz mnie w ogóle więc skąd wyciągasz takie wnioski?
To że ami mam ponad 10 lat wcale nie oznacza że dzień i noc przy niej siedzę.
W tym roku dopiero ją wygrzebałem.

Nie wiem czy to zrozumiesz ale na to nic nie poradzę.
[#34] Re: Amiga 1200 - rozszerzenie ramu przez piggyback na plycie?

@11111olo, post #33

nie pogrążaj sie jeszcze więcej Fahovcu od lutowania
[#35] Re: Amiga 1200 - rozszerzenie ramu przez piggyback na plycie?

@kolega, post #34

Założyłeś dziś konto żeby pohejtować?
[#36] Re: Amiga 1200 - rozszerzenie ramu przez piggyback na plycie?

@11111olo, post #35

a jak tam ta amiga za 15k ? kupiłeś juz?
[#37] Re: Amiga 1200 - rozszerzenie ramu przez piggyback na plycie?

@kolega, post #36

Czekam na twoje pozwolenie.
[#38] Re: Amiga 1200 - rozszerzenie ramu przez piggyback na plycie?

@11111olo, post #37

ciebie biedusie nie stac na porzadny scandoubler za 600 zl ;)
[#39] Re: Amiga 1200 - rozszerzenie ramu przez piggyback na plycie?

@kolega, post #38

Skąd przybywasz mądry wędrowcze?
[#40] Re: Amiga 1200 - rozszerzenie ramu przez piggyback na plycie?

@KJB, post #39

Pewnie z banicji.
[wyróżniony] [#41] Re: Amiga 1200 - rozszerzenie ramu przez piggyback na plycie?

@rafvte, post #27

Nie da się. Magistrale do pamięci CHIP nie idą bezpośrednio z procesora ale przez inne układy.
Jedyną sensowną opcją na pamięć to kości pod ROM tam masz całą magistralę danych i prawie całą adresową oraz sygnały z TP1. Brakować Ci będzie SIZE0 i SIZE1, A0, A1, A22 i A23.
[#42] Re: Amiga 1200 - rozszerzenie ramu przez piggyback na plycie?

@madman15, post #29

Pamięć CHIP jest typu DRAM i A1200 ma kontroler do niej na płycie. Tak mi się zdaje.
[#43] Re: Amiga 1200 - rozszerzenie ramu przez piggyback na plycie?

@bogumil, post #42

milo ze przytoczyles takie szczegoly techniczne. nie brzmi to niestety zadowalajaco od strony grzbietu swini ;)
[#44] Re: Amiga 1200 - rozszerzenie ramu przez piggyback na plycie?

@bogumil, post #42

Chip RAM ma własny kontroler, w OCS/ECS zajmowała się tym Agnus, w 1200 to będzie albo Alice, albo Budgie. Wszelkie zabawy w rozszerzanie RAM chip lub slow w A500/600 były o tyle uproszczone, że ta pamięć podłączana jest wprost do kontrolera (Agnus). Co sprowadzało sie własciwie do dolutowania DRAM, ustawienia paru zworek, ew. dołączeniu brakującego demultipleksera i kilku ścieżek.
FastRAM musi mieć osobny kontroler DRAM, lub można zastosować po prostu SRAM - wpiąć na żywca do magistrali CPU (ew. zbuforować przez 74245). Potem trzeba system poinformować o nowej pamieci programem AddMem, albo wykorzystać któreś z rozwiązań dla A500/A600 - autokonfiguracja ramu podczas bootowania powinna działać dokładnie tak samo. Problem jest jeden.... koszt pamięci SRAM jest dosyć spory - np. CY7C1049D-10VXI kosztuje około 30 zł za sztukę (w Farnellu), 4 MB to 8 takich układów.

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2014 01:26:30 przez wali7
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem