kategoria: Programy
[#1] FM 3.0 beta 2.1 a brak pamięci na dysku?
Mam pytanie odnośnie tego file managera, a może z czymś zupełnie innym.
Mam postawiony system na dysku 9GB. Jest to AmigaSys4 rev1.3 z DOMagellan 5.82. Dysk jest podzielony na następujące partycję:
- 660MB System, FFS 45.13
- 2.4GB Praca, SFS 1.279
- 850MM Backup SFS 1.279
- przerwa w okolicach 4GB(przestrzeń leży odłogiem)
- ~4GB gry SFS 1.279.
Mapuję Kick 3.X Cloanto do RAMu przez RemApollo. Po tym wszystkim dodaje jeszcze linijkę SetPatch SKIPROMUPDATE (wersja setpatch'a 44.38).
Wszystko się odpala ok. SCSI.device jest 43.46. Gdy wpisze w CLI info to przy partycjach z SFS mam info unreadable disk information(czy coś w ten deseń). Przy kopiowaniu danych na partycje SFS przez Magellana jest ok, bez jakichkolwiek błędów. Przy kopiowaniu pod wspomnianym FM3.0 beta 2.1 przy kopiowaniu na partycję SFS otrzymuję komunikat, że nie ma tam wolnego miejsca. Dostaję requester'a z wyborem, skip, cancel i kopiuj mimo to. Wybieram kopiuj mimo to i na tej partycji pojawią się kopiowane rzeczy. Mogę je uruchamiać etc..
Pytanie dlaczego przy info dostaję, że nie można odczytać dysków oraz czy jest coś nie tak z FM, systemem?
[#2] Re: FM 3.0 beta 2.1 a brak pamięci na dysku?

@Tomski, post #1

Spróbuj na nowszym Filemasterze, szczególnie na wersji 3.2 Beta 3 (rozpoznaje większe partycje i wyświetla poprawnie informacje o nich).
[#3] Re: FM 3.0 beta 2.1 a brak pamięci na dysku?

@Umpal, post #2

Właśnie go znalazłem przed chwilą, wypróbuję go jak nic. Dzięki. Ale dalej martwi mnie ta informacja w cli po wpisaniu INFO.
[#4] Re: FM 3.0 beta 2.1 a brak pamięci na dysku?

@Tomski, post #3

Jaką masz wersję info? Ja 39.18.
[#5] Re: FM 3.0 beta 2.1 a brak pamięci na dysku?

@Umpal, post #4

Tego nie wiem. Sprawdzę i podmienię na nowszą gdy będzie taka potrzeba.
[#6] Re: FM 3.0 beta 2.1 a brak pamięci na dysku?

@Tomski, post #5

1. Zainstalowanie wersji FM3.2 beta 3(dostępny na Aminecie NewFilemaster) rozwiązało problem z brakiem miejsca przy kopiowaniu. Właściwie pokazuje też na belce FM rozmiar partycji.
2. Miałem info w wersji 39.18. Przegrałem z AOS3.9 wersję 43.7 i niestety jest to samo - unreadable disk information.
3. Teraz zastanawiam się czy powinienem może przegrać jakieś biblioteki SFS na dysk systemowy? Mam zainstalowany jak na razie tylko SFS przez HDtoolbox na dysku.
4. Czy i jak można przekonwertować config do FM3.0 beta2.1 na FM3.2 beta 3?
[#7] Re: FM 3.0 beta 2.1 a brak pamięci na dysku?

@Tomski, post #6

A nie lepiej używać prostego programu doscontrol? mi działa bez zarzutów od samego początku
[wyróżniony] [#8] Re: FM 3.0 beta 2.1 a brak pamięci na dysku?

@Tomski, post #6

Ad.2. Możliwe, że dyskowe narzędzie źle zapisało jakieś informacje. Ja nie zostawiam tego dalszemu przypadkowi. W takiej sytuacji kopiuję dane na zdrową partycję i poprawiam chorą, czyli zakładam na niej jeszcze raz (bardzo wskazany HDToolBox z Workbencha 3.9).

Ad.3. SFS nie posiada żadnych bibliotek do działania (jak i żaden inny system plików). Wszystko, co mu potrzebne (z wyjątkiem narzędzi w rodzaju DiskSalv, format, i tym podobnych) "wrzucane" jest do RDB dysku (lub gdzieś w te okolice, nie zgłębiałem tematu).

Ad. 4. Nie można. Te pliki konfiguracyjne są niekompatybilne, ponieważ wersje tych programów są od siebie bardzo różne (autor przeszedł na zupełnie inną metodę i korzysta z innych bibliotek). Udostępniłem przykładowe ustawienia w tym wątku.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem