kategoria: CDTV
[#31] Re: Zapragnąłem CDTV

@zmiennik, post #2

Panowie.

Mogę się pochwalić CDTV, która ma:
- ponad 12MB pamięci FAST!!! (osobiście lutowane ;))
- 2MB pamięci CHIP
- kontroler dysku SCSI (w zatoce z tylu - osobiście lutowany) + oczywiście dysk
+ bajerancka niebieska dioda pracy dysku, która świeci na zmianę z pomarańczową od CD
- KS 3.1 + exROM 2.30 (żeby działał dysk i CD jednocześnie)
- przejściuweczka myszki cd PS/2 i USB zamontowania w miejsce "memory card"

Brakuje mi tylko oryginalnej... klawiatury ;). No i ew. jakiegoś akceleratora.
[#32] Re: Zapragnąłem CDTV

@DonVitoPuppone, post #31

A jakie masz CPU?
[#33] Re: Zapragnąłem CDTV

@Norbert, post #27

Ma ktoś schemat tego kabelka do Goteka?
[#34] Re: Zapragnąłem CDTV

@robertos231, post #33

Znajdź rozpiska złącza zewnetrznego fdd w Amidze i złącza wewnętrznego.
Połącz je 1-1.
Pamiętaj ze na złączu zewnętrznym jest 5v i 12v. Nie pomyl ich.
Gotek wymaga tylko 5V.
[#35] Re: Zapragnąłem CDTV

@robertos231, post #33

Albo wpisz w Google "floppy drive adaptor external drive wiring amiga"

I odnajdź stronę ianstedman

[#36] Re: Zapragnąłem CDTV

@TechNineWonder, post #35

Ale z tego co widzę Pin8 i Pin9 nie trzeba ciągnąć.
[#37] Re: Zapragnąłem CDTV

@robertos231, post #36

A za co jest odpowiedzialny nMTRXD i nSEL2 może do Gotek-a tego nie potrzeba.
[#38] Re: Zapragnąłem CDTV

@TechNineWonder, post #37

Motor Enable B i Drive Sel B -> czyli odpowiadają za DF1 w CDTV nie potrzebne.
[#39] Re: Zapragnąłem CDTV

@robertos231, post #38

Motor Enable B nie jest wcale potrzebny dla Goteka, bo on nie kręci żadnym silnikiem, aby odczytać dane. Ja używam Goteka jako DF1 w A500 bez tego sygnału.
[#40] Re: Zapragnąłem CDTV

@TechNineWonder, post #35

Któryś z kolegów robił takii nterfejs.?
[#41] Re: Zapragnąłem CDTV

@barbaramazurek, post #40

Kupowałem taki przewód na allegro i działa na nim Gotek i zwykła staja dysków przerobiona z PC
[#42] Re: Zapragnąłem CDTV

@TechNineWonder, post #35

Zrobiłem Sobie taki kabelek ale zauważyłem że część przerobionych stacji od PC nie chce z nim współpracować. Np. 2 stacje NEC i jeden SAMSUNG nie działają a już ALPS działa. Zastanawiam się czy jest coś co mogłem zrobić źle czy po prostu nie wszystko będzie działać?

Dodam że GOTEK działa prawidłowo, nawet nie przestawiałem zworki na S1.

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2018 16:40:54 przez nostrum666
[#43] Re: Zapragnąłem CDTV

@nostrum666, post #42

EDIT: gdy zworka jest na S0 GOTEK widziany jest jako DF1 a kiedy zworka jest na S1 to jako DF2. Czy tak powinno być?
[#44] Re: Zapragnąłem CDTV

@nostrum666, post #43

Jak widziana jest stacja zależne jest od użytego sygnału select. Aby zwykła stacja mechaniczna zadziałała musisz złożyć sobie prosty układ. Bardzo przystępne wyjaśnienie znajdziesz tutaj
[#45] Re: Zapragnąłem CDTV

@snifferman, post #44

Wszystko jasne, wydawało mi się tylko że GOTEK powinien być ustawiony na S1 aby działał jako DF1 a S0 jako wewnętrzna stacja DF0. Ale ok, to nieważne bo przecież działa. Jeżeli chodzi o stacje dysków to byłem ciekaw jak to będzie wyglądało, jako że w poście 41 kolega napisał że działa mu przerobiona stacja na tym kablu więc też sprawdziłem i działa tylko 1 z 4 przerobionych jakie posiadam i do tego nie działa jakoś szybko i płynnie, wręcz powiedziałbym że działa trochę "skokowo".
[#46] Re: Zapragnąłem CDTV

@nostrum666, post #42

Hej,
Zrobiłem sobie właśnie taki kabelek. Niestety gotek nie chce działać z przerobiną stacją ALPS, cały czas cyka, jakby czekał na zamontownie obrazu mimo, iż ten jest zamontowany. Komuś sie udało znaleźć przyczynę ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem