kategorie: Minimig, Sprzęt
[#181] Re: Płytka na Spartan-6

@TechNineWonder, post #180


Zamiast LCDka wysyłam dane po SPI do Scandublera.
[#182] Re: Płytka na Spartan-6

@piotr_go, post #181

Właśnie widziałem że tam były jakieś cztery kable podpięte myśłałem że to jakieś zasilanie a to sygnał z FDD.

To żeś teraz wszystkich zaskoczył dobre to jest. OK
[#183] Re: Płytka na Spartan-6

@piotr_go, post #181

normalnie All Inclusive :)))
[#184] Re: Płytka na Spartan-6

@piotr_go, post #181

[#185] Re: Płytka na Spartan-6

@piotr_go, post #184

No ładnie to się sprawuje z PRAWDZIWĄ stacją ok, racja OK
[#186] Re: Płytka na Spartan-6

@piotr_go, post #184

Świetne, tak naprawdę to jedyna rzecz której mi zawsze brakuje w amigach FPGA.
[#187] Re: Płytka na Spartan-6

@piotr_go, post #184

No ladnie to tak? Zabiles wlasnie jednym machnieciem reki wszystkie MiniMigi i im podobne. Na twojej plytce mozna teraz prawdziwego SuperFrog-a z prawdziwej dyskietki odpalic :)

PS. Pomysl jeszcze nad interfejsem oryginalnej klawiatury i juz mozesz twoja plytke w obudowe A600/A500/A1200 pakowac :)

BRAWO! :)
[#188] Re: Płytka na Spartan-6

@mschulz, post #187

PS. Pomysl jeszcze nad interfejsem oryginalnej klawiatury i juz mozesz twoja plytke w obudowe A600/A500/A1200 pakowac :)

Jest (A500), po prawej, pod przyciskiem Reset. :)
[#189] Re: Płytka na Spartan-6

@piotr_go, post #184

A da się na tym odpalić AGAte ?
Fajnie by było gdyby płytka była w formacie micro atx lub itx. .można by szybko obudowę do tego dopasować

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 12:30:27 przez lukzer
[#190] Re: Płytka na Spartan-6

@lukzer, post #189

Dla Spartana6 za ~25zł ECS to max.

Fajnie by było gdyby płytka była w formacie micro atx lub itx. .można by szybko obudowę do tego dopasować

i cena by wzrosła *4 z powodu droższej płytki

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 12:32:46 przez piotr_go
[#191] Re: Płytka na Spartan-6

@piotr_go, post #190

będziesz sprzedawał płytki?
[#192] Re: Płytka na Spartan-6

@maliniak, post #191

Co najwyżej same, bez elementów.
Najlepiej większa ilość :)
50zł + przesyłka
[#193] Re: Płytka na Spartan-6

@piotr_go, post #192

Ja powiem tylko tak...

[#194] Re: Płytka na Spartan-6

@piotr_go, post #192

Rozbudowujesz to dalej czy to już finalna wersja? np: o IDE lub MicroSD? Przez tego RS-a można by połączyć dwie PCB i komunikować się pod WB. Ewentualnie grać w Lotusa.

Czy np: dało by się do tego dorobić kartę Turbo gdybyś np: wyprowadził odpowiednie złącze z sygnałami to dokładając drugie FPGA. Można by uzyskać AGA, FPU lub 030. Ewentualnie BrigeBorda z 386?

Pakować to do obudowy od A500 w takiej formie można by. Ale jakieś IDE do WHDLoad było by wskazane.
[#195] Re: Płytka na Spartan-6

@TechNineWonder, post #194

Rozbudowujesz to dalej czy to już finalna wersja? np: o IDE lub MicroSD?

Nie ma więcej IO. Nie ma tyle miejsca w FPGA. Tylko poprawki wsadu.
5b5-lite2 ma SD, do niej można podłączyć FDD do IO.

...to dokładając drugie FPGA.

Nie, żadnych podwójnych FPGA, od tego są układy z większą liczbą IO (tak wiem, bga).
[#196] Re: Płytka na Spartan-6

@piotr_go, post #195

Spoko, rozumie czyli SD jest. Czy w miejsce IO od SD jet podpięte FDD?

Twój projekt twoje wykonanie ale wiesz mógłbyś wypuścić coś małego na początek i dać możliwość rozbudowy.

Wtedy przyszli klienci patrzą inaczej, bardziej jestem za rozbudowywaniem niż za rozwiązaniami zamkniętymi ale to takie moje subiektywne odczucia.

Większe FPGA większe koszta, wiem też że większe FPGA więcej CORE lub też bardziej obszerny CORE.

Ale wsadu się nie da dotknąć zamontować, nacieszyć widokiem z rozbudowania swojej Amigi o kolejną dokładkę.

Ale rozumie obrałeś strategie tylko większe FPGA

A grać się da? Nic nie napisałeś tzn. da się zrobić linka pomiędzy dwoma urządzeniami?

To że BGA to nikt Cię przecież "ścigał" nie będzie trzeba iść z postępem czasu, bądźmy poważni

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 14:21:41 przez TechNineWonder
[#197] Re: Płytka na Spartan-6

@TechNineWonder, post #196

A co Ty tam chcesz rozbudowywać ?
Mist, Minimig one same w sobie są jakie są i się z tym trzeba pogodzić, konstrukcje modułowe to tylko u Jensa

Dokładając sporo większe FPGA i robiąc mocniejsza wersje pójdzie to w koszta takie ze hoho. A to ma być w miarę cenowo przyzwoite dla zwykłego użytkownika.
Nie sztuka zrobić emulator za 1,5tys. bo ile osób tak naprawdę go kupi ?
[#198] Re: Płytka na Spartan-6

@TechNineWonder, post #196

Spoko, rozumie czyli SD jest. Czy w miejsce IO od SD jet podpięte FDD?

W 5b5-lite SD jest, ale nie ma złącz joysticków, myszy, klawiatury, RSa, analogowego audio... tak że trochę pinów jest przyoszczędzone.
[#199] Re: Płytka na Spartan-6

@mschulz, post #187

Zabiles wlasnie jednym machnieciem reki wszystkie MiniMigi i im podobne


A tego nie znamy?
[#200] Re: Płytka na Spartan-6

@DiskDoctor, post #199

A tego nie znamy?


Znamy znamy. Jednak to nie jest podobne do MiniMig-a :P Czytanie z dyskietki tez jest zrobione inaczej. ARmiga zrzuca dysk do ADF-a, projekt Piotra wyraznie uzywa stacji dyskow tak jak to amiga zwykla byla robic ;)
[#201] Re: Płytka na Spartan-6

@mschulz, post #200

A no to szacun, tak jak należy OK
[#202] Re: Płytka na Spartan-6

@mschulz, post #200

Bo nad tym pomysłem posiedziały dwa Piotry (choć ja podsunąłem tylko idę, reszta już Piotrka ) i powstało coś rodzimego.
Taki był koncept połączenia emu z FDD, coś dla ortodoksów dyskietek
[#203] Re: Płytka na Spartan-6

@Architect1200, post #197

Nic nie chce rozbudowywać, pytałem tylko czy nie można np: zrobić złącza dla kart TURBO. Oczywiście nie Amigowych tylko po prostu portu w który można wpiąć płytkę z drugim FPGA.

Właśnie oto chodzi aby nie kosztowało nie wiadomo ile. Z tym Jensem to nie trafione biorąc pod uwagę że już od zalania dziejów Amiga polegała na rozbudowie. Ile było różnych dodatków do Amigi 1000 np.

Wtedy można zrobić tanią wersje Lite a przez dołożenie większego układu uzyskać wersję Elite.

Ale gdy wszystko ma się opierać na graniu z dyskietek to nie ma o czym mówić.ok, racja
[#204] Re: Płytka na Spartan-6

@TechNineWonder, post #203

Podbijam temat szeroki uśmiech
[#205] Re: Płytka na Spartan-6

@David, post #204

A czego oczekujesz ??
[#206] Re: Płytka na Spartan-6

@Cizar, post #205

Postępu!!!
[#207] Re: Płytka na Spartan-6

@David, post #206

Postęp jest i to spory jak widziałeś na AP.
[#208] Re: Płytka na Spartan-6

@Architect1200, post #207

OK
[#209] Re: Płytka na Spartan-6

@David, post #206

[#210] Re: Płytka na Spartan-6

@piotr_go, post #209

OKOKOK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem