[#1] kabelek ... deficytowy
Już kiedyś o tym wspominałem, ale do dziś jakoś nie udało mi się kupić w PL. Może ktoś umie zrobić?



Chętnie kupię!
[#2] Re: kabelek ... deficytowy

@xtro, post #1

Witam,

chętnie podejmę się wykonania takiej taśmy. Nie będę miał z nią najmniejszego problemu. Wyceny dokonam po przekazaniu przez kolegę specyfikacji zlecenia (długość taśmy, pozycja środkowego złącza). Proponuję kontakt drogą e-mail.
Aby nie narażać Kolegi na niepotrzebny koszt, proszę o odsyłacz do wątku w którym poruszony był temat wyżej wymienionej taśmy. Istnieje możliwość, że rozwiązanie oparte na podzespołach dostępnych powszechnie na rynku okaże się tańsze.

Pozdrawiam, Tadeusz
[#3] Re: kabelek ... deficytowy

@WT676, post #2

No proszę! O ile pamiętam w tamecie , a chyba pisałem już ze 2x o tym kablu byli chętni.

CHŁOPAKI MAMY WRESZCIE WYKONAWCĘ 2x44 pin ide!

link

może nie piszmy na PW tylko "głośno" bo inni pewnie skorzystają i to masowo!

Ja chciałbym mniej więcej coś takiego krótkiego i tak rozłożonego jak na tym foto. Czyli po kolei:

1. wtyk 44 do płyty A600/A1200 (pokazuję fotki bo na płycie jest złącze bolcowe więc na kabelku musi być żeńskie) do tego:



... ok 5 cm taśmy...

2. wtyk 44 pin do dysku ide do tego:




... znowu ok 5 cm taśmy...

3. wtyk 44 pin do tego:




Wygląda więc na to , że wszystkie wtyki na kablu muszą być żeńskie (na foto z AmiKit , które dałem na początku wątku jeden wtyk wygląda na męski.... ciekawe czemu?)

Ok czekamy teraz , aż inni koledzy przyłącza się do zamówienia. Pamiętam , że paru tu było chętnych na taki kabelek... czekamy...

Proszę wyceń więc to na otwartym wątku, ja chyba nawet 2-3 bym wziął... Ile więc za sztukę z przesyłką?

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2015 17:09:33 przez xtro
[#4] Re: kabelek ... deficytowy

@xtro, post #3

Ty potrzebujesz zwykły kabel ide44 do podłączenie dwóch napędów.
Zawsze możesz przepiąć złącza tak aby Tobie pasowało.


Kabelek z amikit, to nie jest to czego tak długo szukales.
[#5] Re: kabelek ... deficytowy

@xtro, post #1

gdybys napisal wczoraj podjechal bym do sklepu amigakit w anglii, teraz nie zdaze o 7 lot
[#6] Re: kabelek ... deficytowy

@Sadun, post #5

No to co to za kabelek ten z AmiKit? Szukałem po necie i cholera nie ma 2,5'-> 2x 2,5... albo słabo szukałem...

Stąd mój pomysł by podpytać czy ktoś fachowo zrobi za kase... przy okazji niech inni skorzystają.

Ja po prostu potrzebuje dokładnie taki kabel jak w IDE 3,5 gdzie jeden koniec jest do płyty , a na końcówkach mamy mastera i slave HD lub CF/SD udawacze HD.... ot i cała filozofia...

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2015 17:26:03 przez xtro
[#7] Re: kabelek ... deficytowy

@xtro, post #6

Nie rozumiem czegoś.
Chcesz kupić kabel z amikit, który Ci się nie przyda do tego co chcesz osiągnąć.
Po ci Ci coś czego nie potrzebujesz?

Kup dwie taśmy ide44 z dwoma złączami.
Z jednej zdemontuj złącze i zamontuj do drugiej.
Będziesz miał to co potrzebujesz.

Czy pytales sprzedawców z allegro czy mogliby Ci coś takiego "zbudować"?
To tylko jeden mail.
[#8] Re: kabelek ... deficytowy

@xtro, post #3

Moja prośba o odsyłacz wynikała z faktu, że interesowała Kolegę taśma z jednym złączem męskim. Nie jest to rozwiązane spotykane na co dzień, choć czasem potrzebne. Tak jak pisze Kolega Norbert, ze szczegółowego opisu taśmy wynika, że interesuje Kolegę rozwiązanie z trzema złączami żeńskimi. Ten rodzaj taśmy również mogę przygotować, jednak wcześniej proszę o ocenę, czy bezpieczne jest podłączenie dwóch HDD (w tym kart CF i przejściówek kart SD) do złącza IDE Amigi. Nigdy nie wypróbowałem tego typu połączenia, a nie chcę proponować niesprawdzonych rozwiązań.
Jeśli będzie Kolega w dalszym ciągu zainteresowany, ze względu na odległość pomiędzy złączem IDE i ramką HDD oraz wynikającym z niej wygodnym sposobem prowadzenia taśmy, proponuję rozstaw złącz 9 + 4,5 cm.

Pozdrawiam, Tadeusz
[#9] Re: kabelek ... deficytowy

@WT676, post #8

Więc też się dołączam do pytania, może ktoś z forum wie, czy takie połączenie będzie dla ami bezpieczne. Przyznam , że myślałem o kupieniu gotowej karty IDE-2xCF bo są takie. Ale potem zaświtało mi że lepiej będzie mieć dwie końcówki np. na HD i czytnik SD, choć zapewne docelowo tam trafią 2 czytniki SD. Po prostu ktoś musi przetrzeć jak widać ten szlak byśmy się przekonali czy system to zobaczy, czy zatrybi i nie będzie problemów...

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2015 18:31:02 przez xtro

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2015 18:31:36 przez xtro
[#10] Re: kabelek ... deficytowy

@WT676, post #8

z bardzo starymi dyskami moze byc problem bo nie umieja CS i sa sztywno na master. reszta sobie poradzi
[#11] Re: kabelek ... deficytowy

@Valwit, post #10

No to chyba te przelotki IDE-SD powinny być nowoczesne.. poza tym jest jeśli wszystko będzie ok pewien duży pozytyw - 2 x SD będzie zapewne dużo mniej prądożerne od jednego HD a może i CF... co w przypadku doładowania rozszerzeń będzie pewnie pozytywnie wpływało na całą ami i jej zasilacz... nie mówiąc już o znacznie mniejszej powierzchni emisji ciepła i łatwiejszym pomieszczeniu wszystkiego w środku desktopa.

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2015 18:36:11 przez xtro
[#12] Re: kabelek ... deficytowy

@xtro, post #11

Dodajmy niewątpliwe korzyści z takiego rozwiązania gdyby powiedzmy ten kabelek był ciut dłuższy niż opisałem i jakby Ami doposażyć powiedzmy w 1 lub 2 takie wycięte dodatkowe cipki szczelinki... Gniazdo PCMCIA pozostaje wtedy wolne na sieciowe okazje, a my zyskujemy totalnie wymienne HD bez gimnastyki i to całkiem ładnie wkomponowane w całość... Przygotowałem więc symulację

[#13] Re: kabelek ... deficytowy

@xtro, post #12

Fajna dwururka
[#14] Re: kabelek ... deficytowy

@Dorian3d, post #13

Ups/.... obrazek sie wywalił:


[#15] Re: kabelek ... deficytowy

@xtro, post #14

Tak, co do dwururkowości, to koniecznie microSD na adapterach co ułatwi synchro z tabletami/fonami... Instalując system na takim dysku mamy też łatwą zmianę konfiguracji testując różne gotowce systemowe. Ciekawe czy taki konfig zauważył by CrossDOS jakby było na PC sformatowane slave.
[#16] Re: kabelek ... deficytowy

@xtro, post #15

Raczej Fat 95

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2015 21:11:19 przez Dorian3d
[#17] Re: kabelek ... deficytowy

@Dorian3d, post #16

To by baaaardzo ułatwiało podmianę, jednak kabel z Ami2PC to jest raptem 40 kb/s choć w sumie nie jest to niewygodne...
[#18] Re: kabelek ... deficytowy

@xtro, post #15

A dlaczego nie ? Fat to fat
Mozna użyć crossdos lub fat95. Ten drugi jest lepszy.

Z drugiej strony zamiast fat może być NTFS czy ext3
[#19] Re: kabelek ... deficytowy

@xtro, post #12

5cm pomiędzy wtyczkami na taśmie to za mało by umieścić adaptery SD obok siebie zamiast jeden nad drugim.
[#20] Re: kabelek ... deficytowy

@Vato, post #19

Dlatego napisałem, że gdyby wersja kabla była dłuższa :)
[#21] Re: kabelek ... deficytowy

@xtro, post #12

Zaprezentowane w wizualizacji, przez Kolegę Xtro rozwiązanie, przy użyciu przejściówki pokazanej w poście #3 nie może zostać zrealizowane. Gniazdo karty SD w przejściówce jest cofnięte. Karta (w tym przejściówka microSD) po włożeniu kończy się na wysokości drugiej pary pinów złącza ATA 44 pin co uniemożliwia skrócenie PCB do pożądanej szerokości. Do tej pory miałem do czynienia z gniazdem karty SD (także podwójnym) ustawionym na krawędzi PCB w przypadku przejściówek ATA 40 pin i SATA. Uważam, że najprostszym rozwiązaniem użycia dwóch kart microSD będzie przejściówka 2 x microSD na CF. Choć nie jestem w stanie zagwarantować prawidłowego działania takiego rozwiązania z Amigą.

Pozdrawiam, Tadeusz
[#22] Re: kabelek ... deficytowy

@WT676, post #21

czyli szczelina na cf wchodzi tylko w grę...
[#23] Re: kabelek ... deficytowy

@xtro, post #22

Takie odnoszę wrażenie. Choć możliwe, że gdzieś są dostępne w handlu przejściówki SD ze złączem ATA 44 pin i gniazdem karty pamięci na krawędzi PCB. Pamiętaj proszę też o tym, wiem o istnieniu przejściówki 2 x microSD na CF, ale nie znam jej działania z Amigą.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem