kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, CD32, Sklepy, Sprzęt
Wątek zamknięty
[#181] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Myszki NOS
[#182] Re: Myszki NOS

@snajper, post #181

Czy wy na serio kłócicie się o coś, czego jeszcze nie macie, ale widocznie nie potrzebujecie, skoro tego nie kupujecie po normalnej cenie?
Czy serio, te lata komunizmu zrównały nas Polaków do jakiegoś wschodniego poziomu, i będziemy się wyzywać jak o karpia w Lidlu?
Pieprzę nawet jedna myszkę z tej Wrześni - najwidoczniej są ludzie którzy bardziej ją potrzebują, skoro gotowi są za nią się ośmieszyć.
Wyzywajcie innych od Januszów, ciekawe jakim imieniem was można nazwać? Złodziej na ogół krzyczy łapać złodzieja aby odciągnąć uwagę, no a Janusze chyba wyzywają od Januszy, bo ktoś robi "interes", a nie oni. Jak bekantany jakieś. Na 100% teraz ten Janusz ci sprzeda mysza za 30 złotych :)
[#183] Re: Myszki NOS

@Ralpheeck, post #182

Patrząc się na listę zapisanych na myszki...
Nie wiem czemu ale mam odczucie podobne jakbym musiał wytłumaczyć dzieciom, że w tym roku jie bedzie mikołaja bo jakiś "sprytniejszy - po-polsku" wykupił mikołajowy biznes...
Kolega fortuny tym nie zbije, ale order cebuli już dostał... i trudno mówić tu o jakiejś wspólnicie, gdyż zawsze znajdzie się jakiś "cfaniak" - tacy już jesteśmy.
Kolega mógł zrobić to co chce po cichu, a tak sam wywołał burzę w szklance wody...
[#184] Re: Myszki NOS

@GraBoski, post #179

A Wy koledzy forumowicze jakbyście chcieli zrobić taki numer, to czy byście się chwalili publicznie??
To tak jakby jakiś skretyniały makler powiadomił, że w poniedziałek zrobi interes życia i zacznie skupować jakieś tam papiery. Szybciej byłby to fake-news i zrobiłby odwrotnie :) Jeśli komuś by zależało, to pojedzie tam tak samo i zacznie się licytacja, albo kto wie co jeszcze. W latach 90-tych to na pewno by do Wrześni nie dojechał i żadnego gadania na miejscu by nie było :D

Więc zacytuję tutaj kolegę jego własnymi genialnymi słowami:
"19.09 11:12 [#147] Re: A-EON AmigaOne A1222 GraBoski W odpowiedzi na #146

Skończ waść pierdzielic kocopoły i tabletkę weźmie co to ma do tematu dyskusji

"
[#185] Re: Myszki NOS

@Ralpheeck, post #182

Czy wy na serio kłócicie się o coś, czego jeszcze nie macie, ale widocznie nie potrzebujecie, skoro tego nie kupujecie po normalnej cenie?


rozumiem, że dla Ciebie cena 200zł za myszkę kulkową jest normalna OK
btw mnie akurat myszki nie interesowały i osobiście mnie to niespecjalnie uwiera, że GraBoski wyczuł byznes życia. Tym się jednak różnią ludzię od Januszy, że dla Januszy ważniejsze od wszystkiego jest właśnie żeby maksymalnie się nachapać, jak jest okazja. A że się tym chwalą? Cóż, Janusze mają swój własny system wartości. Ponadto kolega GraBoski, jak widzę, na tym portalu długiego stażu nie ma, więc wiele nie traci.

do kolegów, którzy są zdania "komu by zależało, to by wziął po normalnej cenie/pojechał i kupił": weźcie tylko pod uwagę, że może nie każdy ma czas/środki na to, żeby sobie urządzać wyprawę po mysz kulkową.
[#186] Re: Myszki NOS

@FeRu, post #180

O co sie pienicie, ja tu już spory czas temu napisałem, że amigowanie to nie hobby, bo w hobby sobie ludzie pomagają po kosztach za przysłowiowe piwo i uścisk dłoni, jeżeli mają nadwyżkę czegoś, a nie zarabiają na sobie. Możecie za to mnie do ignorowanych dodawać, ale taka jest prawda i ta prawda w oczy kole.
A co do kolegi, podpuszcza Was i tyle. Co za problem, by firma oddelegowała jednego człowieka i zmusiła do sprzedaży na allegro wszystkiego, po to by zarobić, a może któryś z pracowników wziął prywatnie wszystko, a może już się skończyło?

OLNY AMIGA
[#187] Re: Myszki NOS

@KM, post #186

spory czas temu napisałem, że amigowanie to nie hobby...

I tu się (niestety) z Tobą zgadzam.

Co do tego rzekomego magazynu. Poczekamy zobaczymy. Jak to był żart, że coś jeszcze mają, to trudno.
W końcu nie pierwszy raz, my Amigowcy się z czymś podobnym spotykamy, Amigi które mialy być, karty turbo które mialy być itp, itd

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2018 09:45:07 przez SuperBuster
[#188] Re: Myszki NOS

@KM, post #186

Pełno, od jakiegoś czasu ścierwa na forum spłynęło.
Tęsknię za czasami kiedy userzy zamieszczali takie wpisy:
W odpowiedzi na #17
Sławmir po zakupie szt. podnosi od razu cenę. Kupiłem wszystkie 5szt. żeby zabezpieczyć rynek, jednego biorę dla siebie, 4szt. zostają dla użytkowników PPA po cenie z Slawmira czyli 36pln + jakieś 5pln na kopertę bomblową i list polecony (i tak będzie taniej niż prosto stamtąd szeroki uśmiech).
Będę dawał znać na bieżąco ile szt. zostało.

to akurat był kolega flops dot. 68882@25 PGA , ale takie podejście nie było tu niczym niezwykłym
eh...

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2018 09:52:03 przez movin
[#189] Re: Myszki NOS

@KM, post #186

Tak czytam i czytam - żadko się wypowiadam na forum, od pewnego czasu też nie mam tyle czasu ile bym chciał go mieć na hobby.
Co do tej oferty na OLX - nie sądzę aby była prawdziwa, już wiele podobnych ofert było - i wiele trefnych. Oszuści żerują przecież na tym, że szukamy tego sprzętu a dobra cena i jakieś sensowne uzasadnienie uśpi naszą czujność.
Jak już było napisane - hobby to hobby a biznes to biznes. Zawsze wśród osób piszących tutaj znajdą się osoby które i tak zapłacą za tę myszkę 150-200zł - skoro w różnych retrosklepach ten sprzęt jest po tyle to pewnie też się sprzedaje.
Sam swego czasu zdobyłem Paravision SX1 - 2szt - za 50zł nówki i leżą i czekają na lepsze czasy bo nie mam ani trochę potrzeby sprzedaży tego sprzętu, jedną sztukę poużywałem a drugą sprawdziłem czy działa.
Tak jak ktoś pisał, jeżeli już ktoś by wyczuł tutaj interes to pewnie dawno by chciał kupić całość i później odsprzedać i raczej by się tym nie chwalił i nie pisał - moim zdaniem po prostu dajecie się trolować i tyle.
I tak jak napisał KM - sama firma mogłaby lepiej na tym zarobić bo spokojnie po 50-75zł by taką myszkę sprzedała.
Podejrzewam, że retro sklepy także spokojnie by to zakupiły - one też z czegoś żyją i jakoś nikt nie nazywa ich januszami biznesu. Taki rynek, towar jest tyle wart ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. Dodatkowo te sklepy muszą się liczyć z tym, że nie każdy towar sprzeda się odrazu.
Tak samo jest na rynku Duddie (Retronics) i wydaje na nowo książki, gry i różne inne akcesoria. Dlaczego nikt go nie nazywa januszem biznesu skoro sprzedaje gry po 100-150zł, osłony na obudowy za 80zł+ itd. Przecież jakiś zysk z tego musi mieć a wszyscy by pewnie chcieli aby sprzedawał po kosztach i poświęcał na to swój czas w imię hobby i zadowolenia ogółu.
Mamy kapitalizm i jedni chcą zarobić a inni się podzielą - tak było zawsze i tak będzie dalej.
Myślę, że wiele tutaj osób się denerwuje też na to, że Retro zrobiło się takie modne i przez to ceny skoczyły cóż im większy popyt na sprzęt tym będzie większa cena zwłaszcza że nie ma tutaj już za bardzo produkcji takiego sprzętu (pomijam jednostkowe dodatki itp).
Taki rynek kiedyś Amige CD32 kupiłem za 40zł teraz nie sądzę że za tyle bym ją kupił i jestem w stanie za coś co bardzo chcę zapłacić też więcej i ściągnąć to z zagranicy bo się opłaca. To samo jak wiem za ile kupiłem inne Amigi czy inne retro sprzęty - teraz ceny są dużo wyższe.

Osobiście mam jedną sztukę myszki do Amigi zachowaną nową - kiedyś kupione na giełdzie komputerowej w Katowicach gdzieś w połowie lat 90 i trzymam ją jak by ta co czasami używam odmówiła współpracy i nie palę się na zakup tego z OLX bo za długo oferta jest i albo "sprzedawca" dobrze się bawi widząc co się dzieje albo to oszust no i jest jeszcze możliwość że oferta jest rzeczywiście prawdziwa.
[#190] Re: Myszki NOS

@KM, post #186

Święta prawda. Jakiś czas temu odsprzedawałem pewien zestaw i nabywca marudził, że duża kwota (sam sprzedawałem po kosztach, nie licząc ile czasu i pracy poświęciłem w doprowadzenie Ami do dawnej świetności). By obniżyć kwotę zaproponowałem odjęcie myszy z zestawu (ceniłem ją na 50zł). Nabywca się nie zgodził, a potem coś marudził, że kiepska jest i dobrze, że ma parę innych. Po jakimś czasie dostałem propozycję odkupienia tej myszy. Za 80zł. No kur...a...

P.S. Kolega pewnie będzie to czytać, ale co poradzić - stwierdzam fakty.

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2018 10:04:55 przez tbone
[#191] Re: Myszki NOS

@tbone, post #190

Macie tutaj przykład czegoś co część osób nazywa januszowaniem:
https://allegro.pl/atari-65xe-ver-arabic-rarytas-i7703798297.html - wiem, że nie Amiga ale mam ten egzemplarz i kupiłem go dużo taniej w licytacji na Allegro z 15 lat temu.
https://allegro.pl/oferta/duzy-komplet-commodore-cdtv-warto-7700228551 - tym razem Amiga, cena kosmiczna.

Sprzedaje to niejaki retro-shop.pl
[#192] Re: Myszki NOS

@pawel, post #191

Widzę, że wątek odbiegł w zupełnie bezsensownym kierunku. Na tym portalu nie będziemy "tropić Januszy" ani szukać "sprawiedliwych cen". Skoro temat się wyczerpał - zostaje zamknięty.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem