kategoria: Programy
[#31] Re: AVI4HV kilka pytań...

@cholok, post #30

Wszystko jasne. Może i są źródła ale ja nie jestem specem od programowania więc to już nie moja bajka.
[#32] Re: AVI4HV kilka pytań...

@peceha, post #26

A na jakiej Ami to puszczasz?
[#33] Re: AVI4HV kilka pytań...

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #29

Wiem, ale w ham6 też paleta jest zła (słowo ogólnie).
Jest prawdopodobnie dobrana tak, aby algorytm obliczania był szybki.
[#34] Re: AVI4HV kilka pytań...

@nostrum666, post #32

a1200 + blizzard.030 50mhz.
no i puszczam z twardziela a ten jest w FFS.

Juz dzis mi sie wogole nie chce tego dotykac ale jutro lub na dniach poczytam ten watek co podeslal cholok w poscie 20.

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2017 20:06:23 przez peceha
[#35] Re: AVI4HV kilka pytań...

@peceha, post #34

Fajnie Ci to chodzi.
[#36] Re: AVI4HV kilka pytań...

@nostrum666, post #9

Widzę duże artefakty po lewej stronie ekranu. Konwerter ham8 kompletnie nieprawidłowy.
[#37] Re: AVI4HV kilka pytań...

@nostrum666, post #35

Daj mi chwilke to wrzuce jeden plik gdzies to zobaczysz u siebie jak to wyglada.
W miedzy czasie zaciagnij tylko z aminetu:
link

No i pamietaj ze to jest po dithering-u. Czyli jednym moze sie podobac innym nie, tak samo kazdy moze preferowwac inna metode ditheringu z innymi ustawieniami. Zwiekszajac palete do 32 mysle ze radykalnie zmieni calosc - moze kiedys sprawdze.
[#38] Re: AVI4HV kilka pytań...

@cholok, post #36

Wierz mi że tutaj akurat są niewielkie. Na niektórych filmach, które robiłem były dużo większe i częstsze. Zauważyłem w ogóle że pojawiają się najczęściej kiedy na ekranie jest jednorodny obraz (tj. ten sam kolor na całej szerokości ekranu), wtedy pojawia mi si takie coś ale głównie w ham8.
[#39] Re: AVI4HV kilka pytań...

@peceha, post #37

Zassałem Sobie to ale raczej na Ami nie będę się bawił z racji braku miejsca na dyskach. Mam kartę CF 4 GB i praktycznie cała zawalona softem po brzegi.
[#40] Re: AVI4HV kilka pytań...

@nostrum666, post #39

Wszystko co puszczałem leciało z PCMCIA ale transfer mam praktycznie taki sam jak z dysku więc bez różnicy. Zresztą pokazałem to na jednym z filmów.
[#41] Re: AVI4HV kilka pytań...

@nostrum666, post #40

link
uruchamiasz tak:
agmsplayfilm times 1 plikFilmowy


przerwac mozesz wciskajac CTRL C
[#42] Re: AVI4HV kilka pytań...

@peceha, post #41

Ściągam i zaraz podejrzę co tam jest.
[#43] Re: AVI4HV kilka pytań...

@peceha, post #41

Idzie to faktycznie bardzo fajnie i płynnie na pełnym ekranie i bardzo dobry dźwięk. Jedyne czego bym się czepił to te zielone piksele... Ale prócz tego jest fajne i zajmuje niedużo miejsca.
Jak chcesz to mogę Ci podrzucić jakiś z moich filmów żebyś Sobie luknął jak śmigają u Ciebie.

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2017 20:49:16 przez nostrum666
[#44] Re: AVI4HV kilka pytań...

@nostrum666, post #43

Dzwiek przerabialem na amidze :)
Co do kolorow.. no coz, to byl jeden z pierwszych konwertow jakie zrobilem po 20 latach :) - wybralem zle ustawienia w adPro (i to wlasciwie na podstawie moze 3 obrazkow). No i tez trzeba wziac pod uwage ze oryginal jest bardzo kolorowy wiec 16 kolorow troche malo jak na konwersje ...

OK,
daj jakis teledysk , chetnie sprawdze



Ostatnia aktualizacja: 29.10.2017 20:51:19 przez peceha
[#45] Re: AVI4HV kilka pytań...

@peceha, post #44

link
swoją drogą po Twoim teledysku padła mi validacja na dysku systemowym i nie mogę z tym nic zrobić
Mam na dysku jakieś pliki BF0000 i nie mogę ich usunąć ani nic bo wyskakuje mi komunikat że WB nie jest zaktualizowany.

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2017 21:09:35 przez nostrum666
[#46] Re: AVI4HV kilka pytań...

@peceha, post #44

16 kolorów stałej palety to mało. Zrób w ham6.
[#47] Re: AVI4HV kilka pytań...

@nostrum666, post #45

Czemu Twoj link przenosi mnie do mojego dropbox-a?
Kurde, ja u siebie te teledyski puszczam dosc czesto i jak do tej pory wszystko jest ok, wiec moze jakas inna przyczyna?

#46
musze spojrzec w dokumentacje AGMS i zobaczyc jaka palete to obsluguje maxymalnie.
[#48] Re: AVI4HV kilka pytań...

@peceha, post #47

Dobra. Jutro to zobacze bo teraz ratuje dysk systemowy
[#49] Re: AVI4HV kilka pytań...

@cholok, post #33

Paleta
$000,$00A,$0A0,$0AA,$A00,$A0A,$AA0,$AAA,$555,$55F,$5F5,$5FF,$F55,$F5F,$FF5,$FFF

DIM rline(0 TO 335) AS ubyte
DIM gline(0 TO 335) AS ubyte
DIM bline(0 TO 335) AS ubyte
DIM hamline(0 TO 335) AS ubyte
dim iline() as ushort
FOR v = vres - 1 TO 0 STEP -1

' wczytaj linię pikseli 15 bit
get #ff,,iline()

' redukcja rgb15 do rgb12
FOR h = 0 TO hres-1
	c=iline(h)
	bline(h) = (c AND 30) shr 1
	gline(h) = (c and 960) shr 6
	rline(h) = (c and 30720) shr 11
NEXT h

' HAMify it
FOR h = 0 TO hres-1
	r = rline(h)
	g = gline(h)
	b = bline(h)

	' dla pierwszego piksela wybierz najbliższy z palety
	IF h = 0 THEN
		IF (r AND 7) + (g AND 7) + (b AND 7) > 12 THEN
			c = 8: oldhamr = 5: oldhamg = 5: oldhamb = 5
		ELSE
			c = 0: oldhamr = 0: oldhamg = 0: oldhamb = 0
		END IF
		IF (r AND 8) THEN c = c + 4: oldhamr = oldhamr + 10
		IF (g AND 8) THEN c = c + 2: oldhamg = oldhamg + 10
		IF (b AND 8) THEN c = c + 1: oldhamb = oldhamb + 10
		hamline(0) = c
		GOTO a52
	END IF

	' jeśli pixel jest biały lub czarny
	IF r = 15 THEN IF g = 15 THEN IF b = 15 THEN hamline(h) = 15: oldhamr = 15: oldhamg = 15: oldhamb = 15: GOTO a52
	IF r = 0 THEN IF g = 0 THEN IF b = 0 THEN hamline(h) = 0: oldhamr = 0: oldhamg = 0: oldhamb = 0: GOTO a52

	' różnice abs
	rdiff = r - oldhamr: IF r < oldhamr THEN rdiff = oldhamr - r
	gdiff = g - oldhamg: IF g < oldhamg THEN gdiff = oldhamg - g
	bdiff = b - oldhamb: IF b < oldhamb THEN bdiff = oldhamb - b

	' wybierz kolor ham
	IF ((bdiff > gdiff) AND (bdiff > rdiff)) THEN c = b + 16: oldhamb = b: GOTO a53
	IF ((rdiff >= bdiff) AND (rdiff > gdiff)) THEN c = r + 32: oldhamr = r: GOTO a53
	c = g + 48: oldhamg = g
a53:
	hamline(h) = c
a52:
NEXT h

To procedura konwersji. Jak widać:
- dla pierwszego piksela jest wybierany najbliższy kolor z palety.
- dla reszty tylko kolor ham nawet jeśli jest w palecie jest identyczny
za wyjątkiem białego lub czarnego.
[#50] Re: AVI4HV kilka pytań...

@cholok, post #49

Przeczytalem tamten zalinkowany watek. Zaciagnalem Twoja wersje programu i przerobilem jednominutowy teledysk - to cholerstwo wymaga duzej predkosci odczytu szeroki uśmiech moj FFS nie dal rady , na szczescie zmiescilo mi sie do ramu wiec poszlo plynnie. Juto sprawdze jak bedzie wygladalo w odcieniach szarosci bo dzisiejszy efekt mial sporo artefaktow.
[#51] Re: AVI4HV kilka pytań...

@peceha, post #50

Jakie bufory masz na partycji ffs ?
[#52] Re: AVI4HV kilka pytań...

@peceha, post #50

Naprawilem dysk. Okazuje się ze Player, który podeslales tworzy na dysku systemowym kilka plików, M.in. wspomniany wcześniej BF0000 do tego BF0000.left i BF0000.right i jeszcze jakiś RR i NIL. Pech chciał ze jakimś cudem po zakończeniu odtwarzania pliki te zostały na dysku co powodowało problemy. Nie można ich było usunąć bo dysk stracił walidacje ale DiskSalv na szczęście dał radę i wszystko wróciło do normy.

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 00:24:15 przez nostrum666
[#53] Re: AVI4HV kilka pytań...

@Norbert, post #51

Mialem domyslne czyli 30.
Zwiekszylem do 300 (addbuffers dh2: 270) ale nie pomoglo to za wiele (minimalnie szybciej idzie ale wciaz daleko do idealu)

#49
zrobilem dzis rano 2 wersje w odcieniach szarosci (z i bez ditheringu) - obie wygladaja super, zadnych atefaktow nie widac (oczywiscie ta bez ditheringu wyglada jak... bez ditheringu)

#52
dobrze ze Ci sie udalo wszystko doprowadzic do stanu poczatkowego - mysle ze akurat "miales pecha" podczas odtwarzazania.
[#54] Re: AVI4HV kilka pytań...

@peceha, post #53

Też tak myślę. Na szczęście wszystko działa. Później podrzuce ten link do pliku jak wrócę z pracy.
[#55] Re: AVI4HV kilka pytań...

@peceha, post #53

30 to jest minimum. ustaw 2000, a najlepiej zmień filesystem.
[#56] Re: AVI4HV kilka pytań...

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #55

2000 nic nie pomoglo - zmiana FFS-a no cos innego to jedyne rozwiazanie szeroki uśmiech

Tymczasem, dzis od rana robie teledysk (1min) ale sposobem ze stala paleta no i tym razem w 32 kolorach. Docelewo beda 3 wersje: bez ditheringu, big ordered no i jeden z error cos tam.
Podesle je tutaj jak beda gotowe.
[#57] Re: AVI4HV kilka pytań...

@peceha, post #56

Tu jest wersja pierwsza - wg mnie nie nadaje sie ten dithering do video
link

Wersja kolejna - ordred dithering - chyba mniej oczy bola bo calosc jakby stabilniejsza
link

Potzrebny jest grajek z postu #37

Wersji bez ditheringu chyba robic nie bede.

Teraz natomiast wzialem sie za zmienna palete ale w dalszym ciagu nie HAM - tylko 32 kolory . Zobacze czy uda mi sie zmusic to do grania z dziwiekiem czy nie - jesli pojdzie to duzy plus bo cala konwersja moze byc wykonana na PC czyli 30 sekund zamiast 2 godzin.
[#58] Re: AVI4HV kilka pytań...

@peceha, post #57

Tutaj plik, który obiecałem.
Zmień domyślny program z MultiViev na hamnew.run (jeżeli masz go w katalogu C) potwierdź ENTEREM i klikasz i leci. Kliknij myszką żeby wyłączyć. Jeżeli nie masz hamnew.run to możesz go zassać stąd.

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 16:19:37 przez nostrum666
[#59] Re: AVI4HV kilka pytań...

@peceha, post #57

AGMS i HV nie obsługuje zmiennej palety.
[#60] Re: AVI4HV kilka pytań...

@cholok, post #59

Wiem ze nie oblusguje zmiennej palety
Mialem tam napisac ze chodzi mi o inny format np. anim ktorys tam + dzwiek.

A wiec tak: program AVB (bodajze tak sie nazywa) ponoc potrafi odegrac dzwiek z animacja ale u mnie sie wiesza.
Dodatkowo kazda anim5,7s, 7L czytana z dysku zacina -(przy mniejszej ilosci klatek niz AGMS, bo tu dalem 12) - wiec juz nie jestem zainteresowany,

Zrobilem kolejna wersje nagrania co powyzej ale tym razem w HAM (uzywajac AGMS) - 16 klatek na sekunde a on dalej idzie plynnie (z dzwiekiem) do tego wydaje mi sie ze efekt jest duzo lepszy niz HV (nie dalem zadnego ditheringu ale zaraz zrobie taka wersje)
Link do klipu w HAM:
link

#nostrum666
juz zaciagam Twoj plik, idzie wolno ale idzie szeroki uśmiech

DODALEM:
palete co prawda tym razem strzelilem losowo z jednego obrazka ze srodka klipu - przerobilem go na HAM i te palete zablokowalem w adPro - efekt i tak zadowalajacy.

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 19:59:56 przez peceha
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem