kategoria: A600
[#1] Spalone elementy na płycie Amigi 600
Hej,
Parę lat temu dostałem w spadku Amigę 600, działała doskonale. Nic nie rozkręcałem, nic nie czyściłem. Niestety po jakimś czasie wysiadł zasilacz, który dostałem z zestawem. Schowałem komputer do szafy by czekał na lepsze czasy i będę mógł zainwestować w nowy zasilacz. Lata mijały i z czasem (nieświadomy skutków) przewiozłem karton ze sprzętem w niezbyt zabezpieczone miejsce. Magazyn był wilgotny z dużymi wahaniami temperatury. W zeszłym roku kupiłem sprawne zasilanie, dokupiłem oryginalna myszkę. Amiga wróciła z wygnania do domu. Ja głupi podłączyłem ją bez sprawdzania do prądu. Pojawił się "magic smoke". Wypalone elementy i ścieżki widać na załączonych zdjęciach. Pytania do Was, czy istnieje możliwość naprawy? Czy na forum jest ktoś komu mógłbym wysłać komputer do odratowania?

Zdjęcia:
Góra
Spód
[#2] Re: Spalone elementy na płycie Amigi 600

@dies, post #1

Czy na forum jest ktoś komu mógłbym wysłać komputer do odratowania?



ten wątek sobie przejrzyj.
[#3] Re: Spalone elementy na płycie Amigi 600

@dies, post #1

Piękna kolekcja wylanych kondensatorów. Amisię na pewno da się naprawić, innej możliwości niema. :]
[#4] Re: Spalone elementy na płycie Amigi 600

@dies, post #1

Ewidentny wyciek kondensatora
[#5] Re: Spalone elementy na płycie Amigi 600

@_Skiba, post #4

Też myślę że to może być wyciek kondensatora i zwarcie - być może przez R309. Jeśli ta diagnoza (na podstawie zdjęcia :) ) jest prawdziwa, to raczej nie powinno być zniszczeń w logice. Wyczyścić, zmienić kondensatory, upewnić się, że nie ma przerwanych ścieżek/zwarć w miejscu upalenia.... i powinno być OK.
[#6] Re: Spalone elementy na płycie Amigi 600

@wali7, post #5

+ naprawa kilku przelotek i najprawdopodobniej cewki przy CXA....
[#7] Re: Spalone elementy na płycie Amigi 600

@snajper, post #2

Dziękuję za rady, będę szukać pomocy wśród specjalistów z forum.
[#8] Re: Spalone elementy na płycie Amigi 600

@dies, post #7

Najlepszy możliwy finał. Amiga hula aż miło. Tutaj zdjęcie ze świątecznego giercowania :)



Bardzo dziękuję koledze Jarob za fantastyczną naprawę i konserwację płyty głównej. Polecam fachowca z całego serca.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem