[#1] dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)
Czesc,
nie mam pod reka ani amigi ani emulatora. Szukalem na necie i mam rozne wyniki:
30,31,32
107,108

jak to jest z ta dlugoscia nazwy? ktora jest wlasciwa?
Potrzebuje tej informacji by uproscic sobie zycie przy pisaniu programu (by nie tworzyc zbednych skalowan zawartosci okna skoro i tak najdluzsza nazwa pliku moze byc , powiedzmy 30 znakow)

Dzieki.
[#2] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@peceha, post #1

Dla pfs to 107 innych nie pamietam
[#3] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@Risc, post #2

A nie jest tak, że to AmigaDOS/Workbench jest największym ogranicznikiem? Co z tego że filesystem pozwala na długie nazwy, skoro WB nie?
[#4] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@recedent, post #3

WB tu nie ogranicza, bo mam pod WB w SMS czy pod PFS, czy FAT32 , czy obsłudze CD-ROMu nazwy długości ok 100+
[#5] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@BULI, post #4

Przy amidze bede dopiero po niedzieli wiec sobie wykombinuje.
Teraz jednak, jesli mnie pamiec nie myli, przypominam sobie ze program dOpus Magellan ma w ustawieniach wyswietlania dlugosci nazwy pliku uwage odnosnie jakiegos ograniczenia... Moglby ktos sprawdzic co tam jest napisane?
[#6] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@recedent, post #3

107 bo na tyle jest zarezerwowane miejsce w wewnetrznych strukturach systemowych
[#7] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@peceha, post #1

Sprawdzilem u siebie: FFS ma ograniczenie do 30 znakow.
Choc w systemie 3.9 istnieje polecenie WBCtrl ktory posiada parametr MAXNAMELEGHT, mozliwe ze nim mozna rozszezyc ta wartosc.
[#8] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@Phibrizzo, post #7

Chyba podswiadomie czekalem na odpowiedz z zakresu +-30
Szukalem sporo i widzialem wartosci 107 ale cos gdzies to 30 mi pasowalo bardziej.
Dzieki.

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 17:41:33 przez peceha
[#9] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@Phibrizzo, post #7

WBCTRl był dedykowany dla Workbencha 3.5 i może tam to działało, bo pod 3.9 pomimo stosowanego parametru w WBCTR to nie działa i nadal mamy max 32 znaki pod FFS (30 dla nazw dysków/wolumenów)
[#10] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@kiero, post #6

A śmialiśmy się kiedyś z pctowców i ich 8+3
[#11] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@_arti, post #10

Nic się nie zmieniło- nadal to jest śmieszna ilość
[#12] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@BULI, post #11

107 dziś już też szeroki uśmiech
[#13] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@_arti, post #12

A nie 32 ?

Bo juz sie zgubilem

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 11:16:33 przez peceha
[#14] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@_arti, post #12

Naprawdę? Jak często masz ochotę nazwać swój plik ciągiem więcej niż 107 znaków? Coś w stylu: "Zestawienie sprzedaży materiałów rozszczepialnych za gotówkę podejrzanym kontrahentom z Iranu - marzec 2016"
[#15] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@peceha, post #13

Standardowo pod FFS max 32 dla plików, a pod pozostałymi nowszymi filesystemami w Amidze może być max 107 ok, racja

Więcej niż 32 znaki przydają mi się tylko z przypadku plików .mp3 ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 11:36:44 przez BULI
[#16] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@BULI, post #15

Ok, teraz wszytko jasne. Dzieki.
[#17] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@recedent, post #14

Hint: pliki MP3/MOD Lubię je mieć w formacie [autor/grupa]-[gra/płyta/singiel]-[tytuł].mp3...
I czasami jest to problem.
[#18] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@_arti, post #17

FFS ma jeszcze taki unikalny myk jak komentarz do pliku (c:filenote) w rozmiarze do 79 znaków, gdzie sobie można dodawać opisy (idealne dla mp3) i taki komentarz jest pokazywany w niektórych filelisterach (komenda c:list też pokazuje). W Workbenchu widać to w Icons/Information. Szkoda, że nie ma możliwości włączenia pokazania komentarza pod ikonką pod nazwą pliku, albo choćby po najechaniu na ikonkę kursorem.
Kiedyś próbowałem coś grzebać w icon.library (łamanie długich nazw pod ikoną - bo nawet 30 znaków w jednej linii to trochę dużo) i pewnie dałoby się to zrobić jako patch. A może ktoś już to zrobił kiedyś, tylko nie natrafiłem?
1
[#19] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@BigBang, post #18

te 107 to chyba zawiera tez sciezke, nie?
[#20] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@BigBang, post #18

FFS ma jeszcze taki unikalny myk jak komentarz do pliku


Nie chcę psuć twoich "achów" i "ochów", ale SFS i PFS (jak i zapewne każdy inny amigowy FS) też mają komentarz (poza ponad 100 znakami w nazwie)
[#21] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@Valwit, post #19

Nie, masz tyle znaków na nazwę pliku.
[#22] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@Valwit, post #19

nie. ale limit dlugosci sciezki to kompletnie inny problem w wielu aplikacjach
[#23] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@Solo Kazuki, post #20

Oj tam... pytano tylko o FFS. Ja wiem że Amiga ma wiele takich myczków w różnych miejscach. W sumie nie używam zbytnio komentarzy do plików, bo albo trzeba się naklikać, albo z shella. Dopus czy filemaster też ma przycisk do edycji komentarza, ale to powinno być w systemie gdzieś całkiem na wierzchu.
[#24] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@_arti, post #17

Takie rzeczy, przyjacielu to się trzyma w komentarzu (komentarzach, tagach) do pliku, a nie w samej nazwie.

Sortowanie takich plików to jest raczej niewygodne.

Jak sortujesz według np. zespołu, lub stylu? Używasz jakiegoś skryptu skanującego nazwy plików?

Zatem jakie ograniczenie jest na Filenote?

Doczytałem, że 79.

Jak komuś nie starczy to może sobie zrobić plik .readme do pliku i puścić wodze fantazji...

Tylko, żeby przez przypadek nie napisał felietonu.

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 19:48:53 przez Hexmage960
[#25] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@_arti, post #17

Apage satanas!
[#26] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@BigBang, post #18

Najprostszym systemowym sposobem jest zrobienie elementu w menu Tools za pomocą workbench.library, który może wyświetlać np. komentarz do pliku.

Łamanie nazw, podpowiedź przy najechaniu - raczej tylko we własnych aplikacjach (system Amigi potrafi wykryć najechanie myszą nad gadżet).
[#27] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@Hexmage960, post #24

@hex, uśmiadomię ci coś może - mamy 2017 rok, nie 1997 Pliki przenoszę między co najmniej czterema filesystemami, większość z nich nie supportuje komentarzy do pliku - bo nie musi. Tagi owszem ale to też zależy od formatu. I tak, mamy też programy, które doskonale katalogują media pod kątem dowolnej wartości (gatunek, tytuł, autor, album, cokolwiek) - np. iTunes. Długie nazwy służą mi właśnie po to, żebym wiedział, z jakim utworem mam do czynienia tam, gdzie nie mam iTunes... czyli na Amidze. Po prostu jest to szybsze niż bawienie się w komentarze, zwłaszcza, że dostęp do nich jest mocno utrudniony.
[#28] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@_arti, post #27

Panowie, co kto lubi, niech każdy się bawi jak mu się podoba.

Ja często przenoszę .mp3 z PCta i w takiej sytuacji długie nazwy w filesystemie są jak najbardziej przydatne/ potrzebne ok, racja
[#29] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@_arti, post #27

@Arti

W porządku, przyjąłem do wiadomości.

Przykład iTunes jest dobry - istnieją programy katalogujące.

A bliżej Amidze - czy widziałeś jak to rozwiązano na płytach z serii Aminet? Całkiem wygodnie: wszystko jest posegregowane według różnych kryteriów: autor/styl/ocena w postaci plików AmigaGuide.

BULI dobrze mówi - co kto lubi. Powiem Ci, że ja nie lubię przesadnie długaśnych nazw. Preferuję po prostu trzymanie w dobrej hierarchii katalogów plików o krótkich nazwach. Tak też można.

Dlaczego? Bo po prostu dostęp w AmigaShell do zbyt długich nazw jest mało wygodny. A do katalogów można wchodzić.
[#30] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@Hexmage960, post #29

Bo po prostu dostęp w AmigaShell do zbyt długich nazw jest mało wygodny.
KingCON i życie stanie się prostsze (ma uzupełnianie nazw tabem).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem