kategorie: Komputery, Płyty główne
[#1] Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy
Miałem w mojej A500+ pewne problemy. Glitche w grafice w grach, śmieci przy przewijaniu ekranów z tekstem pod WB, śmieci na ekranie w programach graficznych. Losowe niedziałanie klawiszy strzałek na klawiaturze. Zasilacz w chyba dość kiepskim stanie ogólnym, dodatkowo ktoś pastwił się nad kablem bo od strony Ami zostało go może z 15 centymetrów.
Dodatkowo zapragnąłem dołożyć brakujące 512kb na płycie, wymienić gniazda chinch bo jakoś tak wyrobione były i luźne.

Powierzyłem moją Przyjaciółkę koledze Krzysiek2

Dolutował RAM, poczynił odpowiednie zabiegi na płycie aby był prawidłowo rozpoznawany.

Wyczyścił, sprawdził, wymył płytę, gniazda układów, wymienił kondensatory i rezystory które były w kiepskim stanie. Sprawdził i zregenerował zasilacz. Dodatkowo sprawdził wyczyścił i podreperował joystick. Gniazda chinch wystarczyło tylko nieco poprawić, wyczyścić bez konieczności wymiany. Wymienił kontroler klawiatury.

Obecnie sprzęt działa wręcz idealnie, żadnych wcześniejszych problemów. Czuję się jakbym ją dopiero co dostał w paczce z "efu"

I to wszystko w bardzo atrakcyjnej cenie.

Jestem bardzo zadowolony z tego co zrobił i niniejszym polecam jako speca od Amig (oraz zdaje sie innych retro sprzętów)

[#2] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@softiron, post #1

Ja z kolei z czystym sumieniem polecę dwóch fachowców, których większość z userów PPA na pewno doskonale zna:

Jarob

Architekt1200

Obaj panowie to "prawdziwe fachury" jeśli chodzi o naprawę oraz konserwację amigi.

Jarob zrobił mi recap amigi 600 na tantale,a drugą A600 postawił na nogi po poważnych uszkodzeniach spowodowanych wylaniem elektrolitu z kondensatorów.
Po za tym naprawił mi także A1200 w której był przepalony filtr koralikowy przy złączu RGB (E263).
Wymienił mi także procesor w Blizzardzie 1260 na rev.6 i dolutował podstawkę na kwarce + gniazdo na baterię. Wszystko to w super cenie i w pełni profesjonalnie.

Architekt1200 z kolei zrobił mi recap A1200 również na tantale i przerobił stację dyskietek PC. Zajmował się też tą padniętą amigą 600 w której zrobił recap,jednak przez brak czasu postanowiłem wysłać ją Jarobowi,który dokończył to czego Archi nie miał jak skończyć.
Ceny praktycznie takie same jak u Jarka i poziom profesjonalizmu na równie imponującym poziomie także tych dwóch magików polecam w 10000% i z czystym sumieniem....Z resztą są osobami doskonale znanymi na forum ze swoich umiejętności,więc nie ma sensu więcej się rozwodzić na ten temat.

Oczywiście obaj panowie mają wiele pracy i obowiązków, a także inne projekty przez co oczekiwanie na wykonanie zlecenia może się wydłużyć, jednak wynik prac jest tego jak najbardziej warty.
[#3] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@softiron, post #1

A kto potrafi ożywić a3000t?
Jest biały ekran.
[#4] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Shredder, post #3

A sprawdzałeś np tutaj? Z tego by wynikało że możesz mieć problem z procesorem.

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2018 15:03:50 przez nostrum666
[#5] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Shredder, post #3

Mogę pomóc.
[#6] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@polutuje, post #5

@polutuje czy masz już koszulkę z "P"?

Można ją zaprezentować na nadchodzącym AmiParty OK
[#7] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@David, post #6

Ident wystarczyok, racja
[#8] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Shredder, post #3

Poradziłbym sobie
[#9] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Shredder, post #3

Też mogę pomóc.
[#10] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@superbonio, post #9

Szukam chętnego do pomocy przy lutowaniu z okolic Rudy Śląskiej (obok Katowic).
[#11] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Artur Jarosik, post #10

Już opanowane przez kolegę Amigo-A1200-040 , który przywrócił do sprawności port HDMI w mojej Przyjaciółce, co nie było łatwe z uwagi na niewielkie gabaryty elementu.
[#12] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Artur Jarosik, post #11

Patrz a ja tez z Rudy i też właśnie szukam kogoś do pomocy z moją A :) Dzięki za podpowiedź :)
[#13] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@superbonio, post #9

Witam Polecam kolegę "Superbonio" robił w mojej Amidze 1200

Kondensatory na płycie A1200 -
S-Video zamiast modulatora -
Podwójny kickstart (przełącznik obok modulatora)-
Iterface PS/2 z automatycznym przełącznikiem mysz/joy -
Wyczyszczenie, nasmarowanie, przeróbka stacji oraz płyty A1200
Przejściówka kątowa do dysku z 2.5" na 3.5" (Elsat) -
Taśma 3.5" przedłużająca złącze IDE na zewnątrz -
Umycie całej obudowy oraz klawiatury -

o tego dokupiłem u kolegi naped Combo DVDRW z Dyskiem 3.5" oraz zasilacz AT aby ten cały zestaw zasilić. Zasilacz po całkowitej wymianie kondensatorów i zregenerowanym wentylatorem . Amiga ma wyprowadzone złącze/gniazdo na standardową taśmę 3.5" 40pin. tak że nie trzeba ingerować we wnętrze Amigi aby coś podłączyć, dodatkowo po prawej stronie z tyłu jest wyjęta zaślepka i tam jest gniazdo PS/2 na mysz.

do tego wszystkiego zrobił mi następujące fixy
1. http://teleinfo.pb.edu.pl/krashan/articles/rasowaniepauli/
2. http://teleinfo.pb.edu.pl/krashan/blog/20160515-uprzatanie-smieci-z-ekranu.html
3. mały fix na PPM, gdyż niektóre adaptery myszy mają z tym problem.

kolega mieszka w 64-030 Stare Bojanowo niedaleko Leszna. Za wszystko zapłaciem pare stówek ale jestem mega zadowolony i mogę polecić tego użytkownika. Czasowo również nie najgorzej trafiłem akurat na święta i sylwester więc mega szybko nie było ale długo nie czekałem DZIĘKI Karol
[#14] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@francdt, post #13

Witam,


czy może ktoś polecić dobrego amigowego "magika" od monitorów CRT? 3-4 monitory (C 1084S/-D2 i Philips 8833-II) do drobnych prac renowacyjno-remontowych:

- wymaina trafo w razie konieczności (mam zapas na wymianę)
- wymiana włączników (mam zamienniki)
- drobne problemy z głośnikami w jednym modelu (smarowanie potencjometrów? wymiana kondensatorów?)
- wymiana kondensatorów, które "wyszły"
- przelutowanie luźnych gniazd
- kalibracja
- czyszczenie

Zrobiłbym to sam, ale kiedy w grę wchodzą tuby, kilowolty i anody, mówię pas - za wysokie progi. Monitory jestem w stanie przewieźć pod dowolny adres w .PL i je później odebrać, choć oczywiście preferowałbym kogoś z Małopolski lub okolic. Ktoś kogoś?
[#15] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@francdt, post #13

Co do polecanych mistrzów lutownicy to oprócz Stacha i SuperBonia, jeszcze warto wspomnieć o Kilosie, Dezie3, Kwaku ok, racja
[#16] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@BULI, post #15

Ja dodam jeszcze Marcin74.

Naprawił kilka moich Amig... zawsze profesjonalnie.
[#17] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Arturo, post #16

i jeszcze jarob
[#18] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Arturo, post #16

Również polecam kolegę Marcin74. Naprawił mi stację dyskietek, która nie chciała współpracować a poza tym dwukrotnie uratował AMIGĘ.
[#19] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@nostrum666, post #18

Kto miałby czas by w najbliższym czasie zrobić recap CD32?
[#20] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@FeRu, post #19

To i ja zagaję, szukam na forum, ale chyba najlepiej zapytać:

- kondensatory i przegląd A600 (siedzi w niej Vampire). Niestety sprzęt stał się nie stabilny i wnoszę, że trzeba zrobić remont,
- przegląd i ewentualna wymiana kondensatorów lub co tam trzeba w A2000 (mocno wypasiona).

Czy ktoś ma ochotę się podjąć? Interesuje mnie okolica Poznania.
[#21] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Tomarkus, post #14

Ja również z tym samym pytaniem - odgrzebałem wreszcie podczas majówki monitory philips i commodore w sumie 4 szt, pamiętam ze cierpią na jakieś drobne przypadłości (miganie kolorów czy brak kanału audio) i chciałbym je doprowadzić do pełnej sprawności. Najlepciej Kraków /okolice? Ktoś coś?
[#22] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Rembrand, post #21

To są monitory CRT pracujące w systemie PAL, najlepiej znajdź jakiś stary serwis RTV, taki który naprawiał kolorowe telewizory w latach 80-90.
[#23] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@wali7, post #22

Witam.
Czy na forum jest amigowy magik z Jeleniej Góry lub okolic?
[#24] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@ak47, post #23

Jest ze Świdnicy :)
[#25] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@alt_, post #24

Pytanie do serwisantów i magików: znajomy z braku czasu pozbył się trochę gratów elektronicznych i dostarczył mi je w kartonie, był tam oscyloskop Hantek 6022BE USB (2 kanały, 20MHz). Jak mogę go wykorzystać - kiedy się przyda najczęściej jeżeli chodzi o naprawy i diagnostykę Amigi itp. bo oscyloskopu oprócz teorii ze szkoły i na pojedynczych zajęciach nie używałem.
[#26] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Adinfo, post #25

20 chińskich MHz to ok. 5 normanych MHz. Czyli już coś.
Wykorzystasz go do sprawdzenia sygnałów zegarowych przy reanimowaniu Amig.
A jest ich trochę.
Bez oscyloskopu ani rusz.
[#27] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Adinfo, post #25

Tu masz przykład takiego chińczyka na USB (20MHz Autel, wykorzystywany przez znajomego w warsztacie samochodowym):

[#28] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@tbone, post #27

Jako, że dostałem ten oscyloskop w spadku to nie będę wybrzydzał. Jedyne co to w komplecie jest jedna sonda, drugą muszę dokupić (w Chrl już znalazłem odpowiednią). Mam A500 rev 6a gdzie procesor nie wstaje, rozumiem, że to odpowiedni przypadek do użycia wiedząc co i gdzie szukać - na to już potrzebuje więcej czasu, bo procesor ma zasilanie - na ekranie black screen.
[#29] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@ak47, post #23

Witam, myślałem, że z Jeleniej Góry jestem tutaj jedyny
Widziałem, kiedyś na Olx serwis retro sprzętu w Świdnicy, sam się tam chyba wybiorę.
Pozdrawiam.
[#30] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@stachu100, post #26

Mam jednak nadzieję, że te 20MHz chińskich będzie miało lepszy przelicznik w tym oscyloskopie niż moja stołowa wiertarka, która ma niby mieć 1600W silnik, ale przy wierceniu przez blachę 2mm zacina się i "buczy"
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem