kategorie: A1200, A600, Sklepy, Sprzęt
[#31] Re: Powrót do korzeni

@sunater, post #30

Wbudowany na płycie tyle że w starym jak świat lapku Dell'a (latitude cpx h500gt)
[#32] Re: Powrót do korzeni

@Right, post #31

Masz problemy, bo wybierasz nietypowe rozwiązania sprzętowe. Jak byś wybrał "normalne" rozwiązanie z adapterem CF-IDE, to już by wszystko działało.

Co do ADTWin musisz mieć 32-bitowy system Windows XP lub nowszy (uruchomiony na 1 rdzeniu procesora). Poza tym poprawny zapis dyskietki nie trwa dłużej, niż 40 sekund. Poczytaj dokładnie dokumentację na stronie ADTWin.
[#33] Re: Powrót do korzeni

@RomanWorkshop, post #32

Owszem, zaryzykowałem z adapterem SD/Ide, ale kupiłem dla 'równowagi' dysk 2.5'' 4gb i również jest problem, być moze tak jak piasałem z powodu wadliwej taśmy ide 44.

ADTwin odpaliłem właśnie na takiej specyfikacji i obraz nagrywał się szybko (na pewno poniżej minuty) i wydawało się (po pracy stacji dyskietek) że wszystko przebiega prawidłowo, okazało się inaczej.

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2015 16:36:02 przez Right
[#34] Re: Powrót do korzeni

@Right, post #33

Jeśli weźmiesz:
Amigę
dysk 2,5 (ATA!!!)
normalną taśmę (białą, gównianą ale stabilną!!!)
wszystko razem połączysz to musi działać :)
Potem prosisz innego amigowca o nagranie paru dyskietek i już :)
Dodatkowo dokupujesz PCMCIA z kartą CF i wymiana danych stoi otworem :D

A Ty wziąłeś jakąś przezroczystą tasiemkę i do tego połamaną,
kartę SD (bueee!!!), i emulator na jakimś zabytku do nagrywania dyskietek :)

W jednej z moich Amig też stacja dobrze działa tylko ma dużo więcej błędów odczytu niż inne :D prawie niemożliwe było z niej WB zainstalować hahaha! Musiałem stację przekręcać z innej sztuki.

Nie załamuj się :) Podskocz na najbliższe amigowe party to znajdziesz masę maniaków, którzy pomogą odpicować Ci brykę :D


Ostatnia aktualizacja: 20.05.2015 17:20:13 przez Vato
[#35] Re: Powrót do korzeni

@Vato, post #34

Tylko taką udało mi się znaleźć na giełdzie elektronicznej, wczoraj zamówiłem 'normalne' przez neta i wtedy się zobaczy. Możliwe że popełniłem jakiś błąd w konfiguracji WinUAE lub przy instalacji WB pod emulatorem, dopiero ogarniam temat, więc to równiez biorę pod uwage, mimo wszystko pod emulatorem systemy bootują i z pod karty SD i z pod dysku 4gb 2.5" bez problemu.

Emulator i system inastalowałem nie na tym starym dellu, 'delka' odpaliłem tylko z uwagi
na posiadanie portu LPT potrzebnego do ADTwin.
[#36] Re: Powrót do korzeni

@Right, post #29

Wpisz sobie na allegro "Taśma IDE 44".
[#37] Re: Powrót do korzeni

@Right, post #35

Garść nowych informacji (nareszcie bardzo dobrychok, racja)
Wczoraj przyszły taśmy 44pin i po podłączeniu przez nie dysku do Amigi dysk pięknie bootuje, WB śmiga elegancko, a co najlepsze adapter SD/IDE również!
Więc gdyby ktoś chciał bawić się w karty SD zamiast CF to polecam, mi adapter SD/IDE śmiga w A600 śpiewająco! Pozdrawiam.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem