kategoria: CDTV
[#1] klawiatura CDTV pinout
Wie ktoś do jakiego pinu we wtyczce idzie dany kolor kabelka z klawiatury CDTV?

[#2] Re: klawiatura CDTV pinout

@robertos231, post #1

A sprawdź ten link.

I ten też

Mam nadzieję, że trochę to pomoże.
[#3] Re: klawiatura CDTV pinout

@robertos231, post #1

[#4] Re: klawiatura CDTV pinout

@robertos231, post #1

tylko, że tam wszędzie są pinout-y na wtyczce której on nie ma
jak bym miał zgadywać to:
pomarańczowy - GND
żółty - DATA
biały - CLOCK
czerwony - +5V

ale raczej chciał bym się upewnić, masz tam układy których oznaczenia są nieczytelne, ale to jakieś 74xxxx, znajdź datasheet któregoś i zobacz na których pinach ma +5V i GND, potem już tylko przyłóż miernik do złącza i układu i sprawdź gdzie masz ciągłość +5V i GND, jeśli chodzi o DATA i CLOCK to jeśli nawet dasz odwrotnie to nic się nie stanie, jeśli będzie Ci wypisywał na ekranie cały czas jeden znak to znaczy, że jest odwrotnie i trza zamienić
[#5] Re: klawiatura CDTV pinout

@Kilos, post #4

Czerwony to na pewno masa.
Jak nikt nie wie to bede musial pozyczyc klawiaturę z kablem i sprawdzę.
[#6] Re: klawiatura CDTV pinout

@robertos231, post #5

Tu jest poprawny pin-out wtyku z klawiatury CDTV. Jednak ktory przewod gdzie jest podpiety, niewiem. Ale mozna to miernikiem przepikac.

http://www.ppa.pl/sprzet/podlaczenie-klawiatury-od-cdtv-do-a1200.html
[#7] Re: klawiatura CDTV pinout

@robertos231, post #5

Klawiaturę już podłaczyłem.

Czerwony to na pewno masa: GND
Biały: +5V (zmierzyłem przed podłączeniem)
Na jednym z forów znalazłem rozpiskę:

[wyróżniony] [#8] Re: klawiatura CDTV pinout

@robertos231, post #1

Owszem, proszę bardzo

[#9] Re: klawiatura CDTV pinout

@p0su, post #8

ja przestrzeliłem zupełnie, ale biorąc pod uwagę fakt, że kolega sprawdził już wg. tej rozpiski z forum i działa mu ok to to co dałeś nie jest ok, bo KDAT i KCLK są zamienione
[#10] Re: klawiatura CDTV pinout

@Kilos, post #9

Bez jaj... przecież jest tak jak napisałem. Żółty pod 4 czyli KCLK. Sam sprawdzałem - fotka poniżej

[#11] Re: klawiatura CDTV pinout

@p0su, post #10

no, a wg. tego co wkleił robertos231 żółty to KDAT, któraś rozpiska na pewno jest prawidłowa
[#12] Re: klawiatura CDTV pinout

@p0su, post #10

U mnie faktycznie za pierwszym razem jak podłączyłem dioda na klawiaturze się świeciła ciągle - uznałem, że to ja walnąłem się lutując. Wtyczkę miałem już złożoną więc zamieniłem kabelki przy klawiaturze żółty z pomarańczowym. Opis p0su jest tym na 100% poprawnym.


Ostatnia aktualizacja: 30.09.2015 20:13:34 przez robertos231
[#13] Re: klawiatura CDTV pinout

@robertos231, post #12

no to wszystko jasne
[#14] Re: klawiatura CDTV pinout

@Kilos, post #13

no to wszystko jasne


OK
[#15] Re: klawiatura CDTV pinout

@Kilos, post #13

Jak by ktoś szukał wtyczek 5pin to na ebay kupowałem dwie sztuki za $1.36 z przesyłką:
link

Kupiłem też wtyczki 4 pinowe (takie jak svhs) z myślą o przejściówce do myszki:
link

Ostatnio potrzebowałem myszy do AtariST - okazuje się, że Amigowa mysz pasuje do ST po zamianie pin1 z pin4 we wtyczce DB9. Teraz drugą przejściówkę myszy muszę sklecić do CDTV.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem