kategorie: Programy, Sprzęt
[#1] Amiga, MIDI + Patch Editor
Czy ktoś z Was ma doświadczenie w używaniu amigowego oprogramowania MIDI do edycji patchów w takich urządzeniach jak moduły brzmieniowe Rolanda? Dokładnie chodzi mi o XV-3080 (hi Atarens!) ale jeśli ktoś bawił się z powodzeniem z innymi modelami tej firmy (np. JV-1080, 2080) albo w ogóle z czymkolwiek (keyboardy) to też poproszę o parę słów co i jak.

Interfejs MIDI do Amiśki posiadam, a nawet dwa różne (Elsat i Deluxe MIDI) szukam programu potrafiącego się skutecznie "dogadać" przez MIDI przede wszystkim w zakresie edycji patchy.

Wiem, że do tego sprzętu Roland oferuje edytor na PC do pobrania z ich strony ale chciałem, jeśli to możliwe i nieupierdliwe w praniu wykorzystać do tego celu Psiapsiółkę.
[#2] Re: Amiga, MIDI + Patch Editor

@mccnex, post #1

podejmuję wyzwanie
[#3] Re: Amiga, MIDI + Patch Editor

@groovebox, post #2

Heh, OK

A z czym się przymierzasz do ataku?

Ja póki co jestem jeszcze poza domem ale w chacie czeka na mnie wspomniany XV, do którego chcę podejść z tym:

http://www.youngmonkey.ca/hands/files/MSE/index.html
[#4] Re: Amiga, MIDI + Patch Editor

@mccnex, post #1

Ten moduł powinien zatrybić komunikaty wysyłane poprzez System Exlusive (pliki z rozszerzeniem *.syx). Na Ami były programiki do komunikacji z syntezatorami tą drogą.
Co do edytorów brzmień syntezatorów na Amigę to mam do (jeśli jesteś zainteresowany):

- Korg 05RW, DW6000, M1, 01W
- Yamaha: CS1x, TG300, MU10, RY30, SY85, SY55, QS300, DB50, DX100, DX7, PSS-680, TX7, TX81, inne modele z syntezą XG
- Alesis (seria QS).
- Kawai K4
- Roland: JD800, D20, D110, E35, GX700, JV80, S220, JV-1080

Co do Rolanda to posiadam moduł JV-1010 (działa z edytorem dla JV1080).

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2017 16:09:16 przez Azzorek
[#5] Re: Amiga, MIDI + Patch Editor

@mccnex, post #3

a napiszę sobie w AMOSie. I to bez jaj. do sterowania patchem potrzebny jest kanał (channel number) na którym pracuje instrument i CC (control change). Mam pod ręką Rolanda MC-303 i Yamahę rm1x. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby próbować :)
[#6] Re: Amiga, MIDI + Patch Editor

@groovebox, post #5

czy mam na odpowiedź więcej niż dziesięć sekund?
[#7] Re: Amiga, MIDI + Patch Editor

@Azzorek, post #4

No właśnie ten, który podlinkowałem wygląda mi na uniwersalny program do komunikacji MIDI, tak jak na pececie swego czasu używałem MIDI-Ox'a do katowania Korga Poly 800, którgo miałem przez kilka miesięcy (Pozdro Arti4-92!).

Obecnie, ze sprzętów, które mam na stanie, przydało by się ogarnąć Yamahę CS2x i Rolanda XV-3080, więc jeśli uważasz, że warto spróbować się pobawić którymś z wymienionych przez Ciebie edytorów, to bym reflektował.

BTW do tej Yamaszki mam dedykowany edytor na PC ale przez MIDI niestety łapie on zwiechy podczas przesyłania danych i do niczego się nie nadaje (pochodzi z epoki kamienia łupanego).

No to - mail do mnie mccnex(małpeczka)gmail(kropka)com, śmiało wysyłaj soft, jeśli można prosić :)

Dzięki i również pozdrawiam OK
[#8] Re: Amiga, MIDI + Patch Editor

@groovebox, post #5

Dajesz! :)

BTW RM1x'a też posiadam, od 1999 roku :) Ale tam zabawa w brzmienia jest zorganizowana w bardzo wygodny sposób OK
[#9] Re: Amiga, MIDI + Patch Editor

@Azzorek, post #4

System Exlusive


Być może nie na temat. Ja za pomocą System Exclusive przenosiłem banki brzmień pomiędzy Bars'n'Pipes i klawiszem Ensoniq SQ-1.
[#10] Re: Amiga, MIDI + Patch Editor

@mccnex, post #8

no i edycja prawie jak w protrackerze :)

ps. https://soundcloud.com/przem-ys-aw/black-1 co prawda napisałem go w renoise ale rm1x przyjął i odegrał.

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 06:41:49 przez groovebox
[#11] Re: Amiga, MIDI + Patch Editor

@mccnex, post #7

Masz tu wszystko co mam na temat edytorów brzmień syntezatorów, sekwencerów i sterowników efektów - wszystko dla Amigi oczywiście.

link

Dla Rolanda spróbuj z tym dla JV-1080 - może zatrybi.

Co do edycji i wgrywania brzmień do starych syntezatorów (sprzed roku 2000), to sprawa nie jest wcale prosta zwłaszcza dla późniejszych PC i Maków. Chodzi o błędy transmisji po USB (USB2Midi) (jest zbyt szybka i stare sterowniki syntezatorów nie nadążają) nawet w interfejsach audio z dedykowanymi gniazdami MIDI.

Rozwiązaniem jest skorzystanie ze starych kart dźwiękowych z portem joy/MIDI czyli DA15 na złącze ISA lub PCI (np. Terratec, Turtle Beach, Gravis, itp.). Niestety często nie ma sterowników do tych kart dla systemów powyżej WinXP, a czasami nawet powyżej Win98. Podobnie jest z Makówkami.

Swego czasu, aby nie stracić brzmień w Yamaha AN1x (właśnie podczas przesyłania po sysex) kupiłem specjalnie używany sekwencer Kawai Q80. Pobierałem z internetu brzmienia, ładowałem je na dyskietkę sformatowaną na 720kB, wkładałem ją do stacji w Kawai Q80 i z tego sekwencera poprzez zwykłe kable MIDI przesyłałem do Yamahy AN1x. Podobnie jest z innymi starymi syntezatorami.
Dlatego, jeśli bawisz się starymi syntezatorami a nie wtyczkami VSTi, warto mieć w domu stary komputer, np. Amigę, Macintosh albo PC.

Pomyślności,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 11:15:01 przez Azzorek

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 11:17:21 przez Azzorek
[#12] Re: Amiga, MIDI + Patch Editor

@Azzorek, post #11

Panowie, dziękuję za feedback. Byłem w podróży od ostatniego postu do wczoraj, odnajduję się w domowej rzeczywistości i jak się nieco ogarnę, to podejmę temat.

@Azz, AN1x to moje marzenie. Nie wiem czemu, kiedyś widziałem demo tego syntha i tak mi zostało. No i jeszcze przed opuszczeniem ciała chciałbym pobawić się CS6x'em.

BTW oprócz oczywiście Amig to mam jeszcze na chodzie starego peceta, który niedawno wrócił z przeglądu i serwisu (Ave Superbonio!) , ma to to procka 486DX4 z Win95/DOS i kartami SB16 i Gravisem US. Spróbuję go podłączyć do swojego CS-a.
[#13] Re: Amiga, MIDI + Patch Editor

@mccnex, post #12

Ja też polowałem długo na Yamahę AN1x. W końcu udało mi się kupić bardzo ładny egzemplarz dokładnie ten który jest na tym filmiku link. Chłopak o ksywie Vanderson używał jej w wielu produkcjach. Przez jakiś czas miał nawet dwie AN1x. Teraz jedna z jego AN1x jest u mnie :) . Na filmiku na dole jest CS2x, a AN1x u góry. Polecam ci jego kanał jeśli gustujesz w muzie w stylu Berlin School, czyli elektroniczny Ambient.

Później spełniłem kolejne moje marzenie, czyli zakupiłem na eBay od pewnego Niemca Rolanda JP-8000. Stan też bardzo dobry. Aby go kupić sprzedałem swego czasu na Allegro Blizzarda 68060/50MHz z 256 Fast RAM i SCSI Kit. I tak musiałem jeszcze dorzuć około 300PLN (DHL) bo Blizzard sprzedał się za około 2700PLN o ile dobrze pamiętam. Jednak nie żałuję, bo brzmienie JP-8000 bardzo pieści moje uszy i świetnie uzupełnia stadninę moich syntezatorów . Cenię też syntezatory Waldorfa (mam trzy nie licząc VSTi PPG v2), Korga (tych mam z monotronami łącznie 6 sztuk) i oczywiście mój flagowiec - workstation, który stoje na najbardziej prestiżowym dole - Kurzweil PC3K8 wraz z kontrolerem wstęgowym i rozszerzeniem Kore64.

Gdy będziesz chciał coś podpytać o syntezę dźwięku i zabawę syntezatorami wal śmiało. Pamiętaj, że przy samplowaniu syntezatorów do DAWa nieodzowny jest w miarę porządny mikser, który przy okazji użyjesz jako łącznik kanałów mono z Amigi. Jeśli chodzi o DAW używam Logic Pro 9 na Apple jak by co. Sorka z lekkiego offtopa.

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2017 11:11:01 przez Azzorek

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2017 11:21:55 przez Azzorek

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2017 11:23:39 przez Azzorek
[#14] Re: Amiga, MIDI + Patch Editor

@Azzorek, post #13

no piękne wypas sprzęty
widzę że nie kupujesz byle czego
gratulacje
;)

Ja obecnie bardziej jednego Rolanda używam i coś tam nieraz wrzucę na yt:
https://www.youtube.com/channel/UCWuX-rgfDnvAk2B3Kbnjw-g
[#15] Re: Amiga, MIDI + Patch Editor

@mccnex, post #1

witaj

widzę że sprzęt doszedł - Roland XV3080

jak masz jakieś pytanie śmiało pisz/dzwoń
przyjemnego użytkowania
[#16] Re: Amiga, MIDI + Patch Editor

@mccnex, post #7

No to znalazłem chwilę czasu. No to spróbowałem :)
Do tej pory nie było jakoś specjalnie trudno. Ale wiem, że to w całości jedna wielka rzeźba. (tym bardziej, że jestem amatorem, a nie zawodowcem)

AMOS gada z Behringer BCR-2k, znaczy odbiera komunikaty z CH1(cut off) i CH2(reso).


A tu, jeśli ktoś ma ochotę się samemu pobawić ew. coś dopisać, wrzucam kod:

'
' --- SCREEN 1 --- 
'
Screen Open 0,640,32,16,Hires
Palette $888,$FFF,$68B,$0,$777,$A98,$FA9,$A9E,$AAC,$ABB,$6C6,$EB5,$C44,$333,$CCB,$DDD,,$FFB,$F00,$0
Flash Off : Curs Off : Cls 0 : Paper 0 : Pen 3
Screen Display 0,,26,,
'
' --- SCREEN 2 --- 
'
Screen Open 1,640,160,16,Hires
Palette $BBA,$FFF,$68B,$0,$777,$A98,$FA9,$A9E,$AAC,$ABB,$6C6,$EB5,$C44,$333,$CCB,$DDD,,$FFB,$F00,$0
Flash Off : Curs Off : Cls 0 : Paper 0 : Pen 1
Screen Display 1,,60,,
Screen 0
'
' --- SET MAX SPEED ---
'
_MIDISPEED=31250
'
' --- LOG FILE --- 
'
Open Out 1,"RAM:mididata.log"
'  
' --- CHECK SERIAL PORT ---
'
Trap Serial Open 0,0

If Errtrap=142 or Errtrap=145
   Print "MIDI ERROR!"
   Wait 100
   Edit 
Else 
   Locate 0,0 : Print "MIDI ON"
   Gosub _MONITOR
End If 
'
Screen 1
'
' --- SET SERIAL PARAMS ---
'
Serial Speed 0,_MIDISPEED
Serial Bits 0,8,1
Serial Parity 0,-1
Serial X 0,-1
'
'
'
Print "MIDI ON"
Print "ESC to exit & save RAM:mididata.log"
Print "SPACE to CLS"+Chr$(10)
'
' --- MAIN LOOP ---
'
Do  
   _MDATA$=Serial Input$(0)
   
   If _MDATA$<>""
      
      Pen 3 : Print "MIDI DATA:";_MDATA$
      Print #1,_MDATA$
      Gosub _MONITOR
      
   End If 
   
   If Key State(69) Then Gosub _CLOSE
   If Key State(64) Then Cls 
Loop 
'
'
'
_MONITOR:
Screen 0
N=0
Cls 
Pen 11

A=Serial Status(N)
B=Serial Check(N)
C=Serial Error(N)
D=Serial Get(N)
E=Serial Base(N)

Locate 12,0 : Print " input:";_MDATA$;"   "
Locate 12,1 : Print "status:";A;"  "
Locate 32,0 : Print " check:";B;"  "
Locate 32,1 : Print " error:";C;"  "
Locate 52,0 : Print "   get:";D;"  "
Locate 52,1 : Print "  base:";E;"  "

Screen 1
Return 
'
'
'
_CLOSE:

Serial Close 0
Close 1 : Rem *** LOG CLOSE

Print Chr$(10)+Chr$(13)+Pen$(1)+"File saved. RAM:mididata.log"
Wait 50
Edit 
'
' by gr00veb0x 
'



pozdro!
[#17] Re: Amiga, MIDI + Patch Editor

@groovebox, post #16

W Amosie w łatwy sposób można ciekawe rzeczy osiągnąć.

Pamiętam lata temu jak kolega spiął swoją A1200 z pecetem innego kolegi 3 piętra niżej, nie pamiętam czy serial czy parallel, chodziło o to żeby sobie pisać live. Pecetowiec miał jakiegoś terma odpalonego, ja napisałem w Amosie program metodą prób i błędów i summa summarum mój program pozwalał na odczytywanie i wysyłanie wiadomości tekstowych.

Dopiero później odkryłem program ATerm czy jakoś tak.

Amos rządzi :)
[#18] Re: Amiga, MIDI + Patch Editor

@atarens, post #15

Ano dotarł, świetny stan ale szczerze mówiąc innego się nie spodziewałem :) Roland jest bardzo logiczny w obsłudze, chociaż do tej pory zdążyłem pobawić się jedynie wbudowanymi brzmieniami. Dzięki :)
[#19] Re: Amiga, MIDI + Patch Editor

@Azzorek, post #13

No może któregoś dnia się uda trafić. Ta Yamaha jakoś słabo wystąpiła na polskim rynku, rzadko się spotyka, chociaż pamiętam, że w "moim" szczecińskim sklepie muzycznym widziałem ją w sprzedaży.

Dawno już zauważyłem, że siedzisz w temacie [ szkoda tylko, że tak daleko zamieszkujesz :) ] i myślę, że będę się Ciebie podpytywał w przyszłości :) Na tę chwilę mam jedno pytanko - początek o ten mikser i samplowanie DAW. Tzn. rozumiem, chodzi i ilość kanałów?

Posiadam mikser na stanie (Yamaha MW10c) ale jest to raczej sprzęt z niskiej półki i używam go głównie do obsługi Amig i innych retromaszynek. Mój DAW to Cubase, ostatnio zdecydowałem się zrobić upgrade do Artist 9, a komputer to oczywiście pecet (całkiem na czasie i odświeżony i btw kupiony w 100% za środki uzyskane z wyprzedaży szafowej amigowych i nieamigowych gratów retro '2016). Logic'a kiedyś nawet zainstalowałem, pamiętam, ale to było w czasach, kiedy jeszcze się tym tematem tak bardzo nie interesowałem. Kiedy zainteresowanie przyszło wpadł mi w ręce Cubase SX 3 (wtedy jeszcze piracki) wspomagany przez polskie książki Helionu (Szybki Start i Wyzwól Potęgę), z którego po jakimś czasie przesiadłem się na wyższe wersje, a w końcu kupiłem licencję. W każdym razie na Cubase czuję się jak u siebie, potrafię zrobić wszystko, co mi na bieżąco potrzebne do zabawy, czasem z pomocą instrukcji lub Internetu. Do niego mam swój zestaw wtyczek VSTi i VST, zarówno tych darmowych, jak i niedarmowych.

Jeśli chodzi o fizyczne instrumenty to ich liczba zwykle oscylowała wokół 2-3 sztuk. Na więcej raczej nie mam głowy ani miejsca (przede wszystkim CZASU, najcenniejszej waluty mojego życia). Na dzień dzisiejszy mam trzy: RM1x, CS2x i najnowszy nabytek czyli Roland.

Piszesz o swoim Blizzardzie, którego poświęciłeś dla syntha, ja mam zamiar jednego ze swoich Apollo 1260 pogonić i kupić za to monitory studyjne :)

[ REKLAMA: niedługo będzie wystawiony tu albo na Alletanio =) ]

No i tak się bawię, na razie do szuflady i dla najbliższych znajomych. Buduję mozolnie swój warsztat itd. Jak czas pozwoli to z pewnością będzie z tego tak zwane "coś więcej" i z pewnością szerzej =)

No nic panowie, dzieciaki mi powstawały to będę kończyć swoje wyznania. Pozdro!

PS. Dzięki Groovebox za podjęcie tematu. Ja tego nie pociągnę dalej bo w Amosie niestety nic nie umiem, kiedyś programowałem C64 w Basicu, potem Maca w Pascalu w liceum (tak, mieliśmy makówki z MC68040/25MHz w szkole w Stargardzie) i jeszcze peceta na studiach, również w Pascalu... A miałem ambicje nawet na assemblera ale doba, tydzień, miesiąc, rok okazały się za krótkie na moje plany :)

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2017 09:29:43 przez mccnex
[#20] Re: Amiga, MIDI + Patch Editor

@mccnex, post #19

No szkoda, że mieszkasz obok Szczecina. My właśnie się zgadaliśmy z Atarensem, że mieszkamy kilka kilosów od siebie tylko :D . MOże się jakiś mały Jam Session zrobi .

Wracając do tematu. Mikser jest wystarczający do zabawy z syntezatorami.
Widzę, że podłączysz do niego sześć źródeł dźwięku (cztery mono i dwa stereo). Czyli do dwóch stereofonicznych podłącz sobie:

- Yamahę CS2x (miałem i fajna, ale zabrakło mi na nią miejsca i sprzedałem, była nawet na jednym ze SACPów link)
- Rolanda XV-3080,

a do monofonicznych:

- dwa wejścia od Amigi (niech gra np. na FMSynth)
- dwa pozostałe na np. przyszły syntezator lub bardziej polecam maszynę perkusyjną (np. Alesis SR-18, Alesis SR-16, Akai XR-20. Akai MPC500 lub MPC1000, itd.).

Wyjście stereo z miksera podłączasz do inputów interfejsu audio i rejestrujesz w Cubase.
Żeby to oczywiście zagrało musisz poprowadzić kabel MIDI (albo z interfejsu audio, albo z USB z PC) do wszystkich syntezatorów, czyli w twoim przypadku MIDI od kompa/interfejsu "idzie" np. do XV-3080 do portu "MIDI in". Z XV-3080 z portu "MIDI thru" lecisz osobnym kablem midi do portu "MIDI in" w Yamaszce CS2x. Nastęnie z Yamaha CS2x kolejnym kablem z "MIDI thru" do "MIDI in" w interfejsie MIDI z Amigi. Ustawiasz tylko syntezatory i Amigę (FMsynth) odbiór z innego kanału MIDI i jedziesz :) .

Pozdrawiam,

Azz
-

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2017 10:48:30 przez Azzorek
[#21] Re: Amiga, MIDI + Patch Editor

@Azzorek, post #20

Mój mikser szumi jak las, więc wolałbym unikać podłączania go do Cubase bezpośrednio. A do samplowania zwykle podłączałem się bezpośrednio do karty audio, w której mam 4 wejścia mono (ESI Maya 44e).
[#22] Re: Amiga, MIDI + Patch Editor

@mccnex, post #21

Jeśli szumi, to coś za mocno podkręciłeś. Wszystkie źródła dźwięku masz na maks głośność?
Ja na przykład w moim Alesis Multimix6 FX mam zbiorczą głośność (która idzie do interfejsu audio) ustawioną na 1/4, a głośność kanału z danego syntezatora na maks (jak i głośność samego syntezatora). Podobnie mam ustawione na drugim mikserze Yamaha MG06. Zadziała też ustawienie głośność kanału na połowę i podobnie głośność główna na mikserze. To musi działać prawidłowo. Inaczej albo masz zepsuty mikser, albo za długie kable, jeśli gra za cicho i musisz tak mocno podgłaśniać. Chyba że słuchawki mają nieodpowiednią do miksera impedancję. Ja pracuję na Sennheiser HD555 63Ohm.

Co do monitorów to podstawa. Polecam firmy KRK, Yamaha, Alesis. Ceny nie zabijają, a jakość przyzwoita (ale jeśli chcesz słuchać audiofilskich nagrań na akustykach to trzeba więcej pieniążków). Ja sam pracuję na Alesis M1 Active MK2 i naprawdę dają radę. Generalnie zainteresuj się monitorami w cenie 1000-1700PLN. Oczywiście jeśli chcesz wydać więcej są i po 100 000PLN i więcej tylko po co ? .
Przed zakupem zastanów się gdzie te monitory będą stały. Jeśli tyłem blisko ściany, to muszą mieć wylot powietrza z przodu, inaczej będą dudnić (ja dlatego swego czasu wybrałem właśnie te Alesis).

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2017 11:46:35 przez Azzorek

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2017 11:49:22 przez Azzorek
[#23] Re: Amiga, MIDI + Patch Editor

@mccnex, post #21

Jeszcze pochwalę się co ja mam na stanie na obecną chwilę:

Syntezatory:
- Kurzweil PC3K8 + kontroler wstęgowy+rozszerzenie Kore64
- Yamaha AN1X link
- Waldorf (Rocket, Streichfett, Pulse 2)
- Roland (JP-8000 link, JV-1010+karta SR_98)
- KORG (R3 link, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo)
- Alesis SR18 (automat perkusyjny)
- Novation Bass Station II
- Digital MIDI sekwencer Kawai Q-80.

Keyboard:
- Casio WK-1800 (pamiątka, prezent od Mamy)

Miksery:
- Mackie ProFX 12
- Alesis Multimix6 FX
- Yamaha MG06.

- Efekty sprzętowe:
- Strymon BigSky
- Alesis AirFX (kontrola ręką w trzech płaszczyznach w powietrzu jak w D-Beam u Rolanda).

Komputery i DAWy:
- Apple Macmini 2009 2,26GHz, 8GB RAM, 1TB HD + interfejs Audio Roland Quad-Capture + Logic Pro 9
- PC z i7 4,4GHz i 16GB RAM + Auzen X-Fi 7.1 Prelude + Presonus Studio One 3 wersja Prime (jest darmowa, ale nie obsługuje VSTi, obsługa bardzo podobna do Logica na Maku)
- Amiga 500+ 2MB Chip/8MB FAST RAM, 810MB HD + Interfejs MIDIPro 2 + FMSynth + Oryginalny Music-X ver.2
- Amiga 1200 ACA 1233 30/40MHz 120MB FAST, 40GB HD + Interfejs MIDI Krashana KA12 + FMSynth + Oryginalny Music-X ver.2
- Commodore 64 + 2xSID + Mssiah MIDI SID Controler.

Odsłuch:
- Monitory aktywne Alesis M1Active Mk2
- słuchawki: Sennheiser HD555 i studyjne Shure SRH1440.

VSTi:
- Spectrasonics Omnisphere v.1 (Apple)
- Korg Legacy Collection Digital and Analog Edition (Apple)
- Waldorf PPG ver.2 (Apple)
- Tube Ohm Alpha Ray (Windows).

Dobra koniec szpanu szeroki uśmiech .
Kiedyś miałem Yamahę CS1x, CS2x, Kurzweil PC361 i Korga M50.

Jedyne czego brakuje to czasu na zabawę tym wszystkim .

Pozdrawiam,

Azz
[#24] Re: Amiga, MIDI + Patch Editor

@Azzorek, post #23

Przerabiałem ten mikser wzdłuż i wszerz. Nie jakoś drastycznie tylko po prostu w tle i jest to najgorsze na słuchawkach (AKG K271 MK2). Karta dla porównania praktycznie nic nie szumi (chyba, że podbijesz głośność na maxa ale wtedy to szkoda uszu przy graniu).

No w każdym razie dla mnie takie dodatkowe szumy (bo instrumenty też swoje mają) na wejściu są nie do zaakceptowania, dlatego wpinam się bezpośrednio w wejścia karty, która ma 2x stereo.

Monitory mam też Alesisa ale inne: M1 520 Active, no i będę chciał je zmienić na Yamahy HS8. Stoją w odległości ok. 20cm od ściany, co wydaje mi się odpowiednią odległością. Mam do nich podkładki przeciwwibracyjne Adam Audio.
[#25] Re: Amiga, MIDI + Patch Editor

@Azzorek, post #23

Wysłałem Ci maila na ten adres co masz podany w profilu
[#26] Re: Amiga, MIDI + Patch Editor

@mccnex, post #25

No nic, przyszedł czas, sprzedaję tego Rolanda, pomyślałem, że o tym wspomnę.

Pobawiłem się, wszystko jest spoko, to jest niewątpliwie kawał porządnego syntha, świetnie brzmi i można go eksplorować w nieskończoność. Najlepiej jednak czuję się na swoim DAW'ie + VSTi i do tego oczywiście klawiaturka MIDI.

Natomiast Amiga to dla mnie muzycznie tylko i wyłącznie Protracker, pomimo tego, że są karty, programy etc i w ogóle "można".
[#27] Re: Amiga, MIDI + Patch Editor

@mccnex, post #26

Kiedyś robiłem przymiarki do własnego małego studia ale nic z tego nie wyszło. Sprzętu troszkę mam. Miałem lata temu kapelę rockową, która niestety się rozpadła, a ludzi chętnych do współpracy w mojej okolicy później nie znalazłem. Od dawna leży w domu nieużywana klawiatura midi E-mu X-Board 61. Chciałem ją podłączyć do Amigi i spróbować swoich sił np. przy tworzeniu modułów. Mam możliwość zakupienia "adaptera" MIDI do Amigi. Od czego proponujecie zacząć? chodzi mi o programy, które umożliwiają też oprócz używania sampli generowania też własnych brzmień - coś jak Voicetracker dla C64. Gdzieś w domu leży też Amigowy sampler stereo Micro-Luc. Zastanawiałem się też nad zakupem jakiegoś starego analogowego samplera z własnymi brzmieniami z lat 80-tych, jaki byście polecali?
[#28] Re: Amiga, MIDI + Patch Editor

@Adinfo, post #27

Na MIDI z Amigą najlepiej pobawić się :

1. FMsynth - takie vsti
2. Octamed od wersji 4.x wzwyż - tracker który może "podłożyć" 16 kanałów midi pod sample.
3. Music-X - sekwencer midi.

Pozdrawiam,

Azz
[#29] Re: Amiga, MIDI + Patch Editor

@Adinfo, post #27

Gdybyś chciał na Protrackerze, to wersja 2.x obsługuje MIDI, można 'grać' samplami, a na niższych nutach, w którejś tam oktawie jest skonfigurowany play, stop, edit itd. nie pamiętam dokładnie kolejności, ale chodzi o kilka klawiszy ułatwiających zabawę.

Co do samplera to nigdy się nie bawiłem takim sprzętem. Jeśli miałbym czegoś poszukać, to rozglądałbym się za sprzętami noszącymi miano kultowych i legendarnych, np. Akai.
[#30] Re: Amiga, MIDI + Patch Editor

@mccnex, post #29

Dzięki, właśnie negocjuję cenę interfejsu MIDI. Do obróbki sampli widziałem gdzieś, że polecają AudioMaster IV, chyba, że jest jeszcze coś innego. W przypadku Octamed aby użyć większej ilości sampli i kanałów wypadało by mieć 2MB CHIP w Amidze.
Jeżeli chodzi o sampler Akai to co myślicie o tym (Akai S3000XL) - przykładowy sampler do 1000 zł. Zastanawia mnie tylko skąd wziąć dyskietki z brzmieniami do takiego urządzenia. Czy są kompatybilne między innymi modelami.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem