kategoria: A500
[#61] Re: gotek jaki firmware

@nadiapawel, post #58

Czyste dyskietki ADF dla OFS, ADF dla FFS oraz dyskietka HFE znajdziesz tutaj.
[#62] Re: gotek jaki firmware

@pong777, post #61

1. Czy po wgraniu do Goteka firmware Flash Floppy jest możliwość późniejszego wgrania HxC albo Cortexa?
2. Czy Goteka można "podpiąć" pod WinUae aby z niego wybierać za pomocą przycisków i odczytywać obrazy dyskietek?
3. Czy wgranie firmware HxC powoduje, że Goteka nie można już używać w PC?
[#63] Re: gotek jaki firmware

@Adinfo, post #62

Ad.1. Można flashować do woli różne firmware'y i sobie je zmieniać. Kłopot tylko w tym, że HxC flashuje się z połączeniem inetrnetowym jak zapłacisz za licencję, a drugi raz nie sflashujesz sobie za darmo... W wątku FF na eab kiedyś była mowa, że niby się tam jakoś Jeff(HxC) miał dogadać z kafferem(FF), żeby się dało zmieniać firmware z jednego na drugi i z powrotem, ale później temat jakoś chyba umarł i nie wiem czy coś z tego w końcu wyszło...
[#64] Re: gotek jaki firmware

@Adinfo, post #62

1. Tak, ale za każde wgranie HxC musisz zapłacić. Cortex i FF możesz wgrywać ile chcesz.
2. Przecie w UAE możesz bezpośrednio wczytywać ADF-y, po co Ci taka kombinacja z gotekiem jeszcze?
3. Nie widzę powodu dla którego miało by to nie działać. To ten sam sprzęt tylko firmware umożliwia obsługę większej ilości formatów obrazów FDD.
[#65] Re: gotek jaki firmware

@MariuszK, post #64

MariuszK: ad.3, to nie całkiem masz rację. Interfejs flopa pecetowy jest inny niż amigowy/atarowy. Inne sygnały są na innych liniach. FF umożliwia współpracę z oboma interfejsami i ustawia się to w jego konfiguracji. Domyślnie działa jako interfejs Shugart, czyli z Amigą lub Atari, a żeby działał z pecetem, to trzeba zmienić konfigurację. Nie wiem jak jest z HxC, ale Cortex działa tylko i wyłącznie z Amigą.
Tak że masz rację, że sprzęt jest ten sam, ale firmware to nie tylko obsługa formatów z jednej strony, ale również z drugiej strony obsługa interfejsu połączenia z kompem.

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 12:12:02 przez Mq
[#66] Re: gotek jaki firmware

@Mq, post #63

Była taka wersja softu do hxc dla gotka ze można było użyć FF i Cortex i hxc na firmware Hxc ( bez utraty płatnego hxc)

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 12:25:25 przez Norbert
[#67] Re: gotek jaki firmware

@Norbert, post #66

1. HxC i nadpisanie = utrata licencji - wiem, że tak jest.
2. W UAE w zasadzie bardziej zależy mi na uae4arm nie znalazłem możliwości zmiany dyskietki bez wchodzenia do menu. Na uae4arm kiepsko rozwiązane jest otwieranie adf'ów z listy i braku możliwości wyszukiwania = wpisywania początku nazwy aby przyspieszyć znalezienie potrzebnego obrazu dyskietki.
3. z powodu pkt. 2 chciałem obejść problem używając ta jak pisze Norbert np. Goteka z FF w trybie PC i zmieniać obrazy dyskietek na przyciskach (mając pod Goteka podpięty również wyświetlacz LCD i trzeci przycisk do zatwierdzenia wyboru).
Wiem, że Goteka da się po zrobieniu odpowiedniego adaptera podpiąć pod RasbperryPi.
[#68] Re: gotek jaki firmware

@Mq, post #65

ad.3, to nie całkiem masz rację. Interfejs flopa pecetowy jest inny niż amigowy/atarowy.

Ale to ja wiem i napisałem, że sprzęt jest ten sam, a tylko firmware powoduje że "albo działa albo nie" z daną maszyną (w wielkim myślowym skrócie). Przecież programując firmware "zmieniasz połączenia/przeznaczenie (wewnętrznie w układzie)" pinów z fizycznymi pinami portu FDD.

A to że Cortex działa tylko z Amigą to już co innego. Mowa była o HxC.

Edit: Dobra, bo zrobiło się zamieszanie. Odpowiedziałem jeszcze na nie edytowaną wersje twojego wpisu. Ale de facto wiemy że chodzi nam dokładnie o to samo.


Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 12:25:08 przez MariuszK
[#69] Re: gotek jaki firmware

@MariuszK, post #68

Zgadzam się z Tobą całkowicie - trochę zamieszałem. Domyślam się, że HxC ma przestawione sygnały programowo przez firmware i to nie ma możliwości działać.

W zasadzie mam dwa Goteki więc jeden może być na stałe zaprogramowany FF i ustawiony pod PC wtedy może dało by się to jakoś uruchomić. Będę testować - dostałem właśnie dzisiaj przesyłkę od majfrendów z Gotekiem - szła krótko bo lekko ponad 2 tygodnie.

Drugą sztukę do Ami mam zaprogramowaną samodzielnie HxC za pomocą programatora USB.
[#70] Re: gotek jaki firmware

@Adinfo, post #69

To rzeczywiście szybko przyszedł Ci ten Gotek. Latem wszystkie paczki z Chin przychodziły mi po około 3 tygodniach w miarę równomiernie. Teraz nie ma reguły na to i jest bałagan, bo w trakingach mi znikają niektóre paczki całkiem, później się pojawiają, a czasy są losowe od 3 tygodni do 2 miesięcy z hakiem. Teraz w okresie jesienno-świątecznym dwie paczki z elektroniką w ogóle do mnie nie doszły i oddali kasę. Niedawno zamówiłem Goteka, po tygodniu zamówiłem drugiego od tego samego sprzedawcy. Najpierw przyszedł ten drugi po trzech tygodniach, a później ten pierwszy po 6 tygodniach... Ogólnie bajzel i gimela
[#71] Re: gotek jaki firmware

@Mq, post #70

Rok temu Gotek kupiony w na początku listopada przyszedł pod koniec stycznia po terminie. Kasa została zwrócona. Jak przyszedł to napisałem majfrendowi, że kupię ponownie bez wysyłki, wprowadził ten sam nr przesyłki, potwierdziłem otrzymanie, podziękował.

Miałem też tak, że na różnych stronach do śledzenia paczek były kompletnie rozbieżne informacje. Nawet takie, że paczka została wysłana w 1970 roku
[#72] Re: gotek jaki firmware

@Adinfo, post #71

Hehe No tak, ale ogólnie nie marudźmy: większość paczek dochodzi jednak wcześniej czy później, a obecny kurs dolara, który utrzymuje się już chyba z pół roku jest delikatnie mówiąc całkiem fajny
[#73] Re: gotek jaki firmware

@Mq, post #72

Niestety dwa wyświetlacze do Goteka są jeszcze w drodze, muszę czekać. Co do OLED to jeszcze nie próbowałem. Jak przyjdą wyświetlacze z adapterem (do zlutowania) to biorę się za nakładkę na obudowę Amigi i wyprowadzenie przewodów bez cięcia obudowy, wyświetlacz postaram się położyć tak aby nakładka plastikowa nie była zbyt wysoka, do tego znajdą się na niej 3 przyciski sterujące Gotekiem.
[#74] Re: gotek jaki firmware

@Adinfo, post #73

Z tymi nakładkami na obudowy to fajny pomysł, widziałem już kilka takich projektów w sieci. Też czekam na OLEDy teraz, niestety już zamawiałem nieraz i często zdarzają się niedziałające. Niektóre mają zwarcia, lub inne niedoróbki, które stosunkowo łatwo znaleźć i naprawić, ale zdarzył mi się też całkowicie martwy Wiem, że problem jest powtarzalny, bo wiele osób już o tym pisało na różnych forach.
[#75] Re: gotek jaki firmware

@Mq, post #74

Chodzi o defekty w OLEDach? bo w wyświetlaczach LED 2x16 problemy są drobniejsze: brak wlutowanego pinu itp. pomijam ubite fabrycznie wyświetlacze itp.
Zamówiłem dwa po 7,5zł za sztukę. Zobaczymy jak przyjdą.
[#76] Re: gotek jaki firmware

@Norbert, post #66

Mam pytanie jakie pliki trzeba wrzucić na pendrive po wgraniu do Goteka FlashFloppy ?

Udało mi się wgrać soft przez przewód USB A-A. Tak jak na tym filmie z YT.
[#77] Re: gotek jaki firmware

@Shymon, post #76

Jeśli chcesz korzystać z natywnego modu, to nie musisz wrzucać żadnych plików, tylko od razu swoje adf-y. Jeśli z innego trybu, to poczytaj o trybach pracy tutaj:
https://github.com/keirf/FlashFloppy/wiki/Operating-Modes
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem