kategoria: A1200
[#31] Re: Montaż koprocesora w A1200

@BULI, post #30

cytowane z pamięci..
na aminecie nie ma, wiec przepraszam za pomyłkę

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2016 22:46:29 przez Mikrobi
[#32] Re: Montaż koprocesora w A1200

@maliniak, post #27

[#33] Re: Montaż koprocesora w A1200

@maliniak, post #23

Dzięki za link. Kupiłem od razu 3 szt :) Na allegro kiedyś były, ale nie widać ostatnio. Potestuję i ja, o wynikach dam znać, najpierw synchronicznie uruchomię a później jak zdobędę odpowiedni kwarc to poleci asynchronicznie. Jeden wyląduje w Promodule.
[#34] Re: Montaż koprocesora w A1200

@Romlen, post #33

.Mi w promodule udało się uruchomić na 50 mhz .konieczne chłodzenie!
[#35] Re: Montaż koprocesora w A1200

@Romlen, post #33

Napisałeś chińczykowi aby ci wysłał wersje FN33 ? bo w aukcji sprzedaje 2 wersje FN25 i 33, aby później nie było nieporozumień
[#36] Re: Montaż koprocesora w A1200

@maliniak, post #35

No właśnie. Ja kiedyś kupiłem sobie biblioteki matematyczne link do obsługi koprocesora. Także wszystko co z nich korzysta, wykorzysta również i koprocesor. Zainteresowałem się nawet tym koprocesorem. nie jest drogi, a zawsze byłby troszkę szybszy od tego co mam. Tylko gdzie kupić potem kwadratowy kwarc 33 MHz, który by z nim współpracował w moim Blizzardzie 1220? A może i nawet 40 MHz. Może by się go dało podkręcić do 40 MHz ?

Tu nawet znalazłem za niedużą sumę wersję 40 MHz: link

Tylko mam pytanie: Czy kupując taką 1 sztukę za te 5,70 dolara + 1,01 dolara za przesyłkę trzeba później również płacić cło? Czy cło płaci się od jakiejś sumy wzwyż?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2016 19:06:29 przez gilban
[#37] Re: Montaż koprocesora w A1200

@gilban, post #36

Na twoim miejscu bym się nie przejmował ;)

Cło płacisz powyżej pewnej wartości, ale Chińczycy się nauczyli to "omijać". Zazwyczaj jak ściągałem jakieś układy, były oznaczone jako "Sample" (takie coś jest z cła zwolnione), albo zaniżali wartość przesyłki.
[#38] Re: Montaż koprocesora w A1200

@Solo Kazuki, post #37

Dokładnie. Kupujesz za 10$ a na przesyłce i tak pisze 2$
[#39] Re: Montaż koprocesora w A1200

@maliniak, post #35

Dotarła paczuszka. Mam 3 szt FN33. Moja radość trwała krótko. CD32 sypie się na potęgę. Praktycznie nie można wejść do żadnego folderu, o uruchomieniu aplikacji nie ma mowy. Mam 6 mignięć diody power i restart. Ustawione synchronicznie. I teraz zastanawiam się nad:

- Winne koproce? Szlify jakieś czy coś?
- Za słaba moc zasilania? Bazuję tylko na wejściu zasilacza z CD32, external power w ProModule jest puste. Zasilacz PC z przerobioną wtyczką.

Dodam, że gniazdo nigdy nie widziało koproca w swoim życiu. Wsadzenie wymagało ciut siły, o wyjmowaniu nie chcę myśleć :)

Tak przy okazji (wiem że nie ten wątek ale nie chcę mnożyć kolejnego) pytanie: CD32 nie ma -12V na fabrycznym zasilaczu, są tylko +5 i +12V. Czy external power w Promodule musi mieć owe -12V skoro CD32 sobie daje bez niego rady?
[#40] Re: Montaż koprocesora w A1200

@Romlen, post #39

Nie.Potrzebujesz mocnej lini 5V.
Standardowo przetrzyj styki izopropylem.
Pożycz zasilacz i sprawdź.
Jak bedziesz teraz na Amiwawie to napisz
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem