kategoria: Sprzęt
[#31] Re: commodore 1085s a 1084s

@BULI, post #30

Dzięki!
Dam znać! OK
[#32] Re: commodore 1085s a 1084s

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #26

Są, wystarczy czytać ze zrozumieniem. Ostatnie zdanie przed trybami tylko dla AGA to...

All resolutions could now be used with all color modes.


Edit: Lecz rzeczywiście przydało by się to jakoś inaczej pokazać, bo może to być nie do końca jasne. Chociaż bardziej myląco (lub wręcz błędnie) jest to ujęte tutaj. Pisałem do autora, ale odbowiedział zbywająco p.t. "głównie chodziło o tryby OCS/ECS a ja nie mam sprzętu z AGA", lecz wg mnie lepiej nic nie pisać niż pisać błędnie.

Edit 2: Gwoli wyjaśnienia, chodzi o tryby HAM, które na AGA także są dostępne we wszystkich możliwych rozdzielczościach.

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2020 09:43:46 przez Solo Kazuki
[#33] Re: commodore 1085s a 1084s

@Solo Kazuki, post #32

W sumie także jest tam EHB, który jak wszystkie inne tryby jest także dostępny dla AGA we wszelkich możliwych rozdzielczościach.
Chociaż z drugiej strony widzę marny sens korzystania z niego dla AGA gdy można mieć pełne 64 kolory...
[#34] Re: commodore 1085s a 1084s

@wilkwcieniu, post #1

[#35] Re: commodore 1085s a 1084s

@wiewiorpl, post #29

Btw, masz może możliwość zrobić zdjęcie jak tryb super highres 1280x512 i 1280x256 wygląda na 1084/1085?

Wygląda tak, jak niektórzy określają mój charakter pisma - ładnie, nieczytelnie.
Jedynym praktycznym zastosowaniem było "gaszenie pecetowców" w czasach VGA łupanego tymi 4 cyframi w poziomie. Te czasy jednak dawno minęły. Obecnie - ciekawostka.
[#36] Re: commodore 1085s a 1084s

@Daclaw, post #35

Dokładnie, na zwykłym telewizorze kineskopowym też można zapodać taką rozdzielczośc.
Miałem kiedyś PS3 (sygnał 720p) podpięte - straszne mydło.
[#37] Re: commodore 1085s a 1084s

@Daclaw, post #35

Zgadzam się ok, racja
[#38] Re: commodore 1085s a 1084s

@Daclaw, post #35

Na moim monitorze 14-calowym w rozdzielczościach ponad 640x256 (640x512 DblPAL, 1280x256) słabo cokolwiek widać. Piksele są tak małe, że się zlewają. Monitor nie jest przystosowany do tak wysokich rozdzielczości - pewnie duża plamka.

W niskich rozdzielczościach za to wszystko widać dobrze i pracuje się wygodnie.
[#39] Re: commodore 1085s a 1084s

@Hexmage960, post #38

Ja też jestem bardzo sceptyczny co do sensowności włączania największej rozdziałki jaką monitor wyświetla.

Można zrobić test, narysuj pod lupą kilka pikseli. "B" to biały, "_" to czarny:
B__B_B a dalej B_B__B i czy potrafisz określić czy ten środkowy piksel jest bliżej tego prawego czy lewego czy nie? Nie chodzi tu o zastanawianie się przez minutę nad odpowiedzią, bo albo to widzisz albo zgadujesz. Podobnie można zrobić w pionie. Jeśli nie potrafisz ich policzyć bo zlewają się w szarą nieostrą kreskę, to szkoda pamięci i mocy kompa na takie rozdziałki.
[#40] Re: commodore 1085s a 1084s

@ZbyniuR, post #39

Zgadzam się, ale zastanawiam się nad monitorem o większej przekątnej. Microvitec 17" to moje marzenie, ale nie do zdobycia. Może jakiś VGA 17" mnie zadowoli.

Tracę wtedy rozdziałki PAL i większość gier, ale zyskuję wyraziste rozdziałki VGA i lepsze odświeżanie.

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2020 09:25:45 przez Hexmage960
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem