kategoria: Sprzęt
Wątek zamknięty
[#181] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Hubez, post #176

10 lat temu. Tak to wówczas wyglądało.
[#182] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@F7sus4, post #180

To ciekawe jak dobije czyjś portfel moja sprawna A1240... POJADE DO DYSNEYLANDU!!!
[#183] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@xtro, post #182

Oglądając od czasu do czasu rynki wtórne starego sprzętu amigowego dochodzę do wniosku iż przydały by się wykresy długoterminowe i papiery instrumentów pochodnych (jestem złotem, jestem Amigą) jak na rynku złota... Może się wszak okazać , że wprawdzie przy małych obrotach spowodowanych ograniczonymi zasobami dóbr rzadkich - to jednak zyski z inwestycji w amigowe karty turbo dają zwrot na poziomie 25% rocznie, a to bardzo dobra inwestycja...
[#184] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@xtro, post #183

Pamiętaj że kiedyś się rynek nasyci i bańka pęknie
Do tego dochodzi ryzyko padu 25 letniej karty (często przetaktowanej i katowanej demami) - ja bym do inwestycji do złota jednak nie porównywał
[#185] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@F7sus4, post #1

Ile obstawiacie? Wyżerka dla zbieraczy sprzętu z pudełkami.
[wyróżniony] [#186] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@F7sus4, post #185

1000 jak w mordę strzelił będzie.... same pudła warte tyle co sprzęt.

A TUTAJ coś jeszcze bardziej ekstremalnego dla pięćsetkowców. No tu będzie kosztowało dubeltowo.

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 16:17:38 przez xtro
[#187] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@xtro, post #186

Mieszkasz w Irlandii? Ten Vampire V2 jest dla Ciebie.
[#188] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@waldiamiga, post #187

Nie taka zas Irlandia :) Samo `Irlandia` zawsze znaczy republike Irlandii, czyli ta na poludniu z waluta euro. Ogloszenie, ktore zalinkowales jest od sprzedawcy z UK (Irlandia polnocna) czyli tam gdzie sa funty.
[#189] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@sordan, post #188

I tam się niet bo gwałco bijo i śmierdzi?
[#190] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@F7sus4, post #189

Pamiętam jak te rozszerzenia 9MB fast do A1200 ok roku 94 były bardzo popularne tu w Szczecinie - w kilku ówczesnych sklepach leżały w bardzo dobrych cenach. AUKCJA

[#191] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@xtro, post #190

Uff Panowie... 2 dni i cały pokój zawalony z podłogą łącznie ami częściami. I jest pierwszy efekt mojego ami renamentu. Z 2 Amig 1200 powstała jedna całkiem sprawna z ekranami na płycie, sankami pod HD, wymienioną stacją i wyciągniętą taśmą na 2 HD lub HD i CD. Delikatnie też nasunąłem jej leżakujące Apollo 1240 (cholernie trudno to zrobić, albo paluchy już nie takie sprawne). Podpiąłem też dysk ze sterownikami który też leżakował i jest! Działa. 2 dni se pochodziło. Fajowo śmiga. Mogę wystawić dla chętnych do sprzedaży nie wiem tylko czy w komplecie A1200 i Apollo czy osobno. Trochę mi się nie chce tylko teraz karty zsuwać. Może ktoś reflektuje tu z forumowiczów nie wiem tylko jak to wycenić? W Apolku trzeba będzie wymienić chyba baterię, ale ona od zawsze była jakby lekko wylana. O dziwo działa... może to jakiś szron nie wiem.
[#192] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@xtro, post #191

'Edit' mi zniknął...

że się tak pochwalę moimi bojami przez 2 dni.... wygrzało się i działa piknie... zarówno skompletowana A1200 jak i Apollo mimo iż leżakowało. Bateria wygląda na lekko wylaną, ale zawsze taka była i o dziwo działa. Pochwalę się filmikiem bo mimo iż mam zawalony kablami pokój to ta radość powyciąganych sprzętów bezcenna. No nic wystawię za dzień 2 na all... może trafi w dobre ręce... choć trochę szkoda, ale szkoda też by w szafie leżało, a ja zwyczajnie nie mam już miejsca na kompy więc co najmniej jedna A1200, Apollo i A600 a może i CDTV trafią pod młotek chętnych ich używania.

... Filmiki: link i link

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2017 01:05:03 przez xtro

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2017 01:05:26 przez xtro
[#193] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@xtro, post #192

Nie powiedziałbym, że bateria "lekko" wylała. Wylała jak jasna ch...era.
[#194] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@xtro, post #192

A1200 byłbym zainteresowany, jaka rewizja płyty ?
[#195] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ciekawostki aukcyjne 2017
[#196] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ciekawostki aukcyjne 2017
[#197] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@misha, post #193

Nie powiedziałbym, że bateria "lekko" wylała. Wylała jak jasna ch...era.


Kurde czuje się jak panamski handlarz uliczny, a prawie nic nigdy nie sprzedawałem ;) Powiedzmy tak... zawsze taka była , ale wsio działa nie ruszam tego bo nie wiem jak się za to zabrać. Ewentualny (jeszcze się waham - rozumiesz ten fan mimo braku miejsca, bo kiedy znowu będę miął taką kartę?) nabywca na pewno będzie chciał to oczyścić i wymienić.

A1200 byłbym zainteresowany, jaka rewizja płyty ?


Jak będę na chacie rozkręcę i luknę. W każdym razie chodzi z Apollo. W każdym razie sprawdzę (czemu ja tego nie sprawdziłem... skupiłem się na przyjemności zabawy :) )
[#198] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@xtro, post #197

urde czuje się jak panamski handlarz uliczny, a prawie nic nigdy nie sprzedawałem ;)

Allegro / Ebay wystaw od 1 zl na pewno sie nie zawiedziesz
[#199] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@AmigaPL, post #198

Już postanowiłem, że tak zrobię. Nie wiem tylko czy A1200 dać jako komplet z 1240 czy osobno. Trochę mi sie nie chce teraz wyciągać Apollo z szyny tym bardziej , że to "ciasna" karta. Ale będzie na allegro jeszcze tylko na tym trochę popracuję.
[#200] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@xtro, post #199

Zwykle opłaca się sprzedawać oddzielnie.
[#201] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Tomski, post #200

Tak już zauważyłem. :) ale nie chodzi mi o to by rozczłonkować wszystko, albo by ekstremalnie na tym zarobić. Szkoda mi tego sprzętu , że leży. Mi w tej chwili starcza A600 z 9,5 Ramu i emulowana Amiga. Zwyczajnie mam ograniczenia związane z lokum. Chciałbym wręcz sprzedać w dobre ręce jakiś kompletny pakiet. Uzyskane środki i tak pewnie zainwestuje w furie vampira lub coś hobbystycznego (mikrofon?) - już zresztą niedługo zaproszę Was do regularnych spotkań retro na antenie radia. To se trochę pogadamy o ami i nie tylko. A może zrobię audio giełbe lub audio aukcje takie jak w stanach z szybkomówiącym wodzirejem aukcyjnym - licytacyjnym.
[#202] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ciekawostki aukcyjne 2017
[#203] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@baderman, post #202

Nie tylko u nas szaleństwo cenowe: Było za $599, jest za $799 (przedmiot wystawiony ponownie).
[#204] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ciekawostki aukcyjne 2017
[#205] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@perinoid, post #203

No ja mogę się pochwalić, że przy zakupie A1200 miałem miłą niespodziankę i w środku dostałem blizzard 1230 IV Phase 5 8MB w cenie Amigi.
[#206] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ciekawostki aukcyjne 2017
[#207] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@magnatt, post #205

Bywają takie przypadki....

a ja się pochwalę bo robie se właśnie opisy i chyba jutro wystawię, po pogrzałem i chodzi łanie:

1. Apollo 1240 sysinfo pokazuje że 36,3 MHz z 16MB i wylaną baterią, ale łanie chodzi

2. A1200 z CF i HD lub CD na zewnętrz, joystickiem i chyba monitorem 20' (telewizor philips LCD)

3. A600 WALL GAME SYSTEM 2 MB chip, joystick, Projektor PAL do grania na scianie InFocus x2


Ostatnia aktualizacja: 17.01.2017 19:54:00 przez xtro
[#208] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ciekawostki aukcyjne 2017
[#209] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@xtro, post #201

Chciałbym mieć takie dylematy jak Ty Dopada mnie gorączka. W wakacje odpaliłem 600kę po latach. Dokupiłem szpeju. 2 tygodnie temu wyhaczyłem zaszanowanego red leda, a teraz parę razy dziennie wertuję all i ebay'a próbując upolować 1200kę... Niestety ceny są coraz bardziej zabójcze

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2017 20:01:49 przez tbone
[#210] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@F7sus4, post #1

Już niedługo Nosy A1200 na Allegro. Polak bierze wszystko
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem