kategoria: Sprzęt
[#31] Re: stacja ALPS przerabiana z PC - problem z zapisem

@Norbert, post #16

Czy taka przeróbka umożliwia użytkowanie stacji jako zewnętrznej?
1
[#32] Re: stacja ALPS przerabiana z PC - problem z zapisem

@witekkk, post #31

TAK
[#33] Re: stacja ALPS przerabiana z PC - problem z zapisem

@nostrum666, post #30

Zrób event to Ci przywiozę jednego Alpsa
[#34] Re: stacja ALPS przerabiana z PC - problem z zapisem

@tbone, post #19

Gdzie sa fotki do tego opisu?
[#35] Re: stacja ALPS przerabiana z PC - problem z zapisem

@Kulamario, post #34

Pod tekstem "wygląda to tak:"
[#36] Re: stacja ALPS przerabiana z PC - problem z zapisem

@tbone, post #35

No niestety nic nie ma
Działam na telefonie z androidem może to jest problemem
[#37] Re: stacja ALPS przerabiana z PC - problem z zapisem

@Kulamario, post #36

A powinno.
To jest ten obrazek
http://www.puzio.pl/tablica/amiga/alps.png
[#38] Re: stacja ALPS przerabiana z PC - problem z zapisem

@Norbert, post #37

Dziękuję bardzo
[#39] Re: stacja ALPS przerabiana z PC - problem z zapisem

@Kulamario, post #38

Ja kupiłem za kilka zł ALPS DF 354H090F i przerabiałem tym sposobem. Sprawdzone z dyskietkami DD, HD, DOS, NDOS, wszystko działa.
[#40] Re: stacja ALPS przerabiana z PC - problem z zapisem

@Drakon, post #39

Zrób testy z pierwszego posta
[#41] Re: stacja ALPS przerabiana z PC - problem z zapisem

@tbone, post #40

Zrobiłem test stacji Alps 354 090 i 168 na grze Soccer Kid - z tej niemieckiej strony schemat niby oki, ale na tej jedynej grze nie jest wstanie wczytać gry, ale jak odlutujemy RD co idzie z nogi 34 i damy tam diodę od 34 ---|>|--- do 10ki to wszystko śmiga elegancko - Soccer Kid się nie zapętla już na loadingu i nie głupieje grafika logo. Przetestowałem bardzo dużo gier NDOS i tylko Soccer Kid miał problemy. Nie wiem jak sprawa się ma z podłączaniem DF1 i DF2 po takim zabiegu - wie ktoś może czy wszystkie stacje już działają normalnie?
Wcześniej miałem zrobione i myślałem że wsio jest oki bo nie robiło mi żadnych błędów - te błędy o których wspominali ludzie to były od tego że nie zwarli czujki od dyskietek HD żeby wszystkie dyskietki stacja traktowała jako DD - jak nie było zwarte to stacja zwyczajnie głupiała z errorami i najlepiej to było widać na X-COPY - sypało 11111 22222 4444 różnie - po zwarciu HD na DD czujki było wsio oki.
[#42] Re: stacja ALPS przerabiana z PC - problem z zapisem

@KoFi, post #41

W tym opisie przeróbki na niemieckiej stronie jest błąd. RD to nie jest sygnał Ready tylko Read i przez to takie rzeczy się dzieją.
[#43] Re: stacja ALPS przerabiana z PC - problem z zapisem

@Marcin74, post #42

Tak tak - już się połapałem z tym i idę poprawić swój fix do stacji alpsa 911..
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem