kategorie: Komputery, Płyty główne
[#61] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Vegeto, post #60

"Szukam osoby do naprawy płyty głównej Amiga 1200, okolice Rudy Śląskiej (Katowice), niestety nie posiadam własnego transportu więc najlepiej jakby serwisant przyjechał po płytę oczywiście za transport zapłacę. "

Pisz do Krzysiek2 - Piekary Śląskie
[#62] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@waldika, post #59

Pomógł Stoopi za co mu bardzo dziękuję.szeroki uśmiech
[#63] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@waldika, post #62

Niech służy jak najdłużej. OK
[#64] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Stoopi, post #63

Szukam kogos z Poznania lub okolic w postawieniu na nogi A600 gruntowny przeglad,Amiga 500 i Amiga 1200.

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 22:19:44 przez Siege77
[#65] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Siege77, post #64

Mogę polecić kolegę Superbonio 😊szybko, tanio i solidnie. Ogarniał mi a600 i a1200.Pełen profesjonalizm i dobra cena 😊
[#66] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@enzo83, post #65

Hej!
Czy ktoś z Warszawy lub okolic byłby w stanie zająć się moją A1200?

- dźwięk był dobry ale od jakiegoś czasu charczy
- ogólnie stabilność nie jest idealna (nie zawsze startuje

Dzięki za wszelkie wskazówki.

Krzysiek
[#67] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Kq77, post #66

Cześć. Jeśli nie znajdziesz nikogo to mogę Ci pomóc. W Warszawie jestem dość często.
[#68] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Marcin74, post #67

Witam,

Czy macie może kogoś godnego polecenia z województwa łódzkiego? Sprawa zapewne dla magików banalna: kondensatory i bateria.
[#69] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@deadwood, post #68

Witam

Szukam kogoś ze Śląska (najlepiej okolice Gliwic) do naprawy karty Apollo 1240, wylała bateria (po 15 latach w szafie) i karta nie działa (czarny ekran).
[#70] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@kry1230, post #69

Polecam użytkownika Jarob - dzisiaj odebrałem sprzęt:
- recap: A600, A1200, blizzard, zasilacz
- naprawa: A500, A501

Wszystko działa pięknie, a jako bonus-niespodziankę znalazłem w A501 slot na baterię CR-2032.
[#71] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@poweredjj, post #70

Panowie, kto z magików Mielec, okolice?
- ew. wysyłka

Amiga 600 wymiana kondensatorów i ew. przegląd, co dodać, ulepszyć, czy też zmienić :), ale na pierwszym miejscu wymiana kondensatorów...
[#72] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@yogurt77, post #71

Czy ktos podjalby sie odnowienia mojej plyty glownej do A500? uruchamia sie, dziala nawet z wlaczonym wichrem, kick 3.1. problem natomiast taki, ze bateria wylana i w okolicach troche zielono, a co gorsza piny w portach joya (obydwa) polamane...
[#73] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@juen, post #72

Podeślij zdjęcia jak to wygląda dokładnie, może coś uda się z tym zrobić.
[#74] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@MariuszK, post #73

dzieki za odpowiedz, Stoopi sie jeszcze odezwal, a mam do niego 20min z domu wiec nie bede Cie juz fatygowal :)
[#75] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@juen, post #74

Witam czy znajdę magika lutownicy z okolic Starachowic (Świętokrzyskie) który podjąłby się odświeżenia mojej A1200 wraz z peryferiami (zasilacz, karta torbo, grafika) ?
[#76] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@polutuje, post #5

Cześć, szukam osoby, która pomogła by przy A4000.
[#77] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Jield, post #76

To napisz jeszcze w jakich okolicach szukasz. W razie czego to mogę pomóc.
[#78] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Marcin74, post #77

Witam. Szukam kogoś kto by naprawił mi płytę do A1200(czarny ekran)Amiga przy włączeniu nie wstała już ( kondensatory wymienione)
[#79] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Jurek1972, post #78

Witam.
Szukam kogos z Poznania ktory pomoze w sprawdzeniu klawiatury do A1200 wyjetej z obudowy infinitiv.Sciezki w tasmie wygladaja na cale ale klawiatura nie dziala po podlaczeniu do A1200.
Pozdrawiam.
[#80] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Siege77, post #79

Witam!
A600hd
Poszukiwany spec od takich perełek,
Najlepiej Poznań/Gniezno i okolice,
Może być tez wysyłkowo,
Urwany rezystor i biedne ścieżki w okolicach portów najprawdopodobniej po baterii

[#81] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@RagnarBL, post #80

Odpalałeś ją w tym stanie ? wstała ? czy trup ?
Jak nie Uruchamiałeś jej jeszcze to nie rób tego zanim ktoś jej nie oczyści !
rezystor to pikuś, zielony osad też nie duży problem, gorzej z tymi ścieżkami w okół portu rozszerzenia, niektóre wyglądają że "zżarło" je do laminatu, trzeba by je odtworzyć, przy wartości samej płyty A600 to może być zadanie tylko dla hobbysty, komercyjna naprawa może się nie opłacać, no chyba że Odpuścisz sobie ten port, a rozszerzenie do 2MB CHIP Zrobisz "na barana" ?
[#82] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@RagnarBL, post #80

Baterie bywają wredne. Jak na mój gust bez drapania sporej ilości soldermalski się nie obejdzie. Już teraz widać że Chip i jego cała okolica jest do zdjęcia i sprawdzenia.
Na pocieszenie powiem Ci, że nie jest źle - bywało gorzej :D

[#83] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@UJP, post #81

Jeszcze nie odpalana, specjalnie nie zabrałem od ziomka zasilacza co by nie kusiło,
trza będzie kupić płytę główną, sam sobie nie poradzę starą lutownicą transformatorową.
Jako elektryk coś tam wiem ale od wyginania kabli 240mm2 dłonie już do tak małych elementów się nie nadają :)
[#84] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@RagnarBL, post #83

Nie wiem czy to wlasciwy temat - ale ile powinno kosztowac profesjonalne czyszczenie plyty glownej A2000 po wylaniu baterii w Warszawie i okolicach? Nie wiem po prostu czy uda mi sie to porzadnie zrobic samemu, a z drugiej strony nie wiem jakie sa stawki, bo to sprzet niszowy, a nie pierwszy lepszy smartfon i serwis w stolicy.

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 11:12:06 przez pgru2
[#85] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@pgru2, post #84

Witam,

Poszukuję osoby, która wykonałaby kilka prac przy moich amigach. Oczywiście odpłatnie, ale może być handel wymienny :)
Na pewno w A600 chętnie wymieniłbym kondensatory na nowe. Dodatkowo na złączu RGB nie ma R, które jest na svideo. Kabel na pewno dobry, bo bez problemu działa w A500.

A w A500 mam rozszerzenie pamięci, którego nie jestem pewien. Był wylany akumulator i trochę zjadło ścieżki.

Preferowana osoba z Warszawy lub okolic.

Pozdrawiam,
Konrad
[#86] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@pgru2, post #84

Po wylaniu baterii to raczej mówimy o naprawie a czyszczenie
to tylko etap wstępny.
Prawdopodobna wymiana podstawek, być może najbliższych
układów i jakiejś drobnicy na płycie i naprawa ścieżek.

Rzadko się zdarza, że wystarczy czyszcznie.

Jakbyś sam wyszedł z propozycją, ile byłbyś skłonny zapłacić
za postawienie na nogi amigi, to myślę, że ktoś by się znalazł
w okolicy.
[#87] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@mmarcin2741, post #86

Witam
Kogo możecie polecić z czystym sumieniem do postawienia na nogi mojej A1200 plyta rPrr1evB
problem jest taki że po włączeniu mam żółty i zielony ekran na zmianę
Diagrom nie działa po serialu
Prosił bym kolegów o polecenie kogoś kto się na tym zna i nie weźmie majątku za uruchomienie
[#88] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Kulamario, post #87

Witam,
Szukam kogoś na Śląsku (okolice Katowic, Mysłowic) kto wymieniłby kondensatory w mojej A500 nie robiąc jej przy tym krzywdy. Niestety polecany Krzysiek2 od dłuższego czasu nie zagląda już na ppa.

Pozdrawiam

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 13:46:07 przez avkoos
[#89] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@avkoos, post #88

A dlaczego chcesz wymienić kondensatory w A500? Wylewają, komputer zawiesza się?
[#90] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@wali7, post #89

Płyta A1200 nie widzi karty PCMCIA piny proste niepogięte.Co mogło się zepsuć.?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem