kategoria: NatAmi
[#1] Skłócony zespół
Znalezisko z FB:



Żeby nie stracić tracić kontekstu, kiedy obrazek już zniknie - Gunnar napisał na forum Apollo Core:

Background story:

Igor did design the Vampire V500 and the Vampire V500 V2+.
After Igor did design the V500 he did some measurements
and was not fully happy with the card.
He decided that he wanted a higher quality for the customers and designed the improved V500 V2+ and it was decided that the V500 should NEVER be sold to users.

Keith Dumoulin stole files from Igor Majsta server and populated those V500 cards which should never had been sold.

Keith is motivated by greed - and does not care about users getting bad cards or about the teams reputation.

If you assume that you bought a fake card, then please contact us directly with information from whom you bought the card and when.
We will try to solve this matter and we will help you.

In case its really got a fake card,
I would advice you contact Paypal customer protection to reclaim your money.


Keith odpowiedział na Facebook'u:

I would just like to point out this false information being posted about me . and state that I stole nothing . these v500 boards were built and distributed by kipper2k, I did help him at a WOC show in Toronto to sell and advertise .
as many of you know I built and distributed the little sdnet adapters to help the Amiga community and sold approximately 100 . all of this to my knowledge were received and users were very happy. and I thank them. there were however 2 that were lost and I resent them all was well.
people should also know that I am actually legally blind and cannot even if I tried build this type of hardware simply can't see well enough. further when I need recapping done I send my stuff to great people in this fine community like Alen H. Marks and Paul Rezendes who has my a3640 now for repair because I cannot.

all of this mess is over kioper2k not stepping out to say he made these boards I am not taking this blame any longer.

I have been a active member in the Amiga community forever and help anyone and everyone I can with knowledge and support.

thanks for your time


Co tam się, do diaska, dzieje?
[#2] Re: Skłócony zespół

@Cedrat, post #1

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę
[#3] Re: Skłócony zespół

@pat999, post #2

Niby tak. Ale on, zdaje się, nie sprzedał tych kart w jakiejś hurtowej ilości. Podejrzewam raczej bałagan organizacyjno-komunikacyjny... chociaż tak do końca nie wiem, komu wierzyć.
[#4] Re: Skłócony zespół

@Cedrat, post #1

Rzygam juz kolejnymi rewelacjami tego srodowiska.

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi oczywiscie o pieniadze...
[#5] Re: Skłócony zespół

@selur, post #4

Jeszcze może być miłość i odrzucone uczucia...
[#6] Re: Skłócony zespół

@michal_zukowski, post #5

. Troszkę szkoda, ale dlaczego mnie to nie dziwi. Natami też przez takie spory chyba padło. Hmm, ciekawe jak będzie teraz, bo historia lubi się powtarzać.
[#7] Re: Skłócony zespół

@Cedrat, post #1

Tym ludziom po prostu brakuje "zwykłego" profesjonalizmu. Zgadzam się z Selurem. Zbiera się na wymioty od takich newsów.

PS. To co, Vampir do A1200 będzie?
[#8] Re: Skłócony zespół

@mccnex, post #7

Tym ludziom po prostu brakuje "zwykłego" profesjonalizmu.
Mogę się tylko zgodzić, jako człowiek, który to widzi również z tej drugiej strony.
[#9] Re: Skłócony zespół

@mccnex, post #7

Trzeba kupować to co jest, za chwilę okaże się że nie będzie V600 i V500pomysł
[#10] Re: Skłócony zespół

@polutuje, post #9

Czyli nie będzie vampire dla A1200?
[#11] Re: Skłócony zespół

@R222, post #10

No... nadzieja umiera ostatnia

Ale jak nie będzie to trudno. W sumie jestem zadowolony z tego co mam (amigowo).
[#12] Re: Skłócony zespół

@Cedrat, post #1

Co mi tu zapodajesz jakieś bzdury po angielsku? Czyżby na portalu PPA tak ciężko to przetłumaczyć?
[#13] Re: Skłócony zespół

@aMifan, post #12

Dostajesz pierwsze ostrzeżenie.
[#14] Re: Skłócony zespół

@_arti, post #13

Wow, myslalem ze takie ostrzezenia to tylko za lamanie regulaminu sie dostaje...

W kwestii samego tematu, prawdziwych amigowcow zostalo juz niewielu i zenujace jest to ze zamiast robic cos dla tego srodowiska to niektorzy tak nisko upadaja i nie potrafia dogadac sie w fundamentalnych kwestiach. Jak pokazuje zycie to sa raczej nikle szanse na to ze sie dogadaja wiec ja na V1200 juz nie licze.
[#15] Re: Skłócony zespół

@Axi0maT, post #14

Chetnie bym poczytal te tekst jak by ktos rzeczywiscie przetlumaczyl.
Nie kazdy tu na grupie jest mocny w j.angielskim.
[#16] Re: Skłócony zespół

@JacK_Swidnik, post #15

Chetnie bym poczytal te tekst jak by ktos rzeczywiscie przetlumaczyl.
Nie kazdy tu na grupie jest mocny w j.angielskim.


czy już tak ciężko skorzystać z tłumacza? ech
[#17] Re: Skłócony zespół

@JacK_Swidnik, post #15

[#18] Re: Skłócony zespół

@Axi0maT, post #14

No jak najbardziej - próba wywołania flame'u/kłótni poprzez pretensjonalny
i agresywny ton wypowiedzi. Zwłaszcza, że rozwiązanie jest AŻ tak proste (jak pokazał recedent).
[#19] Re: Skłócony zespół

@_arti, post #18

Chociaż tłumaczenie "cały ten bałagan się skończył nie wychodząc z tego, by powiedzieć, że zrobił te tablice, już nie biorę tej winy" jest cokolwiek enigmatyczne. Chodzi o to, że kipper nie podzielił się z nikim informacją, że płytki dla Keitha wykonał i stąd zamieszanie.
[#20] Re: Skłócony zespół

@_arti, post #18

(jak pokazał recedent).


zdecydowanie polutuje, byem pierwszy
[#21] Re: Skłócony zespół

@polutuje, post #20

polutuje tylko dał linka, zdecydowanie pokazał recedent ok, racja
[#22] Re: Skłócony zespół

@recedent, post #21

ok, wiem że jest tlanslator tylko przeczytajcie jak ten tekst przetłumaczył :D

mniej więcej zrozumiałem o co chodzi
[#23] Re: Skłócony zespół

@JacK_Swidnik, post #22

Kogoś rozumiem, kogoś nie. Nie rozumiem dlaczego zamiast wspólnie budować społeczność, każdy zachowuje się jakby jego karta/roszerzenie było "najmojsze". Tak jakby skończony zbiór użytkowników wynosił mniej niż jest to możliwe aby zarobić tyle hajsu by żyć dostatnio. To tak naprawdę żaden kosmiczny biznes, żadna Tesla a raczej dodatkowe hobby, dodatkowy hajs- i mówię tu i o pieniądzach i o ilościach. Kasę to zgarnia pomysłodawcy rozwiązań prostych i tanich w takich dziedzinach jak nasze hobby- producenci Goteka dla przykładu.
[#24] Re: Skłócony zespół

@kubaslonka, post #23

Amatorszczyzna po prostu. Nie ma co robić sobie zbyt dużych nadziei z zapowiedzi, ważyć entuzjazm ale też cieszyć się każdą 'małą rzeczą' jaka wpadnie
[#25] Re: Skłócony zespół

@_arti, post #18

Nie, po prostu lenistwem autora wątku. To on powinien moim zdaniem dostać ostrzeżenie za umieszczanie na polskojęzycznym portalu tekstu w języku obcym bez tłumaczenia. Szanujmy się...

A co to flame`u, znowu coś podobnego? :)
[#26] Re: Skłócony zespół

@aMifan, post #25

Regulamin nie zabrania umieszczania treści w innym
języku niż Polski a jak na razie tylko ty masz z tym problem... więc kto tu jest leniem?
[#27] Re: Skłócony zespół

@_arti, post #26

No ja tez mam choc sobie radze tłumaczem.
[#28] Re: Skłócony zespół

@aMifan, post #25

Spamerski komentarz.
Gdyby ten tekst zostałby umieszczony przez osobę, która na tym zarabia to możnaby mieć pretensje a tak jest to po prostu wrzucony news, tekst w oryginale, więc do kogo te pretensje?
Jak raz czy dwa ze słownikiem usiądziesz, czapka Ci z głowy nie spadnie.
[#29] Re: Skłócony zespół

@Dziadziomiecio, post #27

Autor wątku zapytał ,,co się u licha dzieje,, .? Wiec równie dobrze można to uznać za prośbę o tłumaczenie lub przetłumaczenie
Ludzie czy Wy naprawdę nie macie co robić z czasem tylko pisać zaczepne teksty ?
Nie interesuje Was temat to omijać szerokim łukiem.
Nikt nikomu nie broni zakładać własne forum z własnymi zasadami.

Gdyby autor to przetłumaczył to drugie tyle speców od inglisza pisało by zle przetlumaczone
Ostatnia aktualizacja: 05.03.2018 19:58:23 przez yarosf

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2018 20:00:06 przez yarosf
[#30] Re: Skłócony zespół

@kubaslonka, post #23

Nie ma praktycznie społeczności. Są pojedyncze jednostki, małe grupy nic więcej
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem