kategorie: CDTV, Sprzęt
[#31] Re: CDTV i świecąca ósemka

@krystian77, post #30

Odłączałeś front od płyty głównej?
[#32] Re: CDTV i świecąca ósemka

@kubaslonka, post #31

Nie tyle odłączałem co dla testów podłączałem. To płyta zapasowa którą naprawiam. Mam jeszcze problem ze złączami wyświetlacza bo mam wydłubane wszystkie zatyczki do zwalniania kabelków - stąd też mogę mieć problem z nie kontaktem na tym złączu.
Ps. Nie wiem po co ludzie wyciągają te plastiki? Przecież one służą do odłączania tasiemek - wystarczy je delikatnie przycisnąć i taśma pięknie wychodzi.
[#33] Re: CDTV i świecąca ósemka

@krystian77, post #32

To pewnie to. Ale powiem Ci że u mnie ta metoda nie działała. Musiałem zdjąć ten plastik i drucik po druciku odbezpieczać i wyciągać.
[#34] Re: CDTV i świecąca ósemka

@krystian77, post #30

Moje trafo też uległo awarii prubowałem to naprawić ale z mizernym skutkiem. Czy kolega mógł by podać ile zwojów i jakim drutem nawinoł swoje trafo z góry dziękuję
[#35] Re: CDTV i świecąca ósemka

@Berr131268, post #34

Przepraszam za zwłokę, ostatnio z uwagi na (...) rzadziej zaglądam na forum.
Jeśli chodzi o cewkę to oczywiście mogłem się pomylić przy liczeniu.
Tak po kolei liczba zwojów nawijana od strony wewnętrznej:
1 cewka 215 zwojów (piny 1- 9)
2 cewka podwójna 2 x 12 zwojów (piny 8,7,6)
3 cewka 32 zwoje (piny 2,3)
Kierunek nawijania tak jak podana przeze mnie kolejność pinów.
Z uwagi na upływ czasu nie pamiętam czy piny numerowałem od góry czy od dołu. Oczywiście można to sprawdzić na płycie głównej (piny 4 i 5 w przyjętej przeze mnie kolejności są nie używane)
Kierunek zwojów z tego co pamiętam tez jest oznaczony na schemacie CDTV. Prowizoryczny schemat postaram się dosłać.
Drut dobrałem na oko, z jakiejś wygrzebanej cewki. Nie mierzyłem średnicy.
[#36] Re: CDTV i świecąca ósemka

@krystian77, post #35

Dzięki za opis. Nawinołem to cudeńko według twoiego opisu i coś tam zaczęło się świecić niestety słabo to wygląda. Prawdopodobnie uszkodzony jest wyświetlacz lub układ sterowania nim
[#37] Re: CDTV i świecąca ósemka

@Berr131268, post #36

Mam gdzieś całą płytkę panelu frontowego jakbyś chciał. Oddam za równowartość dwóch czteropaków + paczkomat ;) Może uda Ci się naprawić :)
1
[#38] Re: CDTV i świecąca ósemka

@alt_, post #37

równowartość dwóch czteropaków + paczkomat

skąd on weźmie paczkomat, bo czteropaki to chyba ogarnie
[#39] Re: CDTV i świecąca ósemka

@michal_zukowski, post #38

a se weźmie jakiś w okolicy przygarnie
[#40] Re: CDTV i świecąca ósemka

@alt_, post #37

Walczę z tym cudem techniki już jakiś rok, kilka razy już skapitulowałem ale po kilku dniach wracam do schematów i jakość zaczyna to pomału działać. Udało mi się uruchomić całkowicie zdechł cdrom i oczywiście resztę ostatnio jednak zauważyłem że dźwięk z CD jest jakiś chrapliwy myślę że pora wymienić wszystkie kondensatory na płycie a zwłaszcza te koło przetwornika ca. Jeśli ktoś miał podobny efekt i to naprawił to byłbym wdzięczny za jakieś info. Jeśli chodzi o ten wyświetlacz to z chęciom bym zkorzystał jeśli byś go znalazł. Myślałem już o jakiś ledach ale oryginał to orginał i oczywiście super to wygląda
[#41] Re: CDTV i świecąca ósemka

@fazior, post #1

Mi ta 8ka wyskakiwała od czasu do czasu jak pamięć w expansion wkładałem. Wystarczyło podociskać wszystko lub wyciągnąć na nowo włożyć roższeżenie.
[#42] Re: CDTV i świecąca ósemka

@alt_, post #37

Jeśli udało by Ci się znaleźć tą płytkę z wyświetlaczem to jestem zainteresowany zakupem
[#43] Re: CDTV i świecąca ósemka

@Berr131268, post #42

Pisz PW w tej sprawie :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem