kategoria: CD32
[#31] Re: Amiga CD32

@AD99, post #30

Co ja poradzę, że w Łodzi nie ma fachowców od retro:(
[#32] Re: Amiga CD32

@dzikus35, post #29

Kolego,oryginalny napęd Sony to koszt 100-120 zł max.
Zamiennik kupisz za 50 zł.Mam kilka CD32 i troszkę orientuję się w cenach.
[#33] Re: Amiga CD32

@ak47, post #32

Zwykle wystarczy sam laser bez elektroniki. 27pln
Link

Raz raczej z nudy zrobiłem tylko recap elektroniki CD. Ale nie miałem potrzeby wymiany całości.

W jednej CD32 musiałem zawiasy oczyścić i nasmarować, co nie idealnie ale trochę pomogło na domykanie klapki, po dociśnięciu palcem trzyma się w pozycji zamkniętej.
[#34] Re: Amiga CD32

@dzikus35, post #29

zawias cd32dodałem do albumu

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 21:10:43 przez orila
[#35] Re: Amiga CD32

@orila, post #34

Zawiasw obu moich Ami wywalilem w piguly bo doprowadzaly mnie do szału
[#36] Re: Amiga CD32

@orila, post #33

Nadal koledzy się nie wypowiedzieli, czy zamiennik będzie czytał płyty nagrywane?czy trzeba będzie go odpowiednio podkręcić.
No i czekam na jeszcze inne sugestie co do audio.
cinch muzyka gra cicho
wyjście słuchawkowe>>Trzaski nie szumy
[#37] Re: Amiga CD32

@dzikus35, post #36

Odpowiem tak, że fabrycznie nowy laser czyta dużo lepiej niż zużyty lub regenerowany. Nie używam nagrywanych płyt bo mogą wymagać większej mocy, o odkręcanie lasera nie służy jego żywotności.
Nie rozumiem tylko wypowiedzi oryginał kontra zamiennik, bo ja takiego rozróżnienia nie znam.
Całego mechanizmu nigdy nie wymieniłem, bo nie wiem po co.
Wiem natomiast ze często da się kupić drożej regenerowany w Chinach sam laser którego sprytny Chińczycy wkleił na pudełku samemu wydrukowaną etykietą że to oryginał lub że do Amigi. To juz lepiej kupić nowy tzw. zamiennik za 27zł z Al..gro. Z naklejka czy bez jeśli jest nowy został wyprodukowany w tej samej fabryce.
Jak zrobisz wymianę lasera, recap płyty i być może zasilacza, fix na cichy dźwięk chinch, sprawdzenie linii mute,... to zobacz wtedy wyniki... daj znać ...i wtedy pomyśli się co jeszcze.
[#38] Re: Amiga CD32

@orila, post #37

Ja wymieniałem cały mechanizm, bo jakiś głupek chyba przeszedł bo konsoli, tak że grzybek był odchylony - skrzywił ośkę silnika.
[#39] Re: Amiga CD32

@orila, post #37

Kolego ja mam nagrywane chyba dwie płyty na pewno niestety 100 in 1:(, stąd takie wątpliwości czy zamiennik lasera będzie to czytał.
Następnie proszę po to już twój drugi post w moim temacie, możesz wskazać jaki fix linii audio?jaki rezystor?i jaki kondensator na linii mute przez coś?:)
Muszę to pokazać łopatologicznie mojemu majstrowi:) może foto płyty ze strzałkami gdzie co jest:)z tego co mówisz.....
Recap zasilacza juz się odbył.
[#40] Re: Amiga CD32

@dzikus35, post #39

Moje tanie lasery/zamienniki czytają nagrywane składanki do CD32.

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2019 00:54:07 przez ak47
[#41] Re: Amiga CD32

@dzikus35, post #39

link
a pod C792 przebiega linia DAC_MUTE

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2019 06:17:08 przez orila
[#42] Re: Amiga CD32

@orila, post #41

Zgodnie z prośbą, do albumu dodałem obrazek pokazujący gdzie jest pole do wlutowania rezystora na problem cichego dzwięku CD32 oraz miejsce możliwego zwarcia linii DAC_MUTE z masą/padem kondensatora powodujace hałas przy dostępie do napędu CD.
[#43] Re: Amiga CD32

@orila, post #42

kolego jak mam dopasować twoje powiększone foto do mojego ogólnego?:)
[#44] Re: Amiga CD32

@dzikus35, post #43

Po napisach na płycie głównej.
Przecież wysłałem Ci na emaila jak chciałeś opracowane zdjęcia które mi wysłałeś, to w czym problem?
A na przyszłość to jak wysyłasz fotki to upewnij się są dość wyraźne , bo były tak niewyraźne/poruszone że niby to czemu ja mam wysilać wzrok żeby cokolwiek na nich zobaczyć?
Na schemacie na amigapcb.org masz wszystko opisane i interaktywnie podświetlane i możesz dowolnie powiększać.


Ostatnia aktualizacja: 02.08.2019 14:56:27 przez orila
[#45] Re: Amiga CD32

@orila, post #44

sorry kolego nie mam teraz sprzętu bo jest u majstra a foto zrobiłem widać mało dokładne..
[#46] Re: Amiga CD32

@dzikus35, post #45

na tej stronce są dwie rewizje:),ale mnie się wydawało, że mam french wersja:)bo nie mam modulatora a svideo
[#47] Re: Amiga CD32

@dzikus35, post #46

kolega na swojego albumu dodał zwykła rewizje nie francuska:)
[#48] Re: Amiga CD32

@ak47, post #32

witam zamówiłem na allegro
https://allegro.pl/oferta/zasilacz-amiga-cd32-8573707667?snapshot=MjAyMC0wNi0wOVQxNDowMToyMi4yNjNaO2J1eWVyOzVmMzQ0NjY2NjIzZWViZDliNTA0MzYxYjc1ZjNlZmRiNzJmMjFjZjQ3NGY3ODNjMzQzNzQxZTJhY2EyMTliMjI%3D
oraz https://allegro.pl/oferta/amiga-cd32-laser-kss-210a-komplet-9260789664?snapshot=MjAyMC0wNi0wOVQxMzo1ODozOC41MDZaO2J1eWVyOzkzMmUzMWQyY2Q5ZDIyYjdiYTQxZTYyOWQ1M2IyOGQyZDEyOWY3NDFiZWE1YjJkM2Q2YmRhNzg2MWJkMjQxY2M%3D nie wiem na ile to jest oryginalne:)

czy można zawrzeć śmiałą tezę , że elektronik przy naprawie zasilacza podłączył zamiennie napięcie 12v?, co powoduję trzaski w torze audio i odwrotną pracę napędu(oczywiście jak pisałem nie ciągłą, to jest zależne od płyty)
[#49] Re: Amiga CD32

@dzikus35, post #48

Zasilacz to zamiennik przerobiony z laptopowego.
A objawy wskazuja na koniecznosc wymiany kondensatorow lub lasera.
[#50] Re: Amiga CD32

@orila, post #49

Prwadopodobnie laser do wymiany. Wcześniej sprawdź wiązkę po której leci komunikacja lasera z płytą główną CD32.
[#51] Re: Amiga CD32

@kubaslonka, post #50

która zworkę w nowym napędzie trzeba rozlutować?
[#52] Re: Amiga CD32

@dzikus35, post #51

Tam jest taka kropla cyny laczaca 2 sciezki na jednej stronie tasmy.
[#53] Re: Amiga CD32

@dzikus35, post #51

Wpisz w wujka google wymiana lasera kss 210A i dostaniesz co potrzebujesz.
Załączyłem link chyba z EAB gdzie był poradnik krok po kroku ale post zniknął.

BTW: zupełnie nie wiem czemu.
[#54] Re: Amiga CD32

@kubaslonka, post #53

można jeszcze raz link bo w googlach to mi wyskakuje przy tym laserze filmy z playstation ehhh
[#55] Re: Amiga CD32

@kubaslonka, post #53

Nic nie zniknęło, wrzuciłeś to do innego wątku.
[#56] Re: Amiga CD32

@dolek, post #55

To tak jest jak się odpisuje z komórki jedząc hamburgera, zapijając colą i prowadząc jednocześnie auto po niemieciej autobahnie...szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem