kategoria: A600
[#1] A600 zewnętrzna stacja dyskietek
Witam,

kupiłem ostatnio wewnętrzną stację do amigi 600 firmy Panasonic. Posiadam gotek oraz kabel który pozwala podłączyć go jako df1. Wszystko pięknie działa. Natomiast chciałem podłączyć to wewnętrzną stację na zewnątrz tym kablem i tu pojawia się problem. Niby amiga ją widzi jako df1 ale po wyborze żeby bootowała nic się nie dzieje, nie słychać żeby kręciła. Czy na tym kablu ta stacja powinna działać czy ja robię coś źle?
[#2] Re: A600 zewnętrzna stacja dyskietek

@Czapa, post #1

Zworka w stacji przestawiona z df0 na df1 ?
[wyróżniony] [#3] Re: A600 zewnętrzna stacja dyskietek

@Czapa, post #1

Musisz mieć interfejs zewnętrznej stacji dyskietek, czyli dodatkową elektronikę, bo na samym kablu fizyczna stacja nie zadziała. Na przykład coś takiego: link, link lub gotowe urządzenie: link.
[#4] Re: A600 zewnętrzna stacja dyskietek

@Czapa, post #1

Nie będzie działać bez elektroniki na samej taśmie. Z tego co się dowiedziałem potrzebne są sygnały z odpowiednich układów scalonych.
Roman mnie wyręczył odpowiedziąOK

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 14:39:25 przez AD99
[#5] Re: A600 zewnętrzna stacja dyskietek

@RomanWorkshop, post #3

dzięki za pomoc, czyli ze stacją wszystko pewnie dobrze. A wiecie gdzie teraz coś takiego można kupić? Samemu raczej nie dam rady zrobić, a w linku z tamtego wątku produkt niedostępny.
[#6] Re: A600 zewnętrzna stacja dyskietek

@Czapa, post #5

Kolega Architect1200 z forum wyprodukował takie interfejsy: link. Na Allegro też coś może być.

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 15:13:37 przez RomanWorkshop
[#7] Re: A600 zewnętrzna stacja dyskietek

@RomanWorkshop, post #6

Witam gdzie fizycznie można zakupić taki interfejs do Amigi 600

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 17:27:29 przez mediatech
[#8] Re: A600 zewnętrzna stacja dyskietek

@mediatech, post #7

Polecą do retroami z najbliższym zamówieniem. Tam się dopytujcie za tydzień-dwa. Jak nie zapomnę to dam znać tez w temacie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem