kategorie: Minimig, Sprzęt
[#121] Re: Płytka na Spartan-6

@spidi, post #120

Przeglądałem już obudowy do gameboyów na aliexpress :)
Zobaczymy...
[#122] Re: Płytka na Spartan-6

@piotr_go, post #121

szeroki uśmiech
[#123] Re: Płytka na Spartan-6

@piotr_go, post #121

Jako że mam DE0-NANO to przy okazji powstał taki projekt:


Płytka IO do DE0-NANO by piotr_go / Minimig
[#124] Re: Płytka na Spartan-6

@piotr_go, post #123

Ach ta miniutaryzacja->
[#125] Re: Płytka na Spartan-6

@piotr_go, post #123

Do sprzedania 3szt. wersji na Spartan6, 0,5MB.
- 2szt. w obudowie (350zł/szt. + 10zł przesyłka)
- 1szt. w pół obudowie z zamontowanym złączem IO (340zł + 10zł przesyłka)

[#126] Re: Płytka na Spartan-6

@piotr_go, post #125

Biorę. Już piszę na prv.
[#127] Re: Płytka na Spartan-6

@piotr_go, post #125

Jak do tego podpiąć klawiaturę, myszkę etc. Jakie ma możliwości złącze IO tzn. może robić za porty ser, par, disk drive? Czy można tam zaimplementować KB port z Amigi 500.

Czy te 7 mips to maks co to potrafi. Czy internet na tym działa. Jak z Core bo rozumie że to chodzi na Core MiniMig. Ty zrobiłeś płytkę pod Core? IDE/SCSI nie ma DMA?
[#128] Re: Płytka na Spartan-6

@TechNineWonder, post #127

Jak do tego podpiąć klawiaturę, myszkę etc.

Bezprzewodowo, kompatybilne klawiatury/myszki Logitech Unifying

Jakie ma możliwości złącze IO tzn. może robić za porty ser, par, disk drive?

32 IO ze Spartana do dowolnego wykorzystania (lcd/ser/par/disk... czy co ci przyjdzie do głowy)

Czy można tam zaimplementować KB port z Amigi 500

Można, tyle że sprzedaję wersję z 0,5MB SRAM, tak że nie wystarczy to na wiele.
Ale do 8mio bitowców jak znalazł.

Czy te 7 mips to maks co to potrafi. Czy internet na tym działa. Jak z Core bo rozumie że to chodzi na Core MiniMig. Ty zrobiłeś płytkę pod Core? IDE/SCSI nie ma DMA?

Takie cuda w wersji na CycloneIV. Nie za 350zł :)
[#129] Re: Płytka na Spartan-6

@piotr_go, post #128

ja jestem zainteresowany 1szt ale się jeszcze zastanawiam
tylko chciałbym coś więcej wiedzieć
co na tym można uruchomić ze sprzętu? w jakiej konfiguracji?
[#130] Re: Płytka na Spartan-6

@JacK_Swidnik, post #129

Amiga 500(ale mało ramu), C64, NES, ZX Spectrum 128k, miało być jeszcze Atari ale jakoś nie mogę się za niego zabrać.
[#131] Re: Płytka na Spartan-6

@piotr_go, post #128

Cuda i Cyclone IV to bardziej to


Można, tyle że sprzedaję wersję z 0,5MB SRAM


Czyli porty ser, par, etc są już w Core a KB port trzeba zaimplementować. Tylko się nie zmieści?

Ile mips jest na Spartan5 Jakiś support? masz zamiar to rozwijać dalej. Czy to już finalna wersją?

tyle że sprzedaję wersję z 0,5MB SRAM


A że to FPGA ma tylko 0,5 mega ramu. Nie da się zrobić z portu IO czegoś na styl trapdore z Amigi i dołożyć drugie 512 "pod klapkę"?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2016 21:58:42 przez TechNineWonder
[#132] Re: Płytka na Spartan-6

@TechNineWonder, post #131

Czyli porty ser, par, etc są już w Core a KB port trzeba zaimplementować. Tylko się nie zmieści?

Nie ma, wycięte żeby się zmieściło. Początkowo nawet dźwięk wyciąłem, ale jakoś później upchałem.
No bo jak by to było, Amiga bez dźwięku?

Ile mips jest na Spartan5

Tyle co goła 500ka

Jakiś support? masz zamiar to rozwijać dalej. Czy to już finalna wersją?

Amigi na płytkę na Spartana6 - nie, za mało ramu.
Nie była ona projektowana pod Amigę, nawet nie podejrzewałem że ją wcisnę.
Wlazła cudem na styk.
Pewnie dodam jeszcze Atari... jakieś poprawki... stacje dysków do C64...
Nie wiem, jeden jestem, sam wszystkiego nie zrobię.

A że to FPGA ma tylko 0,5 mega ramu. Nie da się zrobić z portu IO czegoś na styl trapdore z Amigi i dołożyć drugie 512 "pod klapkę"?

Za mało IO, a nawet jakby to i tak się nie zmieści w Spartanie.
[#133] Re: Płytka na Spartan-6

@piotr_go, post #132

Aha spoko, to i tak nie źle jak miało być na ośmiobitowce a udało się zmieścić Amigę. MSX możesz jeszcze dodać. Spoko projekt.OK
[#134] Re: Płytka na Spartan-6

@TechNineWonder, post #133

Tu jest ZXUNO ono też jest na Spartan6 link wejdź w zakładkę Software.



Może będą pasować do twojego PCB.
[#135] Re: Płytka na Spartan-6

@piotr_go, post #125

Przepraszam za kłopot, ale po szybkim zerknięciu na konto muszę się wycofać. Wydatki niebezpiecznie zbliżają się do przychodów. Jak chwycę kasę to się odezwę, o ile sprzęt jeszcze będzie dostępny.
[#136] Re: Płytka na Spartan-6

@TechNineWonder, post #134

Tu jest ZXUNO ono też jest na Spartan6 link wejdź w zakładkę Software.
Może będą pasować do twojego PCB.

Powinno dać się przeportować część.
[#137] Re: Płytka na Spartan-6

@piotr_go, post #136

Jenot pewnie składa ZXUNO Dałbyś radę to tak zrobić aby:

PCB zaprojektować tak aby wyglądało jak złącze krawędziowe w Amidze 500. Na PCB był socket na Kicka, piny na porty joy,mouse,par,ser i kb port i fdd?

I aby w FPGA nie było implementacji CPU tylko układy specjalizowane. A do złącza EX Busy, czyli to krawędziowe które jest w A500 podpinało się kartę turbo z Amigi i wykorzystywało CPU z niej? np: ACA500.
[#138] Re: Płytka na Spartan-6

@TechNineWonder, post #137

PCB zaprojektować tak aby wyglądało jak złącze krawędziowe w Amidze 500. Na PCB był socket na Kicka, piny na porty joy,mouse,par,ser i kb port i fdd?

I aby w FPGA nie było implementacji CPU tylko układy specjalizowane. A do złącza EX Busy, czyli to krawędziowe które jest w A500 podpinało się kartę turbo z Amigi i wykorzystywało CPU z niej? np: ACA500.


https://www.youtube.com/watch?v=g_mCzgiS8TM&feature=youtu.be&t=24
[#139] Re: Płytka na Spartan-6

@TechNineWonder, post #137

PCB zaprojektować tak aby wyglądało jak złącze krawędziowe w Amidze 500. Na PCB był socket na Kicka, piny na porty joy,mouse,par,ser i kb port i fdd?

Jasne, jak masz niepotrzebne 10-20tys zł. (duże płytki pod bga $$$$$$, sprzęt do lutowania tego, 500ka i kilka różnych turbo).
[#140] Re: Płytka na Spartan-6

@spidi, post #138

Smiech Aha czyli analogia jest taka, że jak chce takie PCB to sobie muszę zaprojektować
[#141] Re: Płytka na Spartan-6

@piotr_go, post #139

Nie no spoko czyli dało by się, nie no projekt można by zrobić na płytce FPGA developerskiej. Czyli lutowanie BGA odpada przy pierwszych wersjach PCB. Gdyby był już prototyp można by zrobić zbiórkę $ na projekt z lutowanym BGA a później tylko wysłać do fabryki.

I nowa Amiga jak znalazł. Chodzi oto że w takiej formie miało by to potencjalnych nabywców.

Ale spokoOK
[#142] Re: Płytka na Spartan-6

@TechNineWonder, post #141

Ja swoje ZX Uno poskladalem wlasnie dla Core NES-a. Mozna probowac to rozwijac ale jak wspomnial piotr_go za wiele tam nie wejdzie.
link
[#143] Re: Płytka na Spartan-6

@TechNineWonder, post #141

Gdyby był już prototyp można by zrobić zbiórkę $ na projekt z lutowanym BGA a później tylko wysłać do fabryki.

Ale pierwsze prototypy i tak trzeba zlutować samemu, sprawdzić czy wszystko OK zanim się wyśle do fabryki.
[#144] Re: Płytka na Spartan-6

@piotr_go, post #143

No tak ale żeby zrobić projekt developerski nie potrzeba kilku dziesięciu tyś złotych.

Wystarczy płytka developerska taka się nada? 31$



Reszta to już sama drobnica za kolejne 200-300 złotych czyli w przedziale 500 złotych mamy Amige w FPGA do której możemy podpiąć real HW.

Ile zajmuje? w FPGA:

CPU-%-?
Paula-%?
Agnus-%-?
Denis-%-?

Dasz radę rozpisać ile % w FPGA zajmuje dany układ Amigi.
[#145] Re: Płytka na Spartan-6

@Architect1200, post #142

Ale co byś chciał tam dołożyć? Wydaje mi się że to w miarę ukończony projekt?
[#146] Re: Płytka na Spartan-6

@TechNineWonder, post #145

Na przyklad HDMI, wiecej RAMu czy dodac obsluge realnej stacji FDD. Ze stacja ja sobie sam raczej nie poradze, ale jak by ktos z zapleczem dobtej znajomosci VHDLa dopomogl to kto wie jak by sie to dalej rozwinelo.
[#147] Re: Płytka na Spartan-6

@Architect1200, post #146

Jak byś chciał dodać RAM i fdd. Czy nie można by dodać do tego jeszcze układ CPLD. W NatAmi jest CPLD jeszcze.

Dało by się tak zrobić aby CPLD odpowiadało za kontrolowanie ramu fdd ewentualnie kb port?
[#148] Re: Płytka na Spartan-6

@TechNineWonder, post #147

A czemu nie ? Mozna dac tez FPGA z wieksza liczka LE zeby bylo prosciej.
[#149] Re: Płytka na Spartan-6

@TechNineWonder, post #144

Wystarczy płytka developerska taka się nada? 31$

Nie, za mało IO.
Poza tym nie ma sensu dawać FPGA w TQFP na osobnej płytce. Nie ma jakichś specjalnych wymagań odnośnie płytki czy lutowania.
BGA to co innego.
[#150] Re: Płytka na Spartan-6

@piotr_go, post #149

Ale za mało IO jest w chipie FPGA w odbudowie TFQP czy ta płytka ma za mało IO.

To znaczy ze układy w obudowach BGA są lepsze od tych w TQFP?




ZXUNO kolna też ktoś zrobił na podobnej płytce.

Czyli za mało IO na Amige ale 8bit spoko?



Ostatnia aktualizacja: 02.10.2016 18:10:28 przez TechNineWonder
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem