kategoria: A600
[#1] Obudowa desktop do Amigi 600 - luźne przemyślenia
Od jakiegoś czasu rozbudowuję moją Amisię i niestety jak kiedyś w przypadku A1200 z PPC mam coraz mniej miejsca w fabrycznej obudowie a temperatura gwałtownie rośnie.
Dodatkowo coraz częściej wybywam na różne retro imprezki i robi się niewygodnie. Tak sobie wymyśliłem że wykonam obudowę typu desktop. Założenia - obudowa ma przypominać tą z A1000, na przednim panelu: power, reset, stacja 3,5" wyświetlacz goteka, może i CD ROM ? obudowa fabrycznej klawiatury zrobiona tak że można ją przypiąć do przedniego panelu jak w Commodore SX64, Górna część obudowy ma skrywać odchylany ekran LCD, na boku uchwyt do przenoszenia. Całość wykonana z metalu, może przedni panel z tworzywa. Mam dostęp do wykrawarki laserowej oraz krawędziarki. Całość pomalowana proszkowo. Co myślicie o takim czymś ? jakieś inne pomysły ? np umieszczenie wyświetlacza i pokrętła goteka w klawiaturze ? głośniczki ?
[#2] Re: Obudowa desktop do Amigi 600 - luźne przemyślenia

@blur, post #1

Kolega Tomski jakiś czas temu temat przemęczył. link z dobrym efektem, ale popytu chyba dużego nie było.
[#3] Re: Obudowa desktop do Amigi 600 - luźne przemyślenia

@blur, post #1

Obecnie w obudowie, którą robiłem pod A1200, siedzi płyta od A600. Foto jest w Grafitti

Ktoś Ciebie ubiegł z pomysłem - znasz projekt Checkmate 1500?

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2019 12:19:08 przez tbone
[#4] Re: Obudowa desktop do Amigi 600 - luźne przemyślenia

@BomberMAX, post #2

Zrobię to dla siebie, nie przewiduję produkcji, narazie :)
[#5] Re: Obudowa desktop do Amigi 600 - luźne przemyślenia

@tbone, post #3

Cm1500 też pasuje do 600? Nawet nie wiedziałem.
[#6] Re: Obudowa desktop do Amigi 600 - luźne przemyślenia

@MariuszK, post #5

Pasuje, w CheckMate 1500 zasadniczo dla A600 przewidziana jest konfiguracja (backplate panel) dla A1200. Jedynie dwa gniazda joy'ów trzeba przenieść połączeniami kablowymi z mobo na backplate panel. Niestety te przedłużki nie są przewidziane w projekcie (przynajmniej na tym etapie). Każdy musi sobie sam coś wyrzeźbić.
[#7] Re: Obudowa desktop do Amigi 600 - luźne przemyślenia

@Michciu, post #6

No to spoko, ja akurat brałem backplate dla 500, więc w resztę sie nie wgłębiałem. Ale dobrze wiedzieć.
[#8] Re: Obudowa desktop do Amigi 600 - luźne przemyślenia

@tbone, post #3

Mimo wszystko chcę żeby moja wersja była bardziej mobilna i zintegrowana z monitorem.
[#9] Re: Obudowa desktop do Amigi 600 - luźne przemyślenia

@blur, post #1

A moze obudowa Commodore PC-1 bedzie pasowac
[#10] Re: Obudowa desktop do Amigi 600 - luźne przemyślenia

@entropy, post #9

Tylko ta obudowa z commodore pc-1 jest chyba bardziej rzadka niż do desktopowych amig.
Może warto sie rozglądać za obudowami typu small form factor (sff) z pc.
Robił to na pewno Dell i HP.
[#11] Re: Obudowa desktop do Amigi 600 - luźne przemyślenia

@Jaro2k , post #10

Najprosciej chyba kupic A1000 sprzedac bebechy i zostaje dokladnie to czego szuka autor.
[#12] Re: Obudowa desktop do Amigi 600 - luźne przemyślenia

@blur, post #1

W galerii jest projekt obudowy dla A600 wykonanej z pleksi nie pamietam nazwy uzytkownika. Wygladalo to calkiem ciekawie. Projekt ten pochodzi z 2015 roku a trzeba pamietac, ze troche peryferiow do tego czasu doszlo min mozna pokusic sie o bezprzewodowa klawiature oraz mysz. Co powoduje, ze w zasadzie do takiego projektu wystarczy sama plyta.
[#13] Re: Obudowa desktop do Amigi 600 - luźne przemyślenia

@miro_78, post #12

Kupić obudowe MicroATX, do tego interfejs na klawiature i myszke na usb. Przeważnie są już takie z gniazdami na usb i otworami na stacje dyskietek oraz CDRom. Czarną klawiaturę plus monitor ORION na góre i kurde Amiga nie do poznania. :]
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem