kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, CD32, CDTV
[#1] Pad SprintPad do Sega/Amiga
Hello :)

Czy ktoś ma może w posiadaniu oto taki pad ?
Poczyniłem właśnie zakup tego egzemplarza i co prawda po fakcie ale ciekaw jestem jak się sprawuje w dzialaniu.
Wg opisu i zdjęć ktore dostałem ma dwie wtyczki, jedną do Ami drugą na Sagę.
Pad


Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 09:54:05 przez mikecios
[#2] Re: Pad SprintPad do Sega/Amiga

@mikecios, post #1

[#3] Re: Pad SprintPad do Sega/Amiga

@Norbert, post #2

Hmmmmmmmmm w takim razie jak dojdzie będę raportował nabieżąco jak to u mnie wygląda.
[#4] Re: Pad SprintPad do Sega/Amiga

@Norbert, post #2

Z tego co doczytałem to w razie problemów trzeba w padzie zamienić pin 7 z 5.
[#5] Re: Pad SprintPad do Sega/Amiga

@mikecios, post #4

Kupiłeś go na olx z ogłoszenia z Dębna?
[#6] Re: Pad SprintPad do Sega/Amiga

@kubaslonka, post #5

Tak wlasnie doszedl a ja jak na złość na wyjazdowym szkoleniu, jutro wrócę to obadam
[#7] Re: Pad SprintPad do Sega/Amiga

@mikecios, post #6

Na oko wygląda fajnie, jakość wykonania też w porządku.
Niestety po podpięciu do Ami sterowanie głupieje i dlatego powoli przymierzam się do zamiany pinów i wtedy zobaczymy czy taki zabieg uzdrowi współpracę z cd32.
[#8] Re: Pad SprintPad do Sega/Amiga

@mikecios, post #7

No i zamienilem piny i niestety kicha.
W grach z wymaganym jedym fire mozna powiedziec ze wszystko gra, ale juz np we Flinku juz sa jajka.
Obraz od samego poczatku caly czas sie przelacza miedzy pal a ntsc a w skeleton krew nawet nie ma mozliwosci wyboru czegokolwiek z menu.
Wyglada na to ze to nie jest kwestia zamiany pinu 5 na 7.
[#9] Re: Pad SprintPad do Sega/Amiga

@mikecios, post #8

Oczywiście nie sądziłeś, że pad od Segi będzie działał w trybie pada CD32?

Zamiana pinu 5 i 7 powoduje że są obsługiwane podstawowe przyciski (1, 2 lub 4), reszta jest obsługiwana za pomocą zmiany stanu (wysoki lub niski) na joypadzie. Pad od CD32 robi to natomiast za pomocą szeregowego protokołu, więc bez odpowiedniego interface (zmieniającego sygnał z pada Segi na zgodny z padem CD32) nie da się obsłużyć .
[#10] Re: Pad SprintPad do Sega/Amiga

@Solo Kazuki, post #9

No widzisz, nie wiedziałem ale czlowiek uczy się całe życie.
Tak czy inaczej pad zostaje bo naprawde fajnie się prezetuje i w użyciu też bardzo przyjemny.
Jako zamiennik joya też się sprawdza :)
[#11] Re: Pad SprintPad do Sega/Amiga

@mikecios, post #10

A te autofire-ry do każdego koloru to co one robią?
Może trzeba je wyłączyć, tylko że w którym położeniu są wyłączone?

Bo jeśli jeden z nich to Select i przez autofire co chwila się włącza i wyłącza zmieniając znaczenie innych przycisków to nic dziwnego że nie działa normalnie.
[#12] Re: Pad SprintPad do Sega/Amiga

@Solo Kazuki, post #9

[#13] Re: Pad SprintPad do Sega/Amiga

@ZbyniuR, post #11

No sprawa ma się tak.
Zassalem cd32 developer kit i tam jest joytest do pada cd32.
Udało mi się ustawić z padzie wszystkie przełączniki, a jest ich troche, i teraz pad będzie pracował jak zwykly joy z 2 przyciskami fire z tym że drugi jest na prawym skrzydelku ale nic to nie przeszkadza w graniu.

Działa i o to chodziło z grubsza.

A do zamiennika pada z obsluga wszystkich klawiszy i tak używam Tom II i chyba nic lepszego się nie znajdzie ;)
[#14] Re: Pad SprintPad do Sega/Amiga

@mikecios, post #12

Może niekoniecznie "o tym" konkretnie, ale o czymś takim.

Edit: można też kupić ten zestaw i podmienić płytkę w padzie.

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 07:18:33 przez Solo Kazuki
[#15] Re: Pad SprintPad do Sega/Amiga

@Solo Kazuki, post #9

Mała poprawka, 6-przyciskowy pad SEGA też działa za pomocą specjalnego protokołu, ale oczywiście innego niż pad z CD32.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem