kategoria: CDTV
[#31] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@Jaro2k , post #30

No dobra...to w końcu które kable mam odłączyć?
Odłączyłem taśme od cdromu..reszte to nie wiem które mam jeszcze odłączyć tak żeby sprawdzić i Ami uruchomić.
No z tym resetem może być racja,bo jak włącze power w Amidze to jest po zegarze zawsze cyfra 8.
[#32] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@skofrant, post #31

A wiec tak...poczyściłem wszystkie możliwe układy na płycie głównej oraz podstawki.
Kondensatory nie są napuchnięte.Odłączyłem cdrom i nadal jest tak:
Jak włącze power to czarny ekran.I jak wyłącze power i włącze ponownie to jest niebieski ekran.
Ktoś zasugerował cały czas naciskać capslock...Tak też zrobiłem i po kilkunastu razach kontrolka od capslocka przestaje zmieniać swój stan tzn przestaje już się świecić.
Zastanawiające jest to,że ktoś zasugerował,że Ami może być w stanie resetu,bo cały czas jest ta cyfra 8 przy włączeniu powera.


Kurcze spróbuje jeszcze od innej Amigi 500 rev6a podmienić tak:
Procesor
Paule
Denise
Agnusa
Gary
Kickstart
Układy 8520

Aha jeśli to ma jakieś znaczenie to zauważyłem,że jeden z układów dokładnie ten:
252609-02 jako jedyny mocniej się grzeje.
[#33] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@skofrant, post #32

Tak, ja prosiłem abyś wciskał CapsLock.
Chodzi o to, że zmieniając stany, proc pracuje ale w pewnym momencie zapełnia się bufor na maksa i blokuje się.
Sprawdź jeszcze płytę od spodu i przede wszystkim procka.
Zastanawiam się jeszcze nad bootromami i kickiem- w mojej A500 miałem problem z jedną nóżką- czasem odpalała, czasem nie. Jak świrowała to po resecie obraz żółty albo czerwony albo czarny. Oczywiście jak czerwony- kick, nóżkę ogarnąłem i jest OK.

Może moja podpowiedź Ci pomoże.
EOT
[#34] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@kubaslonka, post #33

Z tym prockiem to tak wiesz...wstawiłem od działającej Amigi i nadal to samo.
Jeśli byłby proc to Ami nie sygnalizowałaby statycznego niebieskiego ekranu.
Bootroomy ktoś na forum wspomniał,że bez nich Amiga też powinna działać..to je wyjąłem.
Tylko widzisz...u Ciebie różne kolory się wyświetlały.
A u mnie raz jest czarny,a potem jak wyłącze i włącze Amigę to jest niebieski...
Ok dalej kombinuje...
[#35] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@skofrant, post #34

Słuchacje podmieniłem wszystkie elementy jakie mogłem podmienić od kolejnej Amigi 500 rev 6a i efekt ten sam co obecnie..Ale wpadłem na pomysł wyjęcia tego układu co się grzeje czyli 252609-02 no i jak go wyciągnałem, to ekran robi się najpierw biały potem taki lekki szary i na końcu cemnoszary i na tym ciemnoszarym się zatrzymuje zniknęła ta cyfra 8 za zegarem i widać,że cd rom zaczął pracować...i reset w końcu działa w Amidze CDTV

Co to w ogóle za układ? 252609-02 za co on jest odpowiedzialny? czyli co?? wychodzi na to,że ten układ jest strzelony? skoro są takie objawy..



Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 18:38:09 przez skofrant

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 18:40:16 przez skofrant
[#36] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@skofrant, post #35

I wszystkie układy specjalizowane z amigi CDTV czyli:
Procesor
Paule
Denise
Agnusa
Gary
Kickstart
Układy 8520

działają z Amigą rev 6a czyli wykluczam niesprawność procesora oraz tych wszystkich układów specjalizowanych w Amidze CDTV.

Ktoś z was ma ten scalak 252609-02 do CDTV sprawny na zbyciu?
ten układ jest też specjalizowany tak mi się wydaje i stąd Amiga zgłaszała kolor niebieski..zresztą fakt dość mocno się on grzeje jako jedyny z wszystkich układów scalonych na płycie głównej CDTV.

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 19:09:54 przez skofrant
[#37] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@skofrant, post #36

Z szybkiego guglania:
"Now it does not work and looks like I fried the "252609-02" chip, which is a Remote control input converter. "
Przypuszczam, że można taki dorwać już tylko z cdtv która idzie na części...
[#38] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@watman, post #37

No to lipa:/ jeśli tego układu nie dostane to z Amigą nic nie zrobie:/
[#39] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@skofrant, post #38

Spróbuj poodpinać te kabelki dwu przewodowe i zobacz efekt.
Później poodpinaj tasiemki i zobacz efekt- żeby je wyciągnąć musisz wcisnąć plastikową osłonę i lekko ciągnąć za tasiemki.
[#40] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@kubaslonka, post #39

Dobra poodpinam te kabelki dwu przewodowe.
Te tasiemki to ciężko jest wyciągnąć...ok popróbuje i dam znać
[#41] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@skofrant, post #40

mam 3szt płyt CDTV ze szrotu na części jak by co, takie oto są

plyta1
plyta2
plyta3

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 22:08:10 przez JacK_Swidnik
[#42] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@JacK_Swidnik, post #41

Jacku napisałem na PW wiadomość do Ciebie
[#43] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@skofrant, post #42

Słuchajcie...możecie zrobić taką próbę? wyjąć ten układ z Amigi cdtv

252609-02

i włączyć Amigę i dać mi znać co się będzie działo na ekranie?


dzięki z góry
[#44] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@skofrant, post #43

Przetestowane, amiga normalnie wstaje. To tylko eprom + RockwellR65001EAB3 wewnątrz do konwersji. Niebieski ekran miałem jak nie miałem zle wypalone bootromy. Ale jak mówię i bez bootromów mi CDTV działała.

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 09:42:38 przez michal_zukowski
[#45] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@michal_zukowski, post #44

Sytuacja wygląda tak:

Objaw 1
Po włączeniu Amigi czarny ekran.Klikałem naciskałem wielokrotnie bodajże 10 razy capslockiem aż przestał całkowicie zmieniać swój stan...Tzn kontrolka już się nie zapaliła.
Wykluczam to,że procesor jest niesprawny,bo jest wyjęty z działającej Amigi i wielokrotnie go sprawdzałem nawet teraz przed testami.

Objaw 2
Po włączeniu Amigi bez dwóch kostek bootRom oraz układu 252609-02
pojawia się na ekranie odpowiedniej kolejności biały ekran potem jasny szary kolor i zielony na końcu kolor i tak w kółko w pętli.

Objaw 3
Po włączeniu Amigi z kostkami bootROM i wyjętym układem 252609-02 pojawiają się na ekranie w odpowiedniej kolejności kolory...
biały,jasnoszary i ciemnoszary i na ciemnoszarym zatrzymuje się.
Cd rom słychać,że pracuje i przycisk reset działa w Amidze CDTV

I tak jak mówię ukłądy specjalizowane niżej wymienione zostały podmienione ze sprawnej Amigi 500 rev 6a przetestowane i działają wszystkie,a stare włożyłem do Amigi 500 rev 6a i ta Amiga startuje bezproblemowo pokazując łapkę kickstartu 1.3

układy które zostały wymienione:
Procesor
Paule
Denise
Agnusa
Gary
Kickstart
Układy 8520

jedynie których nie wymieniłem,to te których nie widzę w Amidze 500 czyli:
CSG 6525A
CSG 252609-02
CSG 390563-02
Sanyo 252608-01
no i te dwa bootromy układy.

Kurcze dziwna sytuacja z tą Amigą..Jak wcześniej był ekran niebieski,to po podmiance tych wyżej układów z Amigi 500 rev6a jest teraz czarny kolor.

Kubaslonka które dokładnie mam odpiąć te podwójne kable?bo pomijając podwójne kable od wentylatora to jest ich trochę..które konkretnie??
te tasiemki co są trzy koło panelu oj masakra..Mają taki podobny zacisk tzn na podobnej zasadzie działania co w klawiaturze od A600 i A1200 z tym że tu trudno wyciągnąć te taśmy,a nie chce tego urwać..ktoś ma na nie prosty sposób jak je wyjąć??


Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 12:42:48 przez skofrant

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 12:45:23 przez skofrant
[#46] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@skofrant, post #45

Jak wyciągasz bootromy to oczywiście jp 15 jest rozwarta? W takim sensie że żaden z 3 pinów nie jest zwarty z sąsiednim ?

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 12:51:38 przez fazior
[#47] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@fazior, post #46

tak jp15 jest rozwarta jak bootromy wyciągam i jak układ też jest wyciągnięty ten co się dość mocno grzeje 252609-02 to ekran szaleje.jest kilka kolorów ciemnoszary żółty zielony i tak w kółko w pętli różne kolory..przy rozwartej zworce,a przy wartej jest takie objawy jak wymieniłem wyżej w poprzedniej wiadomości.

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 12:55:49 przez skofrant
[#48] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@skofrant, post #47

Być może podstawki do wymiany. Może zimne i gdzieś nie łączy.
[#49] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@Amigo-A1200-040, post #48

I chyba to bym obstawiał..plus to,że ten układ strzelił 252609-02 bo naprawdę dość mocno się nagrzewa.
No dobra więcej nie będę kombinował,bo już nie wykombinuje co mogłem z waszą pomocą to zrobiłem..Nie wiem,co jeszcze mogę sprawdzić..
[#50] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@skofrant, post #49

Tu masz wyzkaz układów w amigach link
[#51] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@Amigo-A1200-040, post #50

Kubaslonka wspominał o tych dwuprzewodowych kabelkach..Obstawiłem,że są to te dwa koło układu CSG 252609-0. Jak je odłączam,to wtedy już całkiem nie można odpalić Amigi.Nie działa wtedy power nic.
[#52] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@skofrant, post #51

Zapytaj na pw @alt_ bo kiedyś na amibay_u miał ten układ do sprzedaży. Może go jeszcze ma?
[#53] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@skofrant, post #1

Ja jak miałem CDTV to miałem uszkodzony modulator i ekran był szary nieraz niebieski.
[#54] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@adammis56, post #53

Jak się ma sprawa napięć zasilających? Robiłeś jakieś pomiary?
[#55] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@skofrant, post #51

Te kabelki wyciągnij od przedniego panelu- zostaw tylko od powera.
Tasiemki wyciągasz tak, że wciskasz plastik ten biały i ciągniesz za tasiemki.
[#56] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@skofrant, post #51

Ostatnio uruchamiałem swoją CDTV i płyta powinna Ci się uruchomić bez układów Bootrom przy rozwartym JP15, układ o którym piszesz że się grzeje 252609-0 służy do obsługi myszki i pilota, amiga uruchomi się bez tego układu (u mnie też jest uszkodzony i w to miejsce mam włożony interfejs mysz/joy i korzystam z typowej mychy amigowej a pilota nie używam),
8 na wyświetlaczu będzie się świecić jak odłączysz od cdromu małą złączkę z 3 przewodami z lewej strony CN26. Odłączyć możesz cdrom całkiem czyli obie szerokie taśmy jedna jest od cd druga od czytnika kart na panelu przednim, analizując schemat to bez układu dmac ten kwadratowy obok bootromów też amiga powinna wstać jako A500 choć tego nie sprawdziłem na swojej płycie.
[#57] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@adammis56, post #53

No właśnie tego jeszcze nie robiłem z tym modulatorem.Ktoś może mi powiedzieć jak rozbiorę modulator to które piny zewrzeć z sobą,żeby obraz był puszczany przez rgb?
Może i faktycznie poszedł modulator.
Nie wiedziałem,że ma on większe znaczenie w cdtv.W amidze 600 kiedyś miałem niesprawny modulator,ale obraz przez rgb normalnie był wyświetlany.
[#58] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@skofrant, post #57

bo to nie modulator tylko bida-videoport
[#59] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@Alex, post #56

Moja Ami tak wygląda jej płyta gł

https://drive.google.com/open?id=1oW8m66GLlBmjhaGgdAxGTOMX2i2PuSGg

taśma od początku była jedna podłączona od cd romu.Natomiast nie widzę podłączonej drugiej szerokiej taśmy od czytnika kart.
Co do przewodu CN26 czy jest podłączony ,czy też nie to i tak na wyświetlaczu Amigi jest cyfra 8.
Czyli duże prawdopodobieństwo,że modulator siadł..
[#60] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@skofrant, post #57

jeżeli chcesz pominąć modulator to możesz połączyć piny 4 z 6 czerwony,
8 z 10 zielony, 12 z 14 niebieski, sygnały synchronizacji H i V wychodzą bezpośrednio na port RGB amigi i pomijają modulator.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem