[#31] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@tbone, post #17

Sprawa leżała z powodu braku czasu. Kończę powoli z dociepleniem i temat wróci w ciągu najbliższych tygodni. Zrobiłem szablony papierowe do sprawdzenia czy wszystko pasuje + odrysowane otwory itp. Jak będzie wersja wydrukowana i pasująca w 100% dam znać i zapodam zdjęcia. Oczywiście wtedy czy to będzie druk 3D czy wycinanie CNC bez różnicy - oprócz ceny - za wycinanie jednak sobie sporo liczą (ilość otworów w blaszce również ma wtedy znaczenie - a tu ich trochę będzie). Jak będzie gotowa wydrukowana wersja to zapodam zdjęcia.
[#32] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@Adinfo, post #31

W przypadku nierdzewki trzeba iść od razu w laser. 1m cięcia na Allegro to 1.23 zł.
[#33] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@tbone, post #32

Jak sprawdzałem wyceny różnych materiałów do na przykładzie podstawy stołu drukarki 227x222mm z 24 otworami to dla stali węglowej grubość 2mm liczyli 45 zł około + wysyłka. Dla aluminium 3mm za to samo około 60 zł. Jak będę miał skończony projekt tej "zaślepki portów do A1200" to się dowiem ile faktycznie wyjdzie wycięcia tego. Na początek do przymiarek i testów wystarczy wydrukowana wersja 3D (z powodu wymiaru będę ją dzielił na 2 części) - obie drukarki co mam nie mają takiego pola roboczego aby to w jednym kawałku wydrukować.

Jeżeli (na allegro tego nie sprawdzałem) ta cena od 1 metra jest taka to warto było by to z metalu jednak wykonać, po przeliczeniu ilości obrysu zewnętrznego i otworów będzie wiadomo jak to kosztowo się ukształtuje.

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 10:20:19 przez Adinfo
[#34] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@Adinfo, post #33

Z grubością to pojechałeś 0.8 starczy spokojnie.
Wstępnie pomierzyłem i z zapasem wychodzi 2mb cięcia.
Zrobię projekt i rzucę firmie do wyceny (blachę mają).

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 10:40:01 przez tbone
[#35] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@Krashan, post #27

Faktycznie mowa o "tradycyjnej" wersji za mniejsze pieniadze.
Potraktujmy moj post jako mala istotna informacje.
[#36] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@tbone, post #34

Jak rozumiem, chodzi o blachę do oryginalnej płyty A1200 i pasującą do oryginalnej obudowy od A1200. Tak? *
Bo jeśli tak, to byłbym zainteresowany sztuką, lub dwiema.

* pytam, bo różne koncepcje w tym wątku się pojawiały

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 11:16:47 przez wali7
[#37] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@tbone, post #34

Z grubością to pojechałeś 0.8 starczy spokojnie.
Moja odpowiedź być może została źle zrozumiana: grubość była podana do przykładu przy tym co zamawiałem - do podstawy stołu drukarki (która tyle musi mieć z powodu sztywności) jako przykład kosztów ile wycięcie w metalu czegoś takiego kosztuje, w żadnym wypadku ekran tylny nie będzie grubszy niż max 1mm. Wiadomo, że wycięcie w cieńszej blasze będzie mniej kosztować.

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 14:20:51 przez Adinfo
[#38] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@Adinfo, post #37

W razie co ja też się podpinam pod listwę do A1200. Od centuriona nie zamawiałem bo jednak 22 ojro to troche drogo gdzie 1/3 ceny to transport
[#39] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@player_sct, post #38

Około 90zł za kawałek metalu to zaporowa cena jak dla mnie. Dziwnym trafem łatwiej było mi ostatnio zdobyć w dużo lepszej cenie górne ekrany - mam w tej chwili komplet górnych do moich A1200 (za jeden dałem 45zł za drugi nieco więcej). Natomiast z powodu projektów płyt głównych do A1200 dolny to już kłopot. Dlatego zabieram się za zrobienie tej listwy - z tym, że dla siebie zostanę przy wersji wydrukowanej 3D. Jeżeli "wycięcie" w metalu wyjdzie rozsądnie cenowo to może wtedy też dla siebie zrobię.

Z założenia z powodu względnie małego pola roboczego w moich drukarkach przy takiej listwie do A1200 jak już pisałem złożę ją z dwóch części - co zupełnie nie przeszkadza bo łączenie wypadnie między portami - nie będzie widoczne.

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 11:43:45 przez Adinfo
[#40] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@tbone, post #28

Mnie też ktoś "ubrał" w ten temat i rozeznaję u siebie w firmie, jak kolega zrobi mi wycenę to będę wiedział. Orientacyjne 25zł które padło w wątku może być kwotą realną.
[#41] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@madman15, post #40

Przyznaję się publicznie, to ja :)
Też uważam, że 90 zł za mały kawałek blachy to absurdalna cena.
[#42] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@madman15, post #40

Mnie walnęli 45zł i mi się odechciało. Ale obrys portów mogę zrobić.
[#43] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@tbone, post #42

Obrys portów już "pożyczyłem" z jakiegoś projektu backplate do towera, teraz "tylko" muszę zwymiarować stary ekran i jego gięcie.
[#44] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@madman15, post #43

Zróbcie po swojemu, zobaczymy jak to wyjdzie. Siedzę też nad tym akurat dzisiaj od dwóch godzin.
[#45] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@madman15, post #43

Mam wstępną wycenę. Zamykam się w 20 zł netto, czyli ok. 25zł brutto za sztukę, przy produkcji 5 sztuk.
Przez weekend postaram się opracować ostateczny rysunek, myślę że w poniedziałek/wtorek miałbym prototyp. Tylko pytanie - jaka blacha by bardziej Wam pasowała? Szlifowana (czesana), polerowana (z tą może być problem bo chyba na stanie nie ma) czy "normalna" struktura zimnowalcowana? Element jest praktycznie niewidoczny, ale myślę że czesana byłaby OK. Różnicy cenowej między nimi nie ma.
[#46] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@madman15, post #45

Rodzaj blachy to patrzeć jak to się zachowa po czasie "wizualnie" - czy będzie wyglądało tak samo jak po produkcji czy gorzej - podpytaj tam gdzie to chcesz zlecić jak z "estetyką".
[#47] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@madman15, post #45

Nie musi być polerowana, w końcu jest to element w znacznej mierze ukryty w obudowie, na dodatek z tyłu. Chodzi o usztywnienie gniazd z tyłu. Jak piszesz, że czesana jest OK, to chyba może być.
[#48] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@madman15, post #45

Jestem ciekawy ile ta firma co masz namiar by mi policzyła za wycięcie podstawy stołu do drukarki 3D co modernizuję (potrzebuję wycięcie z aluminium 6mm - lub 2x3mm, albo z czegoś innego - istotna jest maksymalna waga docelowa).
[#49] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@madman15, post #45

Czesana.
[#50] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@madman15, post #45

Jestem chętny na 1szt
[#51] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@wali7, post #47

Tymczasem na placu boju powstał wstępny szkic:



Po dyskusji z Pewnym Amigowcem zdecydowałem że zrobię prototypowo wersję pod ReAmigę 1200 - z portem VGA w miejscu modulatora. Podobno modulator w ten port też wejdzie, więc dla osób z modulatorem nie będzie straty. Rysunek to póki co szkic, port VGA jeszcze nie jest na ostatecznej pozycji (czekam aż mi właściciel ReAmigi zwymiaruje), reszta wymiarów też jest jeszcze nieokreślona.

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 21:52:46 przez madman15
[#52] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@madman15, post #51

Jakie masz wcięcie na śrubę (średnicę gwintu) przy portach?

Widzę jeszcze brak wcięć na zagięciu, na wypustki obudowy.

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 21:57:58 przez tbone
[#53] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@madman15, post #51

nie zapomnij o tych wycieciach :

bo inaczej bedzie problem
[#54] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@tbone, post #52

Cały backplate jest "pożyczony" ze znalezionego w necie projektu backplate do A1200 tower, tam było 3.34mm i tyle jest.
Wypustek faktycznie nie ma, nie wiedziałem po co są - to plan na niedzielę, jak otworzę Amigę i powymiaruję to czego mi brakuje.
[#55] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@madman15, post #54

Wiem skąd - przynajmniej będę miał pewność porównując wymiary czy dobrze pomierzyłem.
[#56] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@Adinfo, post #55

Wyszedłem z założenia że nie ma potrzeby wyważać otwartych drzwi. W przyszłym tygodniu postaram się mieć prototyp, prawdopodobnie się uda, fajnie byłoby mieć pasujący na Amigowisku :)
[#57] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@madman15, post #56

Zobaczę jak to wyjdzie wydrukowane (mam kolor aluminium), jednak jakość druku będzie zależała od pierwszej warstwy - "wygięcie" pod płytę pójdzie drukowane w górę. Muszę jeszcze ustalić miejsce "przecięcia" - bo na polu roboczym drukarki mi się to nie mieści. Dodatkowo sprawdzę ile ta "listwa" ma wystawać na bokach - po za skrajne otwory aby była tak samo szeroka jak oryginalny ekran A1200. Pusta obudowa leży to jutro zrobię przymiarki.
[#58] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@Adinfo, post #57

Ja nieco obawiam się czy porty po gieciu nie będą "pociągnięte" - nie wiem jeszcze jak blisko do gięcia będą otwory, jak będzie za blisko to otwory mogą być zniekształcone. Ale jeśli Centurion zrobił, to sądzę że się uda :)
[#59] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@madman15, post #58

Witam.
Przy cenie 25 zł to pewnie wezmę 3-4 sztuki.
Kolejna sprawa to otwór na modulator.
Ja w kilku Amigach 1200 i 600 go usunąłem.
Czy byłaby możliwość zrobienia kilku wersji blachy:
1. Z otworem na modulator
2. Bez otworu na modulator (aby zamontować np. przełącznik kickstartów)
3. Otwór na gniazdo VGA
4. Otwór na gniazdo HDMI
To tylko propozycja do rozpatrzenia.
Pozdrawiam.
[#60] Re: Zamiennik tylnego ekranu (listwa) na tylne porty dla A1200

@ted, post #59

Miałem pewne problemy (nie jestem super biegły w programach CADowskich) ale w końcu narysowałem. Jak dobrze pójdzie to jutro będę miał prototyp, jak będę miał - będzie na Amigowisku do pomacania. Prototyp będzie miał VGA w miejscu modulatora, jak będzie OK to inne wersje są kwestią drobnej zmiany.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem