kategoria: A2000/A3000
[#1] A3000t
Amiga 3000T posiadała w oryginale stopki.
Czy jest szansa je gdzieś pozyskać?
[#2] Re: A3000t

@Shredder, post #1

Chcesz podkrecane
[#3] Re: A3000t

@polutuje, post #2

http://s298.photobucket.com/user/salax54/media/Rarities1.jpg.html

Na tym zdjęciu trochę je widać.
[#4] Re: A3000t

@Shredder, post #3

Na Amibay ktoś sprzedawał stopki do A4000T.
Zapodaj zdjęcie tej A3000T :)
[#5] Re: A3000t

@Shredder, post #1

Czyżby szczęśliwy posiadacz A3000T z podopolskiejNysy?
[#6] Re: A3000t

@kubaslonka, post #5

Niestety nie, szczęśliwy posiadacz jednak ma te stópki razem z tą Amigą :)
[#7] Re: A3000t

@superbonio, post #6

Tak z ciekawości wykopałem ten watek na forum:
https://www.ppa.pl/forum/amiga/5573/amiga-3000-8211-gola-wesola-za-3-5-tys#m63282
Nie tak dawno, oburzenie że ktoś wystawiał za 3500, dzisiaj są ludzie co za tyle wystawiają na Allegro a1200 :)

Jest ktoś jeszcze z 3000 tower tutaj?
[#8] Re: A3000t

@Ralpheeck, post #7

TomRain a to jego Amiga 3000T.
[#9] Re: A3000t

@Raybeez, post #8

A3000T to jest ultra unikat. Także wysokie ceny tego sprzętu to nie fanaberia. Wyglądała super w reklamówkach w C&A. A A3000T-040 to już w ogóle poezja. Jedynie bardziej unikatowa jest A4000T z C=

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 12:10:48 przez flops
[#10] Re: A3000t

@flops, post #9

Wygląda może nieźle, ale serwisowanie tego to TRAGEDIA!!!!
No i tylko ECS.
Zdecydowanie wolę A4000D/T.
To rzecz jasna moje zdanie.
[#11] Re: A3000t

@stachu100, post #10

Dlaczego serwisowanie to tragedia?
Moim zdaniem komputer wygląda tragicznie, skrzynka a'la pecet big tower. Jedna z brzydszych Amig. Dla odmiany desktop mi się bardzo podoba.
[#12] Re: A3000t

@madman15, post #11

Dlaczego serwisowanie to tragedia?

Wystarczy spróbować.
[#13] Re: A3000t

@stachu100, post #12

No nie wątpię :) Ale raczej nie będzie mi to dane, a jestem ciekaw - problemem bardziej są części czy płyta/konstrukcja komputera?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 13:13:01 przez madman15
[#14] Re: A3000t

@stachu100, post #10

Też wolę A4000D, po wywaleniu oryginalnego zasilacza wszystko się mieści, mała sprytna i ma AGA.
[#15] Re: A3000t

@madman15, post #13

Tak naprawdę to wszystko:
1) Bardzo duże gabaryty samego PCB - ciężko się tym manewruje i potrzebny jest spory stół
2) MNÓSTWO układów w podstawkach - jeden niepewny kontakt i można osiwieć.
3) Trzeba wiedzieć jaka rewizja układu (układy specjalizowane Amigi) pracuje z jaką, a z jaką nie pracuje.
3) Montaż przewlekany ze STRASZNYMI zadziorami od strony lutowania - wyprowadzenia elementów szlifowali chyba gumówką. Wiele razy po prostu rozciąłem rękę.
4) Większość elementów przewlekanych ma tak pozaginane końcówki, że najpierw trzeba je rozprostować, a dopiero potem wylutowywać. Inaczej nie wyjdą. Albo zniszczą się przy wylutowywaniu. Albo zniszczy się laminat. Czasami scalak najlepiej wyciąć noga po nodze, a nogi pojedyńczo wylutować. Ale wiadomo, że taki scalak to potem tylko kosz.
5) Pola masy elementów są na żywca podłączone z olbrzymimi ścieżkami masy. Trzeba mieć lutownicę do rynien aby taki element wylutować.
6) Nietypowa wtyczka zasilania (zawsze można podłączyć "na krótko" zasilacz AT, ale przy wielu podłączeniach/odłączeniach człowieka krew zalewa.
[#16] Re: A3000t

@flops, post #9

A A3000T-040 to już w ogóle poezja. Jedynie bardziej unikatowa jest A4000T z C=


Taka ciekawostka - posiadaczem takiej właśnie A4000T (+ Cyberstorm 060) był ś.p. Robert Brylewski.
[#17] Re: A3000t

@konrad_0x42, post #16

Gdzieś wyczytałem kiedyś, że duże amigi od a2000 do a4000 były
w obudowach pecetowych po prostu. Od tamtej pory jakoś przeszła
mi ochota na zakup dużej amigi.
[#18] Re: A3000t

@stachu100, post #10

I ma jedną zaletę jest duża co daje możliwości
hodowania gołębi jak w amidze 2000.
OK
[#19] Re: A3000t

@mmarcin2741, post #17

Z tego co wiem, to tylko A4000T miała obudowę standardową (choć chyba z C= i tak była custom) od producenta z zew. a reszta była stosowana w PC C=, ale produkowana przez C= lub dla C= na wyłączność i projektowana przez wzorników Commodore.
[#20] Re: A3000t

@konrad_0x42, post #16

Rzeczywiście ś.p. Robert Brylewski ostro amigował swego czasu.
Tak na szybko z net:
1. Zabawa 3D Light Wave (Wybuchający Pałac Kultury i Nauki )
2. A1200 z Blizzardem 060 wzięła udział w tworzeniu jednej z jego płyt..
Kurcze, nie miałem o tym wszystkim pojęcia! OK
[#21] Re: A3000t

@madman15, post #11

Desktop ma świetną formę- ten komputer to prawdziwa sztuka design'u przemysłowego!
[#22] Re: A3000t

@Shredder, post #1

Niedawno był na allegro do sprzedania cały Commodore PC w budzie bliźniaczej do A3000T, razem ze wspomnianymi stopkami. Nawet zastanawiałem się czy nie kupić.
Ciekawe kto łyknął...

link
[#23] Re: A3000t

@konrad_0x42, post #16

posiadaczem takiej właśnie A4000T (+ Cyberstorm 060) był ś.p. Robert Brylewski.

Ten od Brygady Kryzys i Armii?
EDYTA:
Ten, zresztą w jednym z wywiadów mówi:

Zostałem wręcz fanatykiem Amigi. Nauczyłem się animacji, programów graficznych, muzycznych – wtedy to były niesamowite możliwości. Robiłem wszystko, co sobie wymyśliłem. Na przykład rozpadający się Pałac Kultury. Miałem taki słynny program na Amigę, LightWave, do modelowania 3D. W tym programie mogłem robić z Pałacem, co chciałem, nawet wysadzać go w powietrze (śmiech). Oczywiście filmy z Pałacem Kultury należą do gromady filmów zaginionych.


Ciekawe czy miał konto na PPA?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 22:21:58 przez waldiamiga
[#24] Re: A3000t

@flops, post #19

Amiga 3000Desktop miała obudowę projektowaną stricte pod siebie tak samo Amiga 1000. A2000 to obudowa z anulowanej stacji roboczej Commodore 900. Amiga 4000D to również mocno okrojona i budżetowa obudowa z PC. Amiga 1000 i Amiga 3000 co z resztą widać porównując wszystkie big boxowe Amigi były budowane od podstaw.
Amigi towerach nigdy mi isę nie podobały, wielkie i paskudnie kanciaste obudowy,nie mające żadnego Amigowego uroku i wyglądają jak wszystkie inne Towery z tamtych lat.
Nie kupiłbym takiej amigi anwet okazyjnie, no chyba tylko po to by wymienić ją na inne amigi z rozszezeniami. W zasadzie nie miałbym gdzie takiego kloca trzymać, bo miejsca zajmuje tyle co regał czy lodówka
[#25] Re: A3000t

@mmarcin2741, post #17

Mam kolegę co miał kiedyś A4000T Escom.

Płyta główna była normalnie w standardzie PC AT i pasowała do każdej obudowy od PC. Akurat Micronik takie oferował też do nich. Sloty Zorro III i ISA były na płycie głównej. Miała jeszcze 2 gniazda od razu IDE do dysków oraz SCSI na pokładzie obok siebie. I Kickstart 3.1.
[#26] Re: A3000t

@FeRu, post #24

Ten pecet: https://allegro.pl/commodore-pc-10-iii-unikat-i7623589471.html przypomina wyglądem bardzo A2000.
[#27] Re: A3000t

@gilban, post #25

Mam Escoma 4000T, i tak jak mówisz - jest SCSI z dedykowanej karty, IDE z płyty. Osobna karta na Video i Audio (Cinch i mini jack), no i pecetowa pamięć, pecetowy zasilacz, i płyta wchodzi do zwykłej obudowy PC z tamtych czasów. Podobnie jak 3000T ma wbudowany speaker (który wyłącza się pecetowym przyciskiem TURBO :)
Nawet łącze klawiatury to jest duży din5, ale musi być od amigi :(
[#28] Re: A3000t

@Ralpheeck, post #27

Panujace owczesne stadardy w latch 80 I 90 dotyczace wygladu profesjonalych komputerow a komouterow domowych to jedno, ciecie kosztow przez commodore to dwa ..a amigowy drogi designed to trzy

Kazdy wybralby ten ostatni ale czy chcialby za to dodatkowo placic I Tak juz droga A3000T I A4000T ?
[#29] Re: A3000t

@waldiamiga, post #23

Wracając do tego (małego) off-topu.


Ten od Brygady Kryzys i Armii?
[...]
Ciekawe czy miał konto na PPA?


Może ktoś bardziej obeznany z tematem sprostuje, ale w kontekście Amigi to bardziej "Max & Kelner" niż Brygada Kryzys i Armia.
Tak czy siak - znaleźć można jego wypowiedź, że miał A1200. Osobiście widziałem tą A4000T w mieszkaniu jeszcze przy Emili Plater (to by wyjaśniało wizualizacje wysadzania PKiN, mając "takie cuś" pod blokiem), nie pamiętam 1200-ki. Może też miał. Za to na pewno miał SX-64 i "przyziemnego" C64C.
Można by ekipę Amiserwisu podpytać kiedyś przy okazji, bo w czasach gdy byli oni w Stodole autoryzowanym serwisem C= na pewno był ich klientem (np. naprawiał właśnie tego SX-a).
[#30] Re: A3000t

@kubaslonka, post #21

Jest ładna, ale z tą sztuką designu to zejdź może na ziemię...

Podsumujmy: komputer do zastosowań profesjonalnych, o otwartej architekturze, z kontrolerem SCSI, w którym się ledwie jeden dodatkowy dysk twardy mieścił. Brak miejsca na choćby jedno urządzenie 5,25". Mówimy o maszynie projektowanej na lata 90-te, gdzie mnogość urządzeń była regułą, a nie wszystkie dyski były niskoprofilowe. Do tego problemy z fizycznym pomieszczeniem i chłodzeniem niektórych kart procesorowych. Kupa Amig 3000 na rynku wtórnym miała powycinane jakieś dodatkowe otwory, m.in. z tego powodu. Arcydzieło myśli inżynierskiej nie wymagałoby takich zabiegów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem