kategoria: CDTV
[#61] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@skofrant, post #59

faktycznie popatrzyłem na fotkę to nie masz taśmy od czytnika kart, masz puste goldpiny przy zasilaczu ale to bez znaczenia
[#62] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@Alex, post #60

Mógłbym prosić o fotkę tych pinow? nie chce babola strzelić.Wtedy będę miał pewność,czy to wina modulatora czy nie.

Dzięki
[#63] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@skofrant, post #62

musisz wyjąć modulator a mostki zrobić na płycie amigi bo na modulatorze masz to połączenie tylko przechodzi przez kondensatory i układ CXA... połączenia robisz na złączu tym dokładnie leżącym pod denisem masz tam naklejoną karteczkę z rewizją płyty.
Dolny rząd pinów patrząc od układu 6525A masz piny nieparzyste te Cię nie interesują a górny rząd piny parzyste 2,4,6,8 itd. licząc od prawej, 1 i 2 jest zaznaczona i na końcu 29 i 30.
[#64] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@Alex, post #63

O widzę Alex te złącze z pinami dobratak zrobię.Jutro z rana się tym zajmę i napisze jak się sytuacja będzie miała.
[#65] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@Alex, post #60

No i nic..wyjąłem.modulator.
Przezworkowalem piny
4 z 6
8 z 10
12 z 14
I teraz jak włącze Amige to jest czarny ekran a za moment informacja na tv że brak obrazu...
Kurcze wymiękam już...
[#66] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@skofrant, post #65

To jednak dobrze by było sprawdzić napięcia na zasilaczu czy daje wszystkie dobre i dać ją elektronikowi do sprawdzenia. Bo może być tak że jest uszkodzony jakiś pomniejszy układ na stałe przylutowany i wtedy też nic działać nie będzie. Nawet gdzieś może być zwarcie.
[#67] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@gilban, post #66

Ok jutro będe miał miernik.
Prośba,bo zielony chłop ze mnie
Ktoś napisze mi dokładnke jak napięcie sprawdzić na zasilaczu? Oraz na tym modulatorze?
Jakiś schemat z opisem?

DZIĘKUJE
[#68] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@skofrant, post #35

Wyjmij jeszcze raz ten układ 252609-02 i zobacz co jest na ekranie z opcją bez modulatora i z zazworkowanymi pinami
[#69] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@marcinm, post #68

Jak co sprawny zasilacz mam
[#70] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@marcinm, post #69

Sprawdze i dam znać
Dzięki za pomoc.
[#71] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@skofrant, post #65

Z tego co wywnioskowałem to widzę że używasz telewizora z amigą i zapewne kabla euro-rgb w tym wypadku musisz zrobić jeszcze jedną zworkę między pinem 16 i 18 chodzi o sygnał synchronizacji CSYNC. Napięcia z zasilacza najwygodniej będzie Ci sprawdzić bezpośrednio na wtyczkach CN21 i CN22 które wchodzą do płyty głównej to te nad bootromami. Na tej z dwoma kabelkami jest masa i +5V a na tej z czteroma jest masa, +5V, +12V i -12V czarny masa. A ten układ 2526... co się grzeje na czas naprawy nie wkładaj bez niego amiga działa.
Spróbuj coś posprawdzać powodzenia.
[#72] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@Alex, post #71

Był u mnie znajomy elektryk i sprawdził mi zasilacz.Jest 100% sprawny.
Zrobie jeszcze zworke którą opisujesz i zobacze co mi wyświetli się na ekranie.
[#73] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@skofrant, post #72

Dobra przezworkowalem pin dodatkowy 16 z 18 i fakt teraz nie ma informacji na tv,że brak obrazu,ale jest nadal czarny ekran.
Modulator tak powierzchownie został sprawdzony i wygląda na to,że jest ok.
Jednak trzeba zlecić naprawe.
No nic wszystkim wam dziękuje za pomoc
[#74] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@skofrant, post #73

A długo czekałeś bo w trybie CDTV Amigi dość długo trzeba czekać aż obraz się pojawi.
[#75] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@marcinm, post #74

Z pół minuty tyle czekałem.
[#76] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@skofrant, post #75

Wystarczający czas ,wkładałeś płytkę z programem do napędu,lub dyskietkę z programem stacji dysków,czy ci czytało.?
[#77] Re: Amiga CDTV - niebieski ekran,a po podmianie układu DENISE biały ekran

@marcinm, post #76

Dobra... to tak zaraz zrobię podepnę stacje i klawiaturę i dam znać co się dziać będzie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem