[#1] Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200
Gdzieś kiedyś ktoś tu wrzucał linka gdzie można było kupić listwę do przykręcenia tylnych portów płyty A1200 w przypadku gdy ktoś usunął dolny ekran spod płyty głównej. Mógłby ktoś ponownie poratowac tym linkiem?
[#2] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@player_sct, post #1

[#3] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@Krashan, post #2

Podziękowal :)
[#4] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@player_sct, post #1

Nie wiem czy ktos juz to kupowal ale sam zamowilem jedna sztuke.
Paczka zostala wyslana w piatek wiec pewnie w tygodniu przyjdzie i wtedy napisze jak to wyglada w praniu.
[#5] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@player_sct, post #3

To ja też się podczepię , wie ktoś gdzie można kupić dolny i górny ekran do A1200 ?.
[#6] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@peceha, post #4

Do czego jest wlasciwie dolny ekran potrzebny?


Dzis dostalem zamowiony egzemplarz. Oczywiscie jest to wersja bardzo okrojona w stosunku do oryginalnej - czy to nie bedzie przeszkadzalo?


[#7] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@peceha, post #6

W jakim sensie okrojona?
[#8] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@player_sct, post #7

Nowa wersja maskuje tylko porty i ma to "podgiecie" by troche uniesc plyte.

Ekran dolny oryginalny


Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 15:23:32 przez peceha
[#9] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@peceha, post #8

No i właśnie o to chodzi :) Dokładnie tak to jest opisane w sklepie i tak jest na zdjęciach :)
U mnie gdzie do obudowy mam schowane HXC + zasilacz Pico podlutowany do gniazda zasilania w środku musiałem wywalić cały ekran żeby przypadkiem jakiegoś zwarcia nie było, ale boje sie zeby jakiegos portu nie wyłamać więc sama listwa dla mnie by była idealna
[#10] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@player_sct, post #9

Hehe,
no wiem ze taki jest na zdjeciach przy zamowieniu :)
Pytalem o funkcje oryginalnego ekranu, ktory rozmiarem odbiega od nowego "zamiennika".
[#11] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@peceha, post #6

czy to nie bedzie przeszkadzalo?


Hmm, no może trochę kolidować.. ten scyzoryk
[#12] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@peceha, post #10

Ekran ma eliminować zakłócenia pochodzące od innych urządzeń, np. radio. I chyba też zapobiega nadmiernej emisji własnych zaklóceń.
[#13] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@SuperBuster, post #12

Czyli teoretycznie jest tam pozadany.
Ale pewnie te zaklocenia sa tak minimalne ze nawet ich nie zauwaze...

Dzieki
[#14] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@peceha, post #13

Poszukuję namiarów na projekt 3D takiej listwy zbliżonej wyglądem do tej metalowej co kupiłeś. Chodzi o możliwość wykorzystania obudowy do A500 (mam jedną zdezelowaną nieco więc nie będzie mi szkoda rozpruć tyłu) - docelowo będą wycięte tylne przegrody między portami na całej szerokości tak aby wykorzystać wydrukowaną listwę i włożyć tam płytę A1200. Może ktoś posiada zwymiarowane porty (rozstaw i rozmiar otworów w A500). W najgorszym przypadku sam to zaprojektuję. Mam zarezerwowaną płytę A1200 rev 2b ale nie posiadam obudowy i klawiatury. Ewentualnie na ploterze wytnę taką listwę w plexi.
[#15] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@Adinfo, post #14

Masz dostęp do plotera, to walnij całą obudowe z przezroczystej czerwonej plexi (a500) do tego bebechy A1200, klawira też by się czerwona przezroczysta przydała z białymi literami.
[#16] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@KM, post #15

Z obudową do A500 to z powodu jej stanu ogólnego - ktoś ją dawno śmignął lakierem bezbarwnym aby lepiej utrwalić żółtaczkę, zasilacz tak samo - z tego powodu lakier samochodowy taki jak na zderzaki. Zestaw klawiszy ugotowany tak, że napisy wyblakły. W tym przypadku chcę przetestować po ich przemalowaniu papier termo-transferowy.

Co do małego plotera znajomego to mam dostęp od ręki ale niestety max 30 na 30 cm.
Z drugiej strony leży u mnie czarna klawiatura z CDTV, tylko jeden młoteczek jest do sklejenia.
[#17] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@Adinfo, post #14

Zrobiłeś finalnie coś w kwestii tej listwy (metalowej)?
[#18] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@tbone, post #17

Może inaczej - są jacyś chętni na taką listwę? Bo nie wiem czy nie poprosić kolegi o zrobienie paru szt. od razu.
[#19] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@tbone, post #18

Jak zawsze kwestia rozbija się o najważniejsze, jak wiele cebulionów przyjdzie za to zapłacić
[#20] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@tbone, post #18

Witam.
Te listwy to by były stalowe czy aluminiowe? O jakiej grubości?
Jak by to wychodziło cenowo?
Chociaż orientacyjnie.
Pozdrawiam.
[#21] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@tbone, post #18

Jestem chętny na tą listwę.
[#22] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@tbone, post #18

Ja także jestem chętny na taką listwę, a może nawet i dwie :D

Btw.. wpadłeś na kolejny świetny pomysł OK
[#23] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@Paxo, post #22

Jestem chętny na dwie takie listwy. Fajnie jakby miały wycięcie po prawej tam gdzie jest klapka na dodatkowe złącza. Albo niech się po prostu kończy zaraz za portem myszy.

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 18:07:07 przez Krashan
[#24] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@Krashan, post #23

No niestety kolega się przebranżowił, ale zrobię projekt i spróbuję znaleźć firmę, która mogłaby coś takiego zrobić...
[#25] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@tbone, post #24

Jesli cena ze strony Centurion jest dla Was akceptowalna to koles (od tej strony) napisal mi ( jakies pol roku temu) ze moze zrobic "custom shield" ale minimalna ilosc to 10 sztuk.


Hello,
is there a chance to order a "customized" version of rear IO bracket?
What I have in mind is one without power supply hole.
Brgds
Piotrek


Hello,
ye it is possible, but the MOQ is 10 pcs. The price would be same as regular version.
With best regards, Pavel
[#26] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@tbone, post #24

Też chętnie dwie sztuki przygarną.
[#27] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@peceha, post #25

To ja czegoś tu w wątku chyba nie doczytałem. Myślałem, że chodzi o zrobienie mniej więcej tego samego co centurion ale taniej... No bo zakładając, że cena z tej strony jest akceptowalna, to można po prostu kupić tam.
[#28] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@peceha, post #25

Ja cicho liczę na koszt na poziomie max 25zł. Dowiem się i dam znać czy to realne
[#29] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@Krashan, post #27

Podobnie jak Krashan liczyłem na maskownicę kompatybilną z oryginalną płytą.
Wiem też, że pcecha na płytę modowaną pod picopsu.
[#30] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@makarsky, post #29

I właśnie tak ma być, listwa kompatybilna z płytą główną A1200. tbone nie pisał nic o custom shield.

Projekt ma być podobny do tego z Centuriontech. Przez weekend tbone zrobi projekt.

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 10:06:51 przez JakubH
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem