[#31] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@Krashan, post #30

Nigdy nie korzystałem z takich ułatwień np. pod Linuxem, bo czasami wychodzi nie to co trzeba (jak to każde auto-uzupełnianie). Lubię mieć pełną kontrolę. Ale sprawdzić KingCONa - czemu nie.

Polecenie CD można stosować z szablonami (np. CD Work:Prog#?/Mal#?/Deluxe#?/Obraz#?/) i z tego korzystam nader często.

Amigowe przypisania (Assign) i łącza (MakeLink) to też fajna sprawa.

Jest tyle różnych możliwości, że każdy może wybrać coś dla siebie.

Jeśli chodzi o MODy to po prostu zrzucam je sobie do katalogów o odpowiednich nazwach. Przykładowo "One Step Beyond", a tam "Tune1.med", "Tune2.med" itd. Z MP3 nie korzystam na Amidze w tej chwili, ale pewnie robiłbym podobnie.

----
Na marginesie dodam, że o ile od dawna nie pobieram już piratów na ADFach z Internetu (bo osobiście wolę oryginały), o tyle pamiętam że tam stosowano strasznie długie nazwy plików.

Może jak ktoś wrzuca te pliki do WinUAE to nie ma problemu (jeden klawisz funkcyjny załatwia sprawę). Jednak jak ja potrzebowałem przekopiować je na Amigę i zgrać na dyskietki, pojawiał się problem.

Wówczas albo skracałem nazwę archiwum ZIP, albo rozpakowywałem i skracałem nazwy ADFów.

W Rodzynkach jest przykład, jak powinno się takie archiwa przygotowywać.

Naprawdę, wolę dłuższą ścieżkę, aniżeli bardzo długie nazwy.

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 18:13:59 przez Hexmage960
[#32] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@peceha, post #1

https://en.wikipedia.org/wiki/Amiga_Fast_File_System

Tu masz wszystko opisane. Tylko pod morphosem i amigaos4 FFS umozliwia stosowanie dlugich nazw plików. Na reszcie masz max 31.
[#33] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@michal_zukowski, post #32

Na reszcie jest max 30 znaków. W artykule wiki jest błąd, nawet odsyła do źródeł gdzie jest napisane dobrze (może poprawili później).
[#34] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@peceha, post #8

107 to ograniczenie dos.library
30 to ograniczenie ofs/ffs
czyli żaden filesystem nie przeskoczy 107 bez zmian w dosie.
[#35] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@Phibrizzo, post #7

Ten parametr dotyczy icon.library, ponieważ stare wersje kopiują tylko 25 znaków (30-5 .info). Powoduje to błędy w nazwach nowo tworzonych ikonek.
[#36] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@cholok, post #34

No rzeczywiście, przed chwilą sprawdziłem i dla FFS max to 30 znaków dla plików, katalogów i nazw urządzeń ok, racja
[#37] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@BULI, post #36

Przy PFS domyślnie po sformatowaniu partycji mamy 32 znaki i żeby mieć więcej trzeba ustawić programem setfnsize, dlaczego PFS nie ustawia odrazu max czyli 107 znaków?
czyżby obsługiwana długość nazw w filesystemie miała wpływ na jego wydajność ?
[#38] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@Pawelek, post #37

Trudno powiedzieć- trzeba by wykonać testy praktyczne ze stoperem.
Za to SFS ma od razu długie nazwy "włączone"
[#39] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@Pawelek, post #37

Przypuszczam że chodzi o zgodność z (bardzo) starym oprogramowaniem. PFS powstał 1995r
1
[#40] Re: dlugosc nazwy pliku na FFS (wb3.1)

@Pawelek, post #37

Na pewno ma, tylko to jest raczej niezauwazalne na szybszych Amigach. Nazwy plikow sa po prostu przekopiowywane (kopiuje sie az do zerowego/null bajta), dlugosc tych nazw tez jest liczona za pomoca tst.b (A0)+ z tego co pamietam. Pewnie byloby to widoczne jakbys mial jakis duzy katalog z powiedzmy 1000 plikami z samymi nazwami o dlugosci ponad 100 znakow. I drugi taki sam katalog, z tymi samymi plikami, ale z ich krotkimi nazwami, np. max 10 znakow. I robil listing obu katalogow pod jakims Directory Opusem.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem