kategoria: Sprzęt
[#1] Problem z TOM rev 2.
Witam,

Zakupiłem ostatnio adapter "TOM rev 2", służący do podłączania zwykłej myszy na USB do Amigi. Wszystko działa dobrze na domyślnych ustawieniach pod A500. Po podłączeniu do A1200 ogólnie działa, z wyjątkiem prawego klawisza myszy. Czy może spotkał się ktoś z takim problemem? Dodam, że nie próbowałem przeprowadzać konfiguracji urządzenia - zostawiłem tryb domyślny (Amiga jak wynika z dokumentacji) i pod A500 śmiga.

Pozdrawiam,
[#2] Re: Problem z TOM rev 2.

@tas, post #1

a port myszy w a1200 jest sprawny? Działa w nim amigowa myszka?
[#3] Re: Problem z TOM rev 2.

@snifferman, post #2

Taa z oryginalna nie ma problemu najmniejszego.
[#4] Re: Problem z TOM rev 2.

@tas, post #3

Poszukaj na ppa, ktoś miał już taki problem i chodziło o rezystor, z tego co pamiętam trzeba było go wymienić na inny czy cos
[#5] Re: Problem z TOM rev 2.

@tas, post #1

Musisz zrobić hardware fix na płycie albo kupić porządny adapter.
[#6] Re: Problem z TOM rev 2.

@tbone, post #5

link.

Chodzi o rezystor E353R znajdujący się na dolnej części płyty. Niektórzy go mostkują, ja dodałem drugi rezystor 68 Ohm na barana.

By adapter współpracował poprawnie z Twoją płytą musi mieć sterowanie sygnałem rmb zrobiony na tranzystorze (a nie być podpięty prosto pod wyjście mikrokontrolera).


Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 09:13:52 przez tbone
[#7] Re: Problem z TOM rev 2.

@tbone, post #6

Wielkie dzięki za informacje, będę się bawił. Na przyszłość, jaki adapter warto kupić? W sumie i tak potrzebuje do A1200 drugi, więc może zostawię ten tak jak jest przy A500.

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 09:41:23 przez tas
[#8] Re: Problem z TOM rev 2.

@tas, post #7

Jerry tego samego producenta powinno dać radę, bo podkreślają, że działa z A1200 2B (ciekawe, że w TOMie jest to przemilczane ). SUM od Spidiego też da, ale jest sporo droższy.
[#9] Re: Problem z TOM rev 2.

@tbone, post #8

Dzięki za pomoc ! :)
[#10] Re: Problem z TOM rev 2.

@tas, post #9

Sumy są raczej do klawiszy. Ryszard zwany Rysiem jest do myszek.
[#11] Re: Problem z TOM rev 2.

@fazior, post #10

Racja! głową w mur pomerdało mi się...
[#12] Re: Problem z TOM rev 2.

@tbone, post #11

Zamówiłem tego Jerrego, dam znać czy działa jak poczta dostarczy. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc OK.
[#13] Re: Problem z TOM rev 2.

@tas, post #12

Dotarł zamówiony Jerry. Działa poprawnie z A1200, dzięki ! :)
[#14] Re: Problem z TOM rev 2.

@tas, post #1

Mam osobiście taki adapter

i też miałem podobny problem, nie działał mi prawy przycisk myszy. Rozwiązaniem mojego problemu okazał się zasilacz, a mianowicie na oryginalnym zasilaczu prawy przycisk nie działał natomiast na zasilaczu przerobionym z PC działa do dziś bez problemu.
[#15] Re: Problem z TOM rev 2.

@tas, post #1

swoją drogą na EAB jest projekt HID2AMI, adapter umożliwi podłączania myszek, padów i ma być open source.
[#16] Re: Problem z TOM rev 2.

@nostrum666, post #14

Ja sprawdzałem tylko na zasilaczu z PC. Przy okazji sprawdzę na oryginalnym z A1200 i dam znać.
[#17] Re: Problem z TOM rev 2.

@charliefrown, post #15

Z tego co widziałem jest tego trochę. Nawet jakiś polski widziałem w jednym z zagranicznych sklepów. Chyba "Ryś" jeżeli dobrze pamiętam się zwał.
[#18] Re: Problem z TOM rev 2.

@tbone, post #8

Mi bez problemu działa Tom z 2B, bez żadnych przeróbek. Może jakiś zbieg okoliczności.
[#19] Re: Problem z TOM rev 2.

@perinoid, post #18

Potwierdzam, u mnie Tom rev 2 na płycie A1200 2B śmiga bez problemu. Sprawdzałem na padach z Playstation (ps1, ps2 z przejściówką na USB) i innych padach nie markowych. Moja płyta jest po pełnym rcapie, zasilacz oryginał.
[#20] Re: Problem z TOM rev 2.

@Arturo, post #19

W moim przypadku jest to płyta 1D.1.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem