kategoria: Sprzęt
Wątek zamknięty
[#241] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@jimmy, post #240

Z drugiej strony jak się popatrzy, że szminka czy kredka do oczu znanego producenta kosztuje 70-150 PLN to nasze hobby nie jest aż takie drogie.

Może to dlatego jest tak mało amigowiczek?! Po prostu wolą się malować ;)

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2017 13:13:36 przez RomanWorkshop
[#242] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Aniol, post #239

Wyszło tylko 4 sztuki testowo tak że koszty jednostkowe są ogromne. W dodatku mamy alternatywę w postaci przerobionej taśmy bez elektroniki lub adapter od KMTech z UK od razu z tasiemkami.
[#243] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@RomanWorkshop, post #241

Tak czy inaczej jest to dobra odpowiedź jak szanowne małżonki czy partnerki zaczynają narzekać na koszty naszego hobby.
[#244] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ciekawostki aukcyjne 2017
[#245] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@F7sus4, post #1

https://www.olx.pl/oferta/amiga-500-amiga-600-amiga-1000-z-akcesoriami-i-oprogramowaniemkomplet-CID99-IDjOyX1.html#6dc8fec716

Ciekawe czy kolejny wałek. Bo jak nie to warto. Sam bym wziął, ale na drugi koniec Polski trza by jechać
[#246] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@PTR, post #245

Hmm możemy się dogadać ja podjadę bo mam blisko i zabiorę z tego A1000 i jakieś oprogramowanie plus stację zewnętrzna bo takiej nie mam a ty reszte:)
[#247] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@jimmy, post #243

Koszty to jedno, bo nie zawsze muszą wiedzieć ile to kosztuje. Ale miejsca które zabiera ten sprzęt po szafkach i na biurku nie da się zakamuflować :)
[#248] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Mowcaumarlych, post #246

Hmm, ale właśnie mi tylko na A1000 zależy, której nie mam
[#249] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@PTR, post #245

To ogłoszenie nie jest już dostępne

Szkoda. Szybko są ujawniane.
[#250] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@jimmy, post #243

Piękny zestawik CDTV - jak dla mnie to cena trochę z kosmosu ale może ktoś się skusi. LINK
[#251] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@jimmy, post #250

cena o jakieś 1,5k za wysoka nie sprzeda tego w tej cenie
[#252] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@jimmy, post #250

Jeśli się nie mylę jest to amiga z tego filmu na YT : link
[#253] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@C84, post #252

Dokładnie, to ten zestaw :)
[#254] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@dotmod, post #253

Taki sam zestaw A cdtv widziałem za 1000zł no przyznam ze bez monitora i pudełek, ale oczywiscie za granicami naszego kraju. Tutaj widzę, ze ludzię się cenia oj bardzo cenią.

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2017 08:56:54 przez magnatt
[#255] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@magnatt, post #254

Zestaw cdtv z malowanym monitorem i rozszerzeniem można sobie złożyć za 1,5k. O pudełkach się nie wypowiem - dla mnie to tylko celuloza, sprzedawcy wmawiają istnienie jakiegoś kultu kartonu.
Reszta kwoty to "ego" tego sprzedawcy "jestę koneserę" :/

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2017 09:44:55 przez kB_a
[#256] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@kB_a, post #255

Kto mi podkupił tą ślicznotkę? płacz Amiga 500
[#257] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@kB_a, post #255

Nie musisz rozumieć, ale tak już jest że wszystko w oryginalnym pudełku jest znacznie droższe
[#258] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@kB_a, post #255

Wczoraj na ebay A1000 w białym pudełku z napisem Commodore z niekompletnym styropianem poszła za 450 £
[#259] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@waldiamiga, post #161

Wolny rynek wycenił ciut drożej Prawie dwukrotność obecnej ceny zakupu...
[#260] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@tbone, post #259

Ciekawe na czym polega sukces tej aukcji? Amiga 500
[#261] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@tbone, post #259

Z innej beczki, ciekawostki aukcyjne OLXa, czy któryś z was z ciekawości policzył ilość ogłoszeń na OLX typu kupie-przyjadę-zamienię na gotówkę, które łamią regulamin i wqurwiają was przy wyszukaniu dla siebie sprzętu? otóż postanowiłem policzyć, na 4 strony wpisując hasło"Amiga" pojawiło się 22 ogłoszenia, które zaśmiecają OLXa, a tych stron jest dziesiątki, ja osobiście mam dość i każdą za koleją od dzisiaj zgłaszam na naruszenie zasad, nie idzie się przedrzeć przez ten śmietnik w znalezieniu dla siebie ciekawej oferty. Wytępie handlarzy cudzym szczęściem. Chciałbym również i was zmotywować to działania, chociaż nie mamy dużych korzyści z pracy dla OLX , ale z pewnością poprawi to komfort w znalezieniu czegokolwiek dla siebie.
[#262] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@magnatt, post #261

Jeżeli ogłoszenie jest w kategorii "usługi..." to nienarusza zasad regulaminu. Ale 100℅ pewności nie mam.
[#263] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@wsklive, post #262

Zgodnie z Regulaminem Serwisu OLX.pl ogłoszenie nie może dotyczyć poszukiwania Towaru. Nie dotyczy to kategorii Praca (poszukiwanie pracy) oraz kategorii Usługi i Firmy (oferty firm).
<----to dla twojej wiadomości .
NIEDOZWOLONE SĄ TAKIE OGŁOSZENIA.
[#264] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@magnatt, post #261

Kiedyś szukałem jakiegoś towaru (nie związanego z Amigą) i zamieściłem takiego typu ogłoszenie na olx. Zostało ono usunięte w przeciągu kilku minut za naruszenie zasad... Od dawna ciekawi mnie jak ci handlarze ustawiają to ogłoszenie, że pomijają ten problem.
[#265] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@magnatt, post #263

Chyba działa to tak, że oferujesz usługę przyjechania i zabrania sprzętu, tak by ktoś nie musiał się fatygować na pocztę/śmietnik. Dziurawy regulamin.
[#266] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@cemaxx, post #260

Ta cena też jest ciekawa
[#267] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@tbone, post #266

Tu jest "Kup teraz", więc jest to fantazja sprzedającego, realna bardziej lub mniej. Aukcja z A500 powyżej to licytacja, więc ktoś dobił do tej ceny Szok oczywiście to jeszcze nie koniec rotfl
[#268] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@magnatt, post #263

I tylko handlarze tam mają ogłoszenia o skupie?
Byś się zdziwił ilu kolegów z forum (ppa) ma tam swoje ogłoszenia o skupie.
Co do handlarzy - to oni właśnie nie naruszają żadnego regulaminu. Wystawiają swoje ogłoszenia jako firma w odpowiednim dziale
[#269] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@tbone, post #266

Kupowałem od tego gościa już wielokrotnie i nigdy nie miał tak wygórowanych cen raczej wprost przeciwnie. Były bardzo przystępne. Zresza z tego co mówił to się pozbywa sprzętu...żona chyba już nie wytrzymała z hobby. Może wystawił i liczy że nikt nie kupi...tak tak kochanie mam wystawione tylko zainteresowania nie ma...
[#270] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Canga, post #268

Kolego sądzisz zatem że na ppa nie ma handlarzy?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem