kategoria: A2000/A3000
Wątek zamknięty
[#31] Re: Amiga 3000 z CPU 68040/50MHz

@Umpal, post #25

Ciekawi mnie,czy to uprawianie procederu jakim jest handel powoduje ,ze czlowiek staje sie szuja,czy tez glownie lachudry lgna do handlu
[#32] Re: Amiga 3000 z CPU 68040/50MHz

@_Skiba, post #30

Ja już z niej zrezygnowałem. Napisałem gościowi, że dam mu maksymalnie 400 euro, bo tyle jestem gotów za ten konkretny przypadek dać. Nie mam już odpowiedzi (co mnie wcale nie zaskakuje), więc wnoszę, że inwestor czeka na innego, mniej świadomego nabywcę

@Anioł, moim zdaniem to drugie. Prawdziwy (wiecie, co mam na myśli) Amigowiec nawet jeśli skupuje sprzęt, to montuje zestawy dla siebie, a innym odsprzedaje to, czego nie potrzebuje tak, jak sam chciałby od innych kupić (a może jestem naiwny, ale napisałem już, że jestem prostolinijny, więc tak to widzę).


Ostatnia aktualizacja: 02.08.2015 20:49:55 przez Umpal
[#33] Re: Amiga 3000 z CPU 68040/50MHz

@Umpal, post #32

kolejna A 3000
[url= http://www.ebay.pl/itm/Commodore-Amiga-3000-V-Lab-EGS24-Grafikkarte-8GB-CF-HD-SCSI-IDE-/191649093368?hash=item2c9f2d16f8]link[/url]
[#34] Re: Amiga 3000 z CPU 68040/50MHz

@Umpal, post #32

Prawdziwy (wiecie, co mam na myśli) Amigowiec nawet jeśli skupuje sprzęt, to montuje zestawy dla siebie, a innym odsprzedaje to, czego nie potrzebuje

A ja sądzę, że prawdziwy (wiecie, co mam na myśli) Amigowiec ma naturalną skłonność do upychania swojej nory sprzętem aż do granicznej nośności stropu. Ponieważ przeciętny amigowiec to obecnie człowiek dorosły, o ustabilizowanej jako-tako sytuacji finansowej, tylko perspektywa bardzo wysokiej ceny może go skłonić do ruszenia "perełek" z kolekcji.

Pod tym względem amigowy rynek potrzebuje wysokich cen, inaczej zostanie tylko ocet i musztarda (czyli, po naszemu, A500 + karton dyskietek + 3 połamane dżoje).
[#35] Re: Amiga 3000 z CPU 68040/50MHz

@Daclaw, post #34

Hehehehe, trudno się z tym ne zgodzić, bo sam też mam niby "niepotrzebne" w dużej ilości powtarzające się rzeczy, ale jakoś nie mam ochoty tego sprzedawać OK

Bardziej miałem na myśli to, że jeśli już sprzedaje - ten prawdziwy (wiecie, co mam na myśli ) Amigowiec - to robi to w sposób uczciwy. Pisze, że sprawdzone i działa, albo sprawdzone ale nie działa. Nie kręci, nie mota. Jeśli to robi, to żaden z niego Amigowiec, ot co
[#36] Re: Amiga 3000 z CPU 68040/50MHz

@Daclaw, post #34

Żeby uniknąć przeciążenia stropu mam prostą zasadę - jeśli jakiś sprzęt leży nieużywany rok to leci na allegro od złotówki. Jakby był mi niezbędny to bym używał.
[#37] Re: Amiga 3000 z CPU 68040/50MHz

@Jenot, post #36

Bardzo słuszna i praktyczna zasada, którą stosuję z innymi rzeczami. Z retrosprzętem jakoś mi to ciężko przychodzi... . Ale nazbierało mi się już chyba za dużo niepotrzebnych "gratów" i w końcu będę musiał się części pozbyć (przy czym głównie są to C64/C128 i stacje, ale zostawię to chyba na przyszły rok).
[#38] Re: Amiga 3000 z CPU 68040/50MHz

@Umpal, post #37

Od ciężaru C128 mogę Cię uwolnić bo właśnie szukam ;)
[#39] Re: Amiga 3000 z CPU 68040/50MHz

@Jenot, post #38

Przejdźmy na pm.
[#40] Re: Amiga 3000 z CPU 68040/50MHz

@Aniol, post #31

W kraju gdzie nie ma pracy za normalne wynagrodzenie, kazdy kto nie ma "ukladzikow" lub bogatych "starych" zostanie wczesniej czy pozniej szuja a handel, to jedyny zawod gdzie nie wymaga sie zadnych umiejetnosci procz dodawania i klamania. Kopanie lopata jest bardziej skomplikowane niz handel.

A za fatalny rynek pracy sa odpowiedzialne tylko i wylacznie nasze "ELYTY" polityczne.
[#41] Re: Amiga 3000 z CPU 68040/50MHz

@selur, post #40

Nie uprawiajmy tez czarnowidztwa jest wielu rzetelnych sprzedawcow czesc z nich tworzy potem sklepy internetowe.
Tych czarnych owiec jest mniej niz 5% ogulu ale jak cos zrobia sa "nosni"i na forach o nich pisza
Z drugiej strony zawsze jest wyjscie nie podoba sie w kraju mozna wyjechac ....
-tak wiem ze nie jest lekko
ale jakos to tak zawsze najwiecej zyskuja Ci cos robia a najmniej ci co narzekaja na to czy tamto

Uwazam ze teraz jest zancznie lepszy klimat na Amige niz kilka lat temu swiadczy o tym sporo nowych konstrukcji dla Amigi i ja sie z tego powodu ciesze
Mozna za sensowne pieniadze uruchomic i uprzyjemnic sobie hobby jakim jest Amigowanie
dla jednych to tylko gierki dla innych cos wiecej ...
[#42] Re: Amiga 3000 z CPU 68040/50MHz

@Umpal, post #37

przy czym głównie są to C64/C128 i stacje

może masz 1570 na zbyciu, nie musi być sprawna
[#43] Re: Amiga 3000 z CPU 68040/50MHz

@Kilos, post #42

Mam tylko 1571 (nawet dwie - jedna bez zasilacza).
[#44] Re: Amiga 3000 z CPU 68040/50MHz

@Umpal, post #43

to mam i ja, brakuje mi tylko 1570 w rupieciarni
[#45] Re: Amiga 3000 z CPU 68040/50MHz

@Umpal, post #43

a jeszcze jedno C128?
[#46] Re: Amiga 3000 z CPU 68040/50MHz

@Aniol, post #31

Wypowiadasz się o handlarzach tak ... jak kiedyś propaganda PRLu o wszelkiej działalności w sektorze prywatnym. Oczywistym jest, że ktoś kto handluje, robi to dla swojej korzyści. Inną kwestią jest to, że ktoś jest uczciwy bądź nie. To nie zależy od tego jaką profesją zajmuje się. Albo ma to w genach albo nie ma. Owszem irytują mnie ogłoszenia typu "nie sprawdziłem, ale kontrolka świeci", "nie mam jak podłączyć do tv" .. q..a każdy ma w domu jakiś tv i kabel chinch, ale nie ma co generalizować, że handlarze to szuje i złodzieje. Sam od czasu do czasu coś sprzedaję, a więc jestem handlarzem i złodziejem? Warto tez spojrzeć z innej strony. Zamiast zutylizować sprzęt poprzez zbiórki elektrośmieci, chyba lepiej jak coś trafi na rynek choćby w celu dawania organów. Chyba za dużo części to już nie ma, a ilość sprawnego sprzętu z dnia na dzień kurczy się. Ostatnio mam wrażenie, że pewna grupa śmieciarzy zauważyła popyt na rynku i rzuca wszystko co przynosi kasę, ale nie ma pojęcia jak to sprawdzić. W sumie i tak to kupimy ...
[#47] Re: Amiga 3000 z CPU 68040/50MHz

@selur, post #40

W kraju gdzie nie ma pracy za normalne wynagrodzenie


A próbowałeś być miły, pozytywnie nastawiony, może nawet minimalnie entuzjastyczny? Spróbuj choć raz, nie bój się, to od razu nie zabija, potem najwyżej odbijesz sobie na PPA ;)
.
[#48] Re: Amiga 3000 z CPU 68040/50MHz

@rePeter, post #47

no wlasnie

tym bardziej ze takie kwiatki mozna u nas zobaczyc

link
ba nawet jak kto chce to kupic -)))
[#49] Re: Amiga 3000 z CPU 68040/50MHz

@AmigaFAN, post #48

Cytat z aukcji:
Kupujesz od osoby, która się zna na rzeczy.

Bez wątpienia
Ale jakby nie było, nie jest to przeciętna A2000. Jest tam tego trochę, a wziąwszy pod uwagę ceny od pewnego czasu jakie osiągają Amigi, to ostatecznie wcale nie jest to jakiś "kwiatek"

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2015 15:39:28 przez Umpal
[#50] Re: Amiga 3000 z CPU 68040/50MHz

@AmigaFAN, post #48

Cieszę się, że się podoba - nie ma to jak bezpłatna reklama szeroki uśmiech
[#51] Re: Amiga 3000 z CPU 68040/50MHz

@Umpal, post #49

Możesz kupić od śmieciarza, który wyciągnął ze złomu brudną A2000 i nawet jej nie sprawdził albo od osoby, która się zna i wie, że sprzęt jest sprawny. Jak chcesz ryzykować kupno niesprawnego złomu to szukaj okazji za 200zł.
[#52] Re: Amiga 3000 z CPU 68040/50MHz

@misiek2, post #46

Niestety też zauważyłem, że kilka osób jest mentalnie w PRLu i tworzy samozwańcze inspekcje robotniczo-chłopskie chcące przywrócić zwyczaj z minionej epoki rzekomej walki ze spekulacjami i odgórnego regulowania cen w oderwaniu od rzeczywistości rynkowej.
Wg tej grupki ujadaczy każdy, kto ośmieli się sprzedawać jakąkolwiek Amigę - nie ważne w jakim stanie i nie ważne jak wyposażoną - powyżej 100zł jest z automatu szują, złodziejem i uwaga - handlarzem (jakoby wg nich to określenie ma znaczenie pejoratywne).
Zapomnieli jeszcze określeń badylarz i cinkciarz
[#53] Re: Amiga 3000 z CPU 68040/50MHz

@lekarz_med, post #52

Widze, ze wystarczy chwila i juz handlarze kontratakuja

a oto i dowod rzeczowy:

"Możesz kupić od śmieciarza, który wyciągnął ze złomu brudną A2000 i nawet jej nie sprawdził albo od osoby, która się zna i wie, że sprzęt jest sprawny. Jak chcesz ryzykować kupno niesprawnego złomu to szukaj okazji za 200zł."


BLA BLA BLA i ciagle w kolko to samo...od 5 lat nie zmienil nawet szyku zdania.
To jedno wielkie NAGANIANIE klientow,
KUPUJCIE U MNIE bo u mnie jest 300% oryginal, IGLA , BIALY KRUK, RARYTAS...itp. bzdety
..ale o tym, ze kupujac od takiego cwaniaka placimy 300%, 500% a moze i nawet wiecej realnej wartosci to oczywiscie ani slowa.
Jakby jelenie, ktore to kupuja mialy swiadomosc rzeczywistej wartosci, to by sie pewnie zastanowily ze trze razy przed kupnem czegokolwiek od cwaniaka.


Panowie prawda jest taka:

ze kazdy CINKCIARZ i BADYLARZ, kupuje zlom za grosze lub zebra u jakiegos sprzedajacego "Panie A2000 za 300zl ? co tak drogo? Panie to to nic nie warte...Panie dam 100zl!"
nastepnie naprawia ten zlom przy pomocy forumowych kolegow z PPA,
czerpie wiedze z PPA zeby dowiedziec sie ile to rzeczywiscie warte ( bo samemu mu sie nie chce szukac)
a pozniej czysci ten zlom i wystawia na gieldzie PPA za kosmiczne pieniadze i czeka na FRAJERA, ktory sie nawinie (bo frajery nie maja swiadomosci, ze kupuje wypicowany sprzecik za krotnosc jego wartosci).
I tym sposobem zarabia niemale pieniadze praktycznie przy zerowym wysilku.


Czy badylarze i cinkciarze wnosza cos pozytecznego do naszego srodowiska?
NIE, absolutnie NIC , wrecz PRZECIWNIE
poprzez dmuchanie banki spekulacyjnej tworza iluzje rzekomo "unikatowego cennego sprzetu" , ktory zaczyna drozec z dnia na dzien. Rujnuja nasze srodowisko, wala nas po kieszeniach i wprowadzaja niezdrowy wyscig z czasem... "musze zdarzyc przed innymi, bo badylarze juz biegna" a jak badylarze wszystko wykupia, to trzeba bedzie placic jak za nowe porsze (niektorzy juz tak placa).


W ogole zauwazyl ktos prawidlowosc, ze im lepszy fan Amigi ,uzytkownik os, elektronik, programista, grafik, muzyk, tworca itp..itd.. tym gorszy sprzet posiada?
A im wiekszy BADYLARZ tym wieksze stosy Amig zalegaja u niego w domu na handel!

Dlaczego, tak jest ?
Bo prawdziwy uzytkownik nie ma czasu zeby przepychac sie z cholota forumowych badylarzy i cinkciarzy, ktorych jedyna pasja jest czyhanie na forum na okazje. Prawdziwy amigowiec zajmuje sie setka rzeczy zwiazana z naszym komputerem, swoj wolny czas poswieca na tworzenie dla srodowiska, nawet jesli robi to odplatnie, to wklada w to wiele wysilku.
Natomiast Cinkciarze i Badylarze tylko czyhaja na zarobek i jedynym powodem dla ktorego tu sa, JEST nasza KASA.



Daje wam SLOWO ze zaden BADYLARZ i CINKCIARZ z tego forum nigdy nie stworzy jakiejkolwiek karty, programu, dema, gry, obrazka, muzyki, czasopisma czy czegokolwiek dla naszych Amig, bo to sa ludzie bez ambicji tworzenia. Jedyna ich wydumana "pasja" jest zarabianie pieniedzy. ok, racja
[#54] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga 3000 z CPU 68040/50MHz
[#55] Re: Amiga 3000 z CPU 68040/50MHz

@misiek2, post #46

To nie bylo na powaznie,a jedynie podsumowalem tutejszy stosunek do handlu.
[#56] Re: Amiga 3000 z CPU 68040/50MHz

@lekarz_med, post #54

Możesz kupić od śmieciarza, który wyciągnął ze złomu brudną A2000 (...)

Przecież to jest tendencyjne. Jeśli zdecyduję się sprzedać moją dwutysiączkę, to jestem 'śmieciarzem, który wyciągnął ją brudną ze złomu'? To się nazywa "obiektywizm"!

Jeszcze jedno. Panuje utarta opinia, że wszystko, co przywiezione z Niemiec pochodzi ze śmietnika. Ja mam trochę sprzętu właśnie z tego kraju, ale za każdy zapłaciłem ludziom (raz nawet nieźle przepłaciłem). Nasuwa się pytanie, jaki rodzaj człowieka, oraz co mu ściska, wyraża takie opinie?

Jeszcze co do brudu. Czy ktoś kupuje czysty sprzęt jeszcze w stanie fabrycznym? Komu udało się zachować w takim stanie komputer? Są oczywiście wyjątki (sam mam takie Atari 1084STFM oraz C16), ale chyba wszyscy, których znam choćby przelotnie, tuż po zakupie czyści sprzęt - z różnym zacięciem, ale robi to - niezależnie od tego, gdzie go zakupił.

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2015 19:57:50 przez Umpal
[#57] Re: Amiga 3000 z CPU 68040/50MHz

@Umpal, post #56

*Oczywiście chodziło o Atari 1040STFM, jakoś tak z rozpędu wyszła mi hybryda szeroki uśmiech. Szanownych kolegów z przeciwnego obozu bardzo przepraszam (ale Atari i tak jest ze stali ).
[#58] Re: Amiga 3000 z CPU 68040/50MHz

@Umpal, post #56

Jak będziesz sprzedawał to się zakwalifikujesz do grona, które określiłeś:
Handlarze, to podłe szuje i nie lubię ich przez to, że nie można od takiego czegoś prosto i uczciwe kupić.

Tak więc
Nasuwa się pytanie, jaki rodzaj człowieka, oraz co mu ściska, wyraża takie opinie?

Widać, że coś cię boli ale jest na to maść OK
[#59] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga 3000 z CPU 68040/50MHz
[#60] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga 3000 z CPU 68040/50MHz
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem