kategorie: Komputery, Płyty główne
[#181] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@deadwood, post #180

Dzięki za polecenie. Wygląda na to, że skorzystam z usług MariuszaK — jesteśmy już w kontakcie na PM.

Dzięki wszystkim raz jeszcze.
[#182] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@podstawek, post #176

3 x Amiga 4000
1 x Amiga 3000
1 x Amiga 1200
2 x Amiga 1000
2 x Amiga 2000


Tego kolegi nikt nie przebije.
Trzy amigi 4000? Dajcie
spokój.
[#183] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@mmarcin2741, post #182

Spokojnie są wśród nas tacy którzy mają więcej (akurat nie ja, dla jasności ;) ).
Swoją drogą - piękna kolekcja :) Ja ciągle szukam A2000 i A3000 :)
[#184] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@podstawek, post #181

Witam
Czy ktoś forumowiczów naprawiał napęd CD a570??

Mój ma taką dolegliwość od niedawna - przestał czytać płyty.

Wkładam płytkę chwilę się obraca płyta w napędzie i staje.
[#185] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@mkdevil666, post #184

Nie czyta nawet audio CD?
Rozkrecałeś,czysciłeś?
[#186] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@ak47, post #185

Cd audio też nie czyta a środku w miarę czysto. 🤔

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 20:17:03 przez mkdevil666
[#187] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@mkdevil666, post #184

Nie wiem czy to się uda, ale czasem ze starymi napędami CD może pomóc użycie płyty czyszczącej, chociaż jeśli sprawa jest poważniejsza...

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 20:37:49 przez pgru2
[#188] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@mkdevil666, post #184

Włącz Amige z podpiętym A570 . Poczekaj 15 minut i wtedy spróbuj odczytać płytę.
Jak zacznie coś czytać to na 100 % do wymiany kondensatory na płytce.
Pozdro
[#189] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@viger, post #188

Kondensatory na płycie Amigi mam wymienione. Chyba, że mówisz o napędzie cd?
[#190] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@mkdevil666, post #189

Oczywiście że o napędzie ! OK
[#191] Apollo 040/40 - reanimacja (m.in wylana bateria)

@softiron, post #1

Witam.

Po kilkunastu latach leżakowania odkopana z zakamarków goła Amiga nie ma widocznych uszkodzeń i się odpaliła. Niestety sama karta Apollo miała mniej szczęścia. Szukam kogoś kto oceni rozmiar zniszczeń m.in. po wylanej baterii i będzie zainteresowany odpłatnym przywróceniem karty do życia ew. liftingu.

Kilka zdjęć poglądowych z miejsca zbrodni: https://www.dropbox.com/sh/50ytivujswzby3i/AADXw3PktDwbLjlbja9pXkYRa?dl=0

PS. Pamiętam, że jeszcze kiedy miśka była używana non-stop sama karta miała swoje kaprysy, tzn. od czasu do czasu ami jej nie widziała i trzeba było ją np. wyjąć i włożyć z powrotem.

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 19:17:36 przez kempy

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 19:23:57 przez kempy
[#192] Re: Apollo 040/40 - reanimacja (m.in wylana bateria)

@kempy, post #191

Gdybyś był zainteresowany zarówno przywróceniem karty do życia, jak i upgrade do 060, to pisz na priv.
[#193] Modyfikacja amigi 500

@stachu100, post #192

Dzień dobry, poszukuję fachowca ze śląska, najlepiej z okolic Bytomia, Katowic itd. Potrzebuję pomocy w modyfikacji komputera amiga 500 rev 6a. Mój problem polega na tym, że nabyłem ostatnio kartę rozszerzeń 2 mb z adapterem gary oraz kabelkiem, który należy przylutować do punktu JP2. Chciałbym zamontować to rozszerzenie w swojej amidze, ale obawiam się, że mogę coś źle zrobić, połamać, uszkodzić swój sprzęt. Ponadto chciałbym zamontować nowy kickstart najlepiej 4 w 1 aby móc sobie pograć w gry, które potrzebują różnych kickstartow. Kickstartu takiego nie posiadam bo nie wiem, który najlepiej kupić. Chciałbym również przeprowadzić diagnostykę amigi aby ewetualnie wyeliminować nieprawidłowości lub jakieś uszkodzenia. Samemu zamontowałem bootselector aby móc korzystać zarówno ze stacji dyskietek jako df0 jak i z gotheka jako df1 ale mam wrażenie , że po tym zabiegu amiga czasami się resetuje, czasami spowalnia system. Gothek działa jako df1 ale po chwili bardzo wolno działa menu gotheka, prawie nie da się po nim poruszać. Czy ktoś z Was zna i może polecić takiego fachowca?
[#194] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Adinfo, post #30

Witam

Mam jedna wielka prośba a pomoc w naprawie AmyITX.

Kupiłem wymarzona AmyITX jednak się okazało że jest jakiś problem z portami PS2 klawiatury oraz myszy PS2 i portu Joystika. Mianowicie amiga mysz działa poprawnie, Joystik działa przycisk A i B leć kierunki niestety nie. Klawiatura PS2 niedzielą nawet diody. Sprawdzałem kilka klawiatur. Myszka laser święci i tyle. Oczywiście przełączam zwroki JP1 i JP2 na piny 1-2. Niestety nie mam amiga klawiatury żeby sprawdzić.

Jeszcze jedna rzecz. Sprzedawca twierdzi że wszystko działało poprawnie tylko używał amiga klawiatury i nie sprawdził czy działa pc klawiatura.

Moją płytą to rewizją 1.8 4 warstwy jest jeszcze 1.4 2 warstwy i 1.1. udało mi się zdobyć schematu wersji 1.4 może uda mi się zdobyć też schematu 1.8. Schematy są bardzo podobne. Jeden twórca z Szwecji twierdzi że te objawy są dziwne leć proponuje sprawdzić sygnały na płycie. Jeżeli nie pomoże to ponownie zaprogramować układy U24 i U25 podobno często sprawiają problem. Mam pliki do programowania oraz instrukcje. Posiadam też instrukcje do płyty.




Dziękuję.

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 19:35:24 przez Pombearman

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 19:36:01 przez Pombearman
[#195] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@mkdevil666, post #184

Albo kondensatory (40 sztuk) do wymiany, albo dodatkowo laser.
[#196] Re: Modyfikacja amigi 500

@assassinjr80, post #193

Zapytaj Amigo-1200-040 czy nie może pomóc :)
[#197] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Jaro2k , post #167

Widzę wszyscy chwalą kolegę MariuszK bo stawia amigi 2000 na nogi . Wysłałem do niego prywatną wiadomość . Może i mi pomoże .
[#198] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@kismat75, post #197

smialo mozesz pisac do Mariusza, takze Amigo-1200-040 mysle juz ze spokojnie moge polecic, tutaj zasadniczo kwestia bedzie pewnie kto ma czas i jak komu blizej :)

ps: zeby nie bylo, to Stachu tez Ci tego nie spi#? :)

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 19:29:38 przez juen
[#199] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@juen, post #198

Już jestem po rozmowie z Mariuszem i tam jedzie płyta .szeroki uśmiech
1
[#200] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@deadwood, post #180

Cześć, to mój pierwszy post tutaj.

Mam dwie Amigi 500+, jedna włącza się, ale nie działa (pokazuje jednobarwne plansz które co jakiś czas zmieniają się na inny kolor), a druga włącza się, działa, ale krzywo (czasem nie reagują niektóre klawisze, czasem gry się nie włączają, jakieś takie losowe problemy). Szukam kogoś, kto by je obejrzał i jeśli się uda, to zreanimował obie, a jeśli nie, to jedną z nich, a druga zostanie jako zasobnik części. Przy okazji zapłaciłbym też za montaż w niej jakiegoś Goteka czy podobnego rozwiązania.

Jestem z Łodzi, ale mogę też wysłać oba komputery, więc nie jesteśmy ograniczeni tylko do tego miasta.

EDIT: formatowanie, literówki.

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 11:44:48 przez Largo-san
[#201] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Largo-san, post #200

forumowi magicy mysle, ze sa w stanie naprawic obie, szkoda na dawce :)
1
[#202] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@softiron, post #1

Znajdzie się w okolicach Bytomia ktoś, kto potrafi porządnie wymienić kondensatory w A600? Ja coś tam umiem lutować, ale w tym wypadku się boję.
[#203] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@grzegorzdh0, post #202

w Piekarach ktoś jest, poszukaj w wątkach.
[#204] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Lapka555, post #203

Wiem, ale pewnie zajęty, bo nie odpowiada. Dlatego pytam na forum, bo może ktoś inny ma czas.
[#205] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@grzegorzdh0, post #204

Witam
Padła mi moja cd32 czy znajdzie się osoba najlepiej z wlkp ale niekoniecznie która potrafiła by ją przywrócić do życia
[#206] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@yogus1982, post #205

Potrzebuję kogoś kto złoży dla mnie TF1260. Szczegóły w Giełdzie.
[#207] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@nostrum666, post #206

Witam!

Czy jest ktoś z Krakowa kto zna się na amigach a konkretnie 1200 bo chciałbym ją przywrócić do życia :)
Pozdrawiam.
[#208] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@endrju, post #207

Witaj

W Krakowie mogą pomóc: wali7 ewentualnie stoopi ok, racja Polecam OK Pisz na PM jeśli mają czas to pewnie pomogą
1
[#209] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@zbroy, post #208

Z własnego doświadczenia polecam NoGame przy ul. Królewskiej 41

link


Pozdrawiam,
Bartek
[#210] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Bartek_S, post #209

Cześć,
Mam prośbę, postanowiłem poddać naprawie swoje dwa monitory CRT, Philips 8833 (po jakimś czasie (raz mniej, raz więcej:)) monitor pyknie i robi się czarny ekran oraz Commodore 1084s wyświetla pasy...

Zadzwoniłem do złotej rączki od Telewizorów u Siebie w mieście (Gdynia), ale niestety do starego typu nie ma już części i nie pomoże...

Może jest ktoś z Trójmiasta, okolic? Ewentualnie mogę wysłać... No ale wiadomo gabaryty + kruchość - ale gdy nie ma wyjścia...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem