kategoria: A1200
[#31] Re: rozszerzenie pamięci

@charliefrown, post #19

Tak, to prawda - nawet w oryginalnej instrukcji jest informacja że obudowa procesora może zawierać rysy itp lecz to nie wpływa na poprawne funkcjonowanie karty.

Mam kilka różnych produktów Jensa do Amigi i C64 i muszę stwierdzić, że niestety większość w jakiś sposób jest albo niedorobiona albo w moim odczuciu zawsze jest jakieś małe niedomówienie - krótko mówiąc mało produktów działa tak w rzeczywistości jak ja sobie wyobrażałem. Natomiast faktem jest że z kartami produkcji phase5 - zwłaszcza PPC - miałem najmniej do tej pory problemów.

Kupiłem ACA 620 bo cena była niezwykle przystępna, ale na przykład brak radiatora czy wiatraczka jest moim zdaniem wadą. Z drugiej strony karta która wygląda na znacznie lepiej wykonaną i z szybszym procesorem ACA 630 nie jest już produkowana bo podobno produkcja była nieopłacalna.

Moja rada jest prosta: najlepiej u kogoś zobaczyć jak działa i dopiero wtedy inwestować. Z drugiej strony mnogość płyt i ich rewizji oraz wiek sprzętu także nie poprawia stabilności systemu a często wini się kartę a nie sam komputer.
[#32] Re: rozszerzenie pamięci

@alekc, post #31

cały ten wątek dalej nie odpowiada na pytanie, co kupić do A1200
mam środki na kartę, kupiłem już A1200, naprawiłem (powymieniali co trzeba) i działa wyśmienicie.
Chcę głownie wykorzystywać ja do WHDLoad, więc potrzebuje jakąś kartę ... i tu pytanie jaką ?
W przyszłości pewnie zakupie jeszcze Indivision AGA Mk2 CR A1200, no ale w tej chwili bardziej potrzeba pamięci, niż lepszego obrazu. Mogę ADF zrzucać na dyskietki, ale przecież nie o to chodzi żeby nimi stale żonglować.

tak więc,... co kupić do A1200 ? Zwróćcie proszę uwagę na to, że karty Blizzarda nie leżą w każdym sklepie
[#33] Re: rozszerzenie pamięci

@macRush, post #32

Kupić Fast bo tanie, używać i w międzyczasie wyrobić sobie własne zdanie o swoich potrzebach i wtedy wymienić na jakieś turbo albo i nie wymieniać a możliwe też że jednak się znudzi i całość sprzedasz.


Pozdrawiam
[#34] Re: rozszerzenie pamięci

@macRush, post #32

@piotr459
@macRush

Nie przelogowaleś się czy jak? ;)
[#35] Re: rozszerzenie pamięci

@_arti, post #34

nie znam @piotr459, ale czytam wątek, po co miałbym zakładać 2 konta na 1 forum ??

rozpoczęła się dyskusja na temat tych kart, i jedni piszą żeby ACA nie kupować, inni żeby kupować albo czekać na BIV jak się trafi, no ale ile można czekać, aż się trafi w rozsądnej cenie :(

mam jakieś RCA 120, no ale nie działa, samego ramu nie chce kupować, kosztuje więcej niż połowa karty turbo

no i nie wiem .. kupić ACA 1230 czy 1232 czy czekać na BIV

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2014 15:05:52 przez macRush

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2014 15:06:44 przez macRush
[#36] Re: rozszerzenie pamięci

@macRush, post #35

Co do kart ACA. Tutaj do pobrania dokument opisujący timing fix dla płyt Amigi 1200 jeżeli ktoś ma problem z niestabilnością podczas używania kart ACA12xx.

Zastanawiając się nad zakupem karty z serii ACA1220/1232 bazuj na opiniach ludzi, którzy używają/używali tych kart i tego, czy są/byli z niej zadowoleni, czy nie. Ci, którzy karty nawet nie powąchali, a na nią plują, posiadają o niej jedynie mniemanie, a nie wiedzę.

W PPA #10 jest test kart ACA1220 i ACA1232.

B1230 MKIV jest bardzo dopieszczoną konstrukcją dla A1200, ale cena to wydatek rzędu 700 - 1000 złotych. Najlepiej szukać jest na zagranicznych forach np. na www.amibay.com.
[#37] Re: rozszerzenie pamięci

@macRush, post #35

Ja bym sie nie szczypal bedac na Twoim miejscu i kupilbym sobie np to, poki jest:

link

Zeby nie bylo, ze to jakas reklama, nie znam tego sprzedawcy.
[#38] Re: rozszerzenie pamięci

@Volt, post #37

Za tą cenę naprawdę wartoOK
[#39] Re: rozszerzenie pamięci

@sebbb, post #38

sprzedana :(
[#40] Re: rozszerzenie pamięci

@macRush, post #39

Pechok, ale tworca watku skorzystal jak widze :-] no nic musisz polowac dalej.
[#41] Re: rozszerzenie pamięci

@macRush, post #32

Jak ci zależy tylko na pamięci, bez lepszego procesora i innych bajerów to kup to.
i z pcmcia skorzystasz przy okazji, bo karta nie blokuje tego slotu (niektóre 8MB blokują) i zegar będziesz miał. A jak będziesz miał jeszcze kasę to możesz koprocesor dołożyć.
Opis ze sklepu jest skopany, ten jest bardziej aktualny.

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2014 19:35:58 przez glichtanski
[#42] Re: rozszerzenie pamięci

@glichtanski, post #41

Zgadzam się co do tego, że jeżeli autor tematu nie wie do czego mógłby potencjalnie użyć swojej A1200, to na początek może kupić coś taniego do środka. Jednak pozwolę sobie nie zgodzić się z Twoim zdaniem, co do zakupu samego fastu. Za 240zł można kupić 4MB, które jest już pełnoletnie, przez co nie ma gwarancji. Za 370zł można kupić ACA 128MB, które zawiera także trochę szybszy procek oraz mamy 2 lata gwarancji. Umówmy się, że w tym przypadku procek traktujemy, jako gratis do ramu, bo osoby zainteresowane mocą, będą wybierać spośród 030/040/060/ppc. Dlatego ostatecznie stoimy przed dylematem: z jednej strony mamy pełnoletnie 4MB za 240zł, a z drugiej całkowicie nowe 128MB za 370zł. Dla mnie wybór jest prosty - wybieram gwarancję. Z tego też powodu zakupiłem ACA1230, a nie B1230, choć byłem już bardzo bliski zakupu Blizza.
---edit---
Żeby nie było, że jestem ignorantem technicznym, to przed zakupem bardzo długo się zastanawiałem nad największymi zaletami B1230, czyli bardzo dopracowaną konstrukcją, prędkością, możliwością instalacji koproca oraz kontrolera scsi. Zastanawiałem się czy będę korzystał z koproca i kontrolera scsi i ostatecznie stwierdziłem, że w większości przypadków i tak będę tylko grał na whdload, do czego, w większości przypadków, potrzebny jest sam fast ram. Dlaczego więc wybrałem ACA z 030, a nie z 020 (tak jak doradzam autorowi) - bo zawsze chciałem mieć 030, a od czasu do czasu sobie coś podłubię pod systemem lub wyrenderuję jakiś obrazek gór i drzewek, czyli taki mój kaprys posiadania szybszego procka.

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2014 08:03:02 przez gegu
[#43] Re: rozszerzenie pamięci

@gegu, post #42

Kupując w Efunzine zawsze dostajesz gwarancję. Nie jest na rok czy dwa lata, ale na przynajmniej 3 miesiące.
[#44] Re: rozszerzenie pamięci

@glichtanski, post #43

Jakoś dalej nie czuję się przekonany, że zakup starego sprzętu z trzymiesięczną gwarancją, mniejszą wartością użytkową (to aż 4MB) i ceną wynoszącą 2/3 wartości nowego sprzętu, to dobry wybór. Zgodziłbym się z Tobą, jeśli nie byłoby taniej alternatywy, ale na szczęście jest. Piszę na szczęście, bo dzięki temu, każdy z nas może wybrać OK .
Pewne jest, że jeśli zdecydowałbym się na 060 lub ppc, to uderzałbym do eFunzine, bo to zaufany sprzedawca, jednak w opisywanym przypadku, brałbym najtańsze ACA z RetroAmi.
Mam nadzieję, że nasza dyskusja pomoże także innym amigowcom, którzy nie wiedzą, co wybrać.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem