kategoria: A1200
[#1] rozszerzenie pamięci
dzień dobry , jestem nowym posiadaczem takigo zestawu a 1200
http://allegro.pl/amiga-1200-hd-magic-nos-dodatki-i3864405118.html
z powodu , że nigdy nie byłem posiadaczem amigi dopiero ogarniam temat i od razu odbijam się o zasadniczy problem , amiga ma zainstalowane duzą ilośc programów i gier ale żadna się nie odpala z powodu zbyt małej pamieći , podejrzewam ,że poprzedni własciciel mial jakieś rozszerzenie ale go nie dołożył do kompletu
proszę o porade jakie rozszerzenie zakupić , żeby mozna było odpalac gry z WHDLOADERA , może ktoś , coś ma na zbyciu
pozdrawiam
[#2] Re: rozszerzenie pamięci

@piotr459, post #1

Witam
Myślę że jakieś czteromegowe do WHDLoad by wystarczyło, lecz nie wiem jakie programy się odpalają,
i ile pamięci zabierają.
Ja bym szukał coś z 8 mb minimum.
Lecz : jak cię stać szukaj 030 16mb/32mb - z czasem jak wejdziesz bardziej w temat to 8 mb braknie i procek będzie za słaby.

Pozdrawiam
[#3] Re: rozszerzenie pamięci

@piotr459, post #1

Piękny zestaw OK
Rozszerzenia - do wyboru, do koloru, nowe i na gwarancji. Tobie, na początek, o ile nie zależy ci za bardzo na grach 3D, wystarczy nawet i to najtańsze. Myślę, że nie warto kupować 4-8 megabajtowych dopałek. Ich cena rzadko jest niższa niż 250-300PLN, więc biorąc pod uwagę ich wiek i możliwości, wogóle się nie kalkulują.


Ostatnia aktualizacja: 27.02.2014 17:06:52 przez _arti
[#4] Re: rozszerzenie pamięci

@piotr459, post #1

Dzień dobry:)
Polecam ten sklep link Pamięci nie zabraknie nigdy, a i sprzęt nowy i na gwarancji. Polecam coś z 030 na pokładzie, no chyba że to link, tylko cena szeroki uśmiech
[#5] Re: rozszerzenie pamięci

@piotr459, post #1

Blizzard 1230/50MHz jest wszystkim, czego potrzebujesz do tej konfiguracji.
[#6] Re: rozszerzenie pamięci

@piotr459, post #1

Kup nową kartę turbo ACA lub jeżeli chcesz taniej to zwykłe rozszerzenie pamięci 4/8 MB.
[#7] Re: rozszerzenie pamięci

@piotr459, post #1

dzień dobry , jestem nowym posiadaczem takigo zestawu a 1200
http://allegro.pl/amiga-1200-hd-magic-nos-dodatki-i3864405118.html


O ja &#$%@&
[#8] Re: rozszerzenie pamięci

@glichtanski, post #7

No co, moda na retro wraca. OK
[#9] Re: rozszerzenie pamięci

@piotr459, post #1

Ładne cacko, 4 MB starczy do odpalenia większości gier, ale jeśli śię wciągniesz to proponuje coś nowego jak ACA 1232.
[#10] Re: rozszerzenie pamięci

@Bass25, post #9

dzięki , szczególnie za żywy odzew , w takim razie pewnie zdecyduję sie na tą
http://www.efunzine.com/efnz.php?a=pro&id=584&sid=3acff5ef85bea3daab774ec3cd28dd0a
jest chyba troche lepsza od tej ?
http://retroami.com.pl/product.php?id_product=75
[#11] Re: rozszerzenie pamięci

@piotr459, post #10

Nie bierz tej karty. To wybitnie nieudana konstrukcja - raz ci się trafi dobry egzemplarz a innym razem taki, co się grzeje i zwiesza co 5 minut. Dlatego powstały ACA1232
[#12] Re: rozszerzenie pamięci

@_arti, post #11

Zacznijmy i skonczmy na tym, zeby nie brac ACA. To, ze cos jest nowe, a producent oczekuje supportu wcale nie znaczy, ze automatycznie trzeba to kupowac.
[#13] Re: rozszerzenie pamięci

@stachu100, post #8

Ale w takiej cenie? Dołożyłby 500 zł i miałby Amigę 4000 i po kłopocie z pamięcią

@piotr459
możesz używać opcji link? znaczek łańcuszka nad okienkiem , w którym piszesz posty.

Nie trzeba będzie za każdym razem zaznaczać twojego linka i ręcznie otwierać w nowym oknie przeglądarki OK
[#14] Re: rozszerzenie pamięci

@piotr459, post #10

Bierz 1220 albo 1232. Z tym, że może Cię czekać niespodzianka i konieczność zrobienia timing fixa na płycie żeby gierki pod WHDLoad dobrze działały i żeby nie było problemów z PCMCIA.
[#15] Re: rozszerzenie pamięci

@Jenot, post #14

Ja poradzę odwrotnie, niech kupi to co najtańsze, jak się pobawi to albo się znudzi i sprzeda albo cię wciągnie, będzie rozbudowywał konfigurację czyli też kartę sprzeda. A ładowanie kogoś w zakup czegoś co nie koniecznie musi zadziałać na jego Amidze i będzie musiał ją przerabiać/ulepszać to nie jest moim zdaniem najlepsza propozycja.


Pozdrawiam
[#16] Re: rozszerzenie pamięci

@RadoslawF, post #15

Na przestrzeni tygodnia, 3 tematy o problemach z wysmienitymi kartami ACA (raz, dwa, trzy), ale po co zainwestowac w Blizzarda, ktory od samego poczatku wystartuje bez problemu, ktory nie wymaga timing-fixu, ani nie blokuje PCMCIA? Przeciez lepiej napchac kieszenie producentowi ACA za nowy produkt, "bo jest", "bo trzeba wspierac".

wariat?


Ostatnia aktualizacja: 27.02.2014 22:38:57 przez F7sus4
[#17] Re: rozszerzenie pamięci

@piotr459, post #1

Najtańsza będzie chyba karta /pcmcia sram/ tu jest tylko nie wiem czy ta jest kompatybilna, na pewno ktoś wie jakie są odpowiednie, ostatnio na forum było napisane że jednak nie zwalnia amigi.
[#18] Re: rozszerzenie pamięci

@F7sus4, post #16

Tak, bo blizzardy to po prostu w każdym warzywniaku leżą za półdarmo... ja wiedziałem co robię i czego się spodziewać po zakupie (zresztą już miałem ACA 1230 i też musiałem robić timing-fixa). Lutownica mi nie straszna. Nie chcesz - nie kupuj, czekaj na Blizzarda IV - następny na Allegro pewnie będzie za 800zł.
[#19] Re: rozszerzenie pamięci

@F7sus4, post #16

owszem, w tych podziałach dychotomicznych na stare Blizzardy/Apollo/Elboxy i nowiutkie ACA wielu zapomina o tym, że Jens wcale nie wsadził tam nowych procków 020 i 030 (nieprodukowanych zresztą od lat 90tych), tylko wydłubał je z urządzeń pochodzących sprzed kilku ładnych dekad

@17

to karta się nie nada - FLASH, zamiast SRAM, który kosztuje odpowiednio więcej.



Ostatnia aktualizacja: 27.02.2014 22:51:35 przez charliefrown
[#20] Re: rozszerzenie pamięci

@F7sus4, post #16

Miałeś kiedyś kartę ACA? Posiadam, posiadałem 3 karty ACA, 1 Apollo 1240, 2 Mtec-a i dwa Blizardy 1260/PPC i oprócz aca620 nie mogę powiedzieć by reszta była gorsza i awaryjniejsza niż wypisane starocie. ACA oprócz tego ze są nowe mają jedną zaletę, b.szybkie kości ram. Co do Blizzarda, fakt karty te są niesamowicie dopracowane i tu ich plus, ale nie demonizujmy wyrobów Jensa. Są DOBRE i tyle, gdyby miał lepszych programistów były by b.dobre. Jak chcesz nówkę w rozsądnej cenie bierz ACA jak masz kupę szmalu bierz Blizzarda.
[#21] Re: rozszerzenie pamięci

@Sosabowski, post #20

Sprzedajac zapasowego Blizzarda 1230 otrzymalem 3 prosby wymiany na ACA 123x + doplata. Na pewno przez pomylke.

Jezeli ze sprzetem nie ma problemu, ludzie nie pozbywaja sie go za wszelka cene, nie powstaja rozpaczliwe tematy z troubleshootingiem na forach etc. "Bo Jens..." to za slaby argument i ratowanie na sile.

Jezeli dla kogos roznica swietego spokoju (lub jego braku) wynosi 200-250zl na zakupie karty na cale lata - jego wybor, natomiast warto, by byl wszystkiego swiadomy.

w serduszkach



Ostatnia aktualizacja: 27.02.2014 23:06:51 przez F7sus4
[#22] Re: rozszerzenie pamięci

@piotr459, post #1

A to Ty mnie przebiłeś ustawiłem 901 zł czyli o 9 zł
[#23] Re: rozszerzenie pamięci

@sebbb, post #22

Nie bardzo rozumiem ten wyścig cen Amigi 1200. Za kilka miesięcy dojdzie do tego, że będą droższe od o wiele rzadszych i o większych możliwościach A3000 i A4000.
[#24] Re: rozszerzenie pamięci

@piotr459, post #1

Fastram jest niepotrzebny, w opcjach wyłącz PRELOAD (przeczytaj dokumentacje WHDLoad).
[#25] Re: rozszerzenie pamięci

@glichtanski, post #23

Widziałeś stan tej Amigi?
[#26] Re: rozszerzenie pamięci

@F7sus4, post #16

U mnie wymagał timing-fixa. Amiga miała wymienione kondensatory, ale dalej się wieszała. Dopiero timing-fix pomógł. Płyta 1D4.
[#27] Re: rozszerzenie pamięci

@sebbb, post #25

Co z tego. Chodzi o to, że ceny osiągane na aukcjach nijak się mają do "klasyki" tego komputera. Nie jest on ani rzadki, nie jest jakiś szczególny (AGA? żadna rewolucja, raczej ewolucja), to po prostu jeden z ostatnich komputerów produkowanych przez Commodore. Takie ceny to powinna osiągać A1500, A2500 A3000T bo to są rzadkie komputery (opieram się na tych danych). A z tego co widzę, to sytuacja na rynku amigowym ma się nijak do ogólnych zasad jakie panują na rynku rzadkich rzeczy. Wg tego to A500 powinna kosztować co najmniej 500 zł (czego bym nie chciał)
Koniec OT. Więcej OT już nie popełnię w tym wątku.
[#28] Re: rozszerzenie pamięci

@glichtanski, post #27

Podłącz karte sieciową za 20-30zł do A500 to się sesrasz a nie podłączysz tak samo jak do A4000.
[#29] Re: rozszerzenie pamięci

@glichtanski, post #27

Możesz kupić za 600 i mniej nawet teraz na Allegro, ale wyciągnięte ze śmietnika
[#30] Re: rozszerzenie pamięci

@glichtanski, post #27

No jest właśnie dość rzadka, dopalona A2000, za tysiąc Euro - na Amibay ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem