[#31] Re: ROM diagnostyczny Logica Diagnostic 2.0

@Adinfo, post #30

I o ten link mi chodzilo
[#32] Re: ROM diagnostyczny Logica Diagnostic 2.0

@Adinfo, post #28

Zwykły nullmodem. Na PC odpalasz HyperTerminal, puTTY, RealTerm albo co innego, ważne żeby przyjęło protokół VT100. 9600 bps i ogień :)
[#33] Re: ROM diagnostyczny Logica Diagnostic 2.0

@alt_, post #32

Ciekawe czy to ma rację bytu w mojej uszkodzonej płycie 6A. Może chociaż ROM diagnostyczny wyświetli coś innego niż black screen i będę mógł szybciej odszukać usterkę.
[#34] Re: ROM diagnostyczny Logica Diagnostic 2.0

@Adinfo, post #33

Spróbować nie zaszkodzi.
[#35] Re: ROM diagnostyczny Logica Diagnostic 2.0

@alt_, post #34

Zaimplementowana została nawet komunikacja po złączu równoległym ale jeszcze niesprawdzona:
Data is sent out to parallelport aswell.. actually NOT checked if it works yet.
[#36] Re: ROM diagnostyczny Logica Diagnostic 2.0

@Adinfo, post #30

Czy da się ten DiagRom wgrać jakoś do ACA500+ ?
Gdy próbuję:
acaflashrom program 1 512 DiagRom.rom

To wywala:
WARNING: ROM Image checksum error
WARNING: ROM image embedded size field is invalid


Jakiś pomysł ?
[#37] Re: ROM diagnostyczny Logica Diagnostic 2.0

@Vader_CH, post #36

Mam też nagrany Eprom który zakupiłem z DiagnosticRom (27c400 a wiec 512 k). Odczytałem go programatorem, zapisałem w formacie bin i niestety to samo. Nie da się go wgrać do ACA 500+
[#38] Re: ROM diagnostyczny Logica Diagnostic 2.0

@Vader_CH, post #37

Witam.
Może trzeba zrobić byte swap?
Obrazy ROM-ów wgrywane w pamięć ROM/EEPROM i wkładane w Amigi
muszą mieć mieć zrobiony byte swap w porównaniu do ROM-ów z których
korzysta np. WinUAE.
Pozdrawiam.
[#39] Re: ROM diagnostyczny Logica Diagnostic 2.0

@ted, post #38

A jak to zrobić ?
[#40] Re: ROM diagnostyczny Logica Diagnostic 2.0

@Vader_CH, post #39

Najprościej w WinHEX:

Edit-->modify data-->zaznaczamy opcję reverse byte order i wybieramy wartość 2
[#41] Re: ROM diagnostyczny Logica Diagnostic 2.0

@lopezpb, post #40

Bardzo dziękuję za podpowiedź. Spróbuję tego
[#42] Re: ROM diagnostyczny Logica Diagnostic 2.0

@lopezpb, post #40

Zrobiłem jak mówiłeś, ale gdy próbuję zapisać zmieniony plik mam komunikat:

invalid file: user.txt Go not procced !


Miałem problem z WinHex. Udało się przekonwertować i zapisać ale problem jest nadal ten sam. Nie da się wgrać romu do ACA500+

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2019 19:13:56 przez Vader_CH
[#43] Re: ROM diagnostyczny Logica Diagnostic 2.0

@Vader_CH, post #42

Ma ktoś jakiś pomysł ?
[#44] Re: ROM diagnostyczny Logica Diagnostic 2.0

@Vader_CH, post #43

a jak zrobić taki własny boot rom? i wgrac do niego np 1 dyskietke z workenchem
:)

bo jakos nie widze sensownych, prostych tutoriali jak to zrobić.
[#45] Re: ROM diagnostyczny Logica Diagnostic 2.0

@Vader_CH, post #43

Pomóżcie proszę co robię źle ?

Działający Eprom z Diagnostic Rom (27c400) odczytuję programatorem i zapisuję plik bin. Plik ma 512kb (524 288 Bajtów). Przy próbie wgrania do ACA500+ do profilu maprom wyskakują 2 komunikatu błędu.

1. Błędna suma kontrolna
2. Niewłaściwy rozmiar, chociaż wczytuję do slotu 512kb, przy próbie wgrania do slotu 1024 kb jest komunikat że plik jest za mały

Jakieś zabezpieczenie ? Z tego co wiem Eproma nie da się zabezpieczyć

A może ktoś z użytkowników ACA500+ zerknąłby na tego bina ? Mogę podesłać mailem
Czy plik trzeba jakoś przekonwertować ? Sam już nie wiem a zależy mi na rozwiązaniu tego problemu
[#46] Re: ROM diagnostyczny Logica Diagnostic 2.0

@Vader_CH, post #45

Po pierwsze powinienes wiedziec pod jakim adresem sie ten ROM znajduje w pamieci. Bo jesli to zastepuje ROM Amigi, to pod $FC0000 (256K) lub $F80000 (512K). A jezeli to jest klasyczny diagnostyczny ROM (BootROM) to powinien byc pod $F00000 (tez 512K o ile dobrze pamietam). Nie wiem czy ACA obsluguje w ogole typowe ROM-y diagnostyczne, bo sama moze wykorzystywac ten obszar adresowy na wlasny BootROM, jak na przyklad niektore (?) karty Blizzarda maja.
[#47] Re: ROM diagnostyczny Logica Diagnostic 2.0

@Don_Adan, post #46

A jak to sprawdzić ? Wiem tyle że Eprom jest 512kB

Ale trop być może dobry bo wgrałem rom z Kickiem 1.2 i wgrał się prawidłowo. Ale czemu wywala błędną sumę kontrolną i zły rozmiar pliku ?

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 22:03:49 przez Vader_CH
[#48] Re: ROM diagnostyczny Logica Diagnostic 2.0

@Vader_CH, post #47

Pod Filemasterem wcisnij View/hex edit pliku binarnego to bedzie mozna zobaczyc. ACA moze po prostu nie obslugiwac BootRomow, te zwykle maja wlasne sumy kontrolne o ile w ogole maja, a nie standardowe ROMy kickstartow.
[#49] Re: ROM diagnostyczny Logica Diagnostic 2.0

@Vader_CH, post #45

Bo może ten ROM nie ma sumy kontrolnej, nie jest ona wymagana (sam KS musi ją mieć, bo sam ją sprawdza), a ACA ją sprawdza zanim skopiuje ROM do swojej pamięci, by uniknąć ładowania "czegokolwiek".
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem