kategorie: Komputery, Płyty główne
[#211] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Cep6, post #210

Krótki offtop z mojej strony: w życiu nie zaryzykowałbym wysyłki monitora, swojego czasu na jednym z retro forów pewien jegomość wysyłkowo sprzedawał kilkanaście PVM-ów o różnych przekątnych. Mimo pancernego pakowania (folia bąbelkowa, kartony, chrupki wypełniające, dystanse z twardej pianki i tym podobne cuda), kilka monitorów dotarło całkowicie zniszczonych, pewna liczba z popękanymi obudowami lub uszkodzonymi ekranami i tylko część w stanie nienaruszonym.
[#212] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@szczupi26, post #211

kilka monitorów dotarło całkowicie zniszczonych, pewna liczba z popękanymi obudowami lub uszkodzonymi ekranami i tylko część w stanie nienaruszonym.


a co się dziwisz?
dużo razy widziałem, jak kurierzy grali w kosza paczkami
[#213] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Cep6, post #210

Ściema - w tych monitorach nie ma nic co jest niedostępne obecnie. Jedyne z czym będzie problem to:

- Kineskop
- Obudowa
- Może trafopowielacz (trzeba zobaczyć co tam siedzi)

Każdy meches od "OTV CRT" ogarnie taki monitor.
[#214] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Cezarykl, post #212

Nie byłem zdziwiony. Po prostu potwierdziło się to co zawsze wiedziałem, pewnych rzeczy/przedmiotów nigdy nie powinno wysyłać się kurierem.
[#215] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Hubez, post #213

Nie zrozumiałeś mnie, On nie ma już części i nie bawi w stare sprzęty.
Nie zmuszę Go do naprawy:)

Co do wysyłki chciałbym uniknąć, z jakich przyczyn każdy wie..
A praca kurierów, tak na marginesie to tylko część drogi "naszej" paczki:)

Ps. Ktoś w Trójmieście, okolice?
[#216] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Hubez, post #213

No właśnie akurat do modelu Commodore 1085S-D2, trafopowielaczy nie ma kompletnie nigdzie...
[#217] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@slawekwozniak, post #216

A jaki model tam siedzi ?
[#218] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Cep6, post #210

Do mnie przyszły pocztą 2x 1084 i wszystko w jednym kawałku. Możliwe, że w DE jakoś lepiej to funkcjonuje. Czasem wysyłałem paczki z PL do DE sam do siebie, gdy musiałem zabrać więcej gratów, a leciałem samolotem. Wtedy było już gorzej. Raz rodzina z PL postanowiła zrobić prezent i wysłać ciuszki dziecięce. Jako prezent dorzucili kawę w puszkach w wiejskie jajka. Masakra .

Ostatnio przyszła do mnie infinity tower i też niestety ma uszkodzenia, chociaż była w miarę dobrze zapakowana.

Stanowczo odradzam wysyłki CRTków. Lepiej naprawdę podjechać nawet 100-200km.
[#219] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@slawekwozniak, post #216

A Retronics nie sprzedaje funkiel nowek? Chyba mieli miesiąc temu do commodorkow i AtariST.
1
[#220] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Largo-san, post #200

Primo, chciałem pochwalić użytkownika Marcin74 za naprawę obu sprzętów. Wysokie noty w kategorii fachowość, cena, kultura osobista. Polecam!

Secundo, chciałem przy okazji zapytać, czy może jest na forum ktoś kto specjalizuje się w naprawie joysticków? Trochę błahostka, ale mam fajnego Quickshota który jakoś zaniemógł.
1
[#221] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Largo-san, post #220

Napisz w czym problem na priv.
[#222] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Largo-san, post #220

Tutaj też możesz opisać problem. Konstrukcja joya od strony elektronicznej to nie jest rocket science :)
1
[#223] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@wali7, post #222

Jasne, tu też może. Bardziej mi chodziło o to że zaopiekuję się problemem i potzrebuje info na priv.
[#224] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@FeRu, post #2

Witam, czy ktoś z Was mógłby polecić człowieka z Łodzi zajmującego się wymianą kondensatorów?
[#225] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Primer77, post #224

https://badbat.pl/22-serwis-komputerow-
2
[#226] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Primer77, post #224

Jak z Łodzi to polecam zdecydowanie Retrostalgię.
[#227] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Drakon, post #226

Szukam fachowca do odbudowy mojego sprzętu. Pacjent Amiga 600.

Problem z odczytem dyskietek. Próbowałem dwie różne stacje i na obu najlepiej co zrobi to wywali error z tytułem gry, a przeważnie tylko kręci dyskietką próbując ją bez skutku odczytać.

Po rozkręceniu obudowy widać, że płyta zabrudzona, ale bez żadnych na moje oko wylanych kondensatorów. Płyta na pewno wymaga wyczyszczenia i przejrzenia. Jest to rewizja 2, nie wiem czy tu kondensatory trzeba wymieniać czy nie.

Podjąłby się ktoś naprawy?
[#228] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@SowaBezOka, post #227

Napisz z jakiego jesteś miasta, bo trochę ludzi tutaj ogarnie Twój sprzęt, ale po co wysyłać, skoro być może uda się zrobić to osobiście?
Jeśli chodzi o A600, to kondensatory, jeśli nie wymienione, to warto wymienić. Bo te oryginalne bardzo lubią wylewać.
Stacje warto sprawdzić na innej Amidze, oczywiście z tymi samymi dyskietkami... bo na dzień dobry stawiałbym na problemy ze stacjami.
[#229] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@wali7, post #228

Szukam osoby chętnej podjęcia się naprawy stacji dyskietek z A1200, oryginalnej stacji. Zainteresowane osoby proszę o kontakt na priv.
[#230] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@nostrum666, post #229

Pewnie nie czyta - rozkalibrowana.

Powodzenia, ciężki temat.
[#231] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Hubez, post #230

Nie o to chodzi. Problem jest trochę inny. Silnik krokowy jakby się zaciął i ciągle pracuje, próbując przesuwać głowicę do wewnątrz pomimo tego że ta już jest na końcu. Zanim to się stało czytała bez problemu wszystko.
[#232] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@nostrum666, post #231

Jakiej firmy to stacja? Jeśli TEAC to popatrz na to: https://www.youtube.com/watch?v=ACie8XY7mcg

Miałem też taki objaw (silnik stał w jednej pozycji i jedynie próbował się poruszyć). Wymiana tego jednego kondensatora pomogła. Możesz wlutować zwykłego małego elektrolita z nogami więc operacja bardzo prosta.
1
[#233] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@prz, post #232

Stacja to TEAC ale kondensator wymieniałem jakiś czas temu. Myślę że to inny problem.
[#234] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@nostrum666, post #233

Każda stacja ma czujnik sygnalizujący, kiedy głowica znajduje się na ścieżce 0 (najbliżej środka dyskietki). Sygnał ten ze stacji przez kabel i złącze idzie do układu CIA. Mógł się zepsuć czujnik, albo cokolwiek po drodze. W niektórych stacjach to czujnik mechaniczny, w innych optoelektroniczny.

Ponieważ komputer "nie wie" na której ścieżce znajduje się głowica, np. po włączeniu zasilania, ustala to w taki sposób, że wysyła serię sygnałów "przesuń na poprzednią ścieżkę", aż dostanie sygnał "głowica na ścieżce 0" i wtedy już wie. Jeżeli sygnału nie dostanie, to będzie jechał bez końca. Może jakieś ograniczenie ma, bo jeżeli po jakichś 90 sygnałach głowica nadal nie jest na ścieżce zero, to coś ewidentnie nie halo.
[#235] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Krashan, post #234

Ogólnie sytuacja wygląda w ten sposób jak gdyby stacja nie szukała ścieżki 0 tylko od razu silnik przesuwa głowice w kierunku środka i robi to ciągle, bez przerwy.
[#236] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@nostrum666, post #235

Z tego co kojarzę to jeden ze sygnałów na taśmie to STEP a inny to kierunek w którą ma ten krok robić. I może ten drugi nie kontaktuje albo ma zwarcie z innym, i przez to wszystkie kroki robi w jedną stronę.
[#237] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@ZorrO, post #236

To wtedy każda stacja by się tak zachowywała, a tak nie jest. Przerobione stacje z PC działają bez problemu. Tutaj wina leży w samej stacji dyskietek. Chyba że to gdzieś na niej jest zwarcie. Nie wiem tego.
[#238] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@nostrum666, post #237

A czy wspominał że podłączał na tej taśmie inną stację, albo tą samą stację na innej taśmie?
1
[#239] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@ZorrO, post #238

Taśma jest ok. To stacja ma problem, dlatego potrzebuje pomocy.
[#240] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Krashan, post #234

Jest programik, który pozwala sprawdzić ten sygnał jeśli dobrze pamiętam.

DriveTest.lha

Można też zmierzyć miernikiem albo oscyloskopem stan lini TK0

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2024 22:22:42 przez snifferman
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem