kategorie: A600, Sprzęt
[#1] A600 - zjadło czerwony kolor
To mój pierwszy post,tutaj, zetem witam wszystkich forumowiczów.

Od niedana jestem prawie szczęśliwym posiadaczem A600 nabytej w celach giercowania.
Prawie szczęśliwym ponieważ moja przyjaciółka w trakcie grania nagle stwierdziła, że nie wyświetli czerwonego koloru poprzez złącze RGB. Zadziało się to nagle, na moich oczach w tracie katowania jakiego pinballa.
Na wyjściu svideo czerwony jest, ten sam kabel RGB z A500 również daje czerwony bez żadnego problemu. I racze nie są to zimne luty, ponieważ pomęczyłem trochę złącze i nic się nie zmieniło.

No i do sedna - co się zepsuło? Jak to naprawić? A przede wszystkim czy warto to naprawiać, skoro svideo działa?

Pozdrawiam,
Konrad
[#2] Re: A600 - zjadło czerwony kolor

@Konrad, post #1

Kondensatory były wymieniane w Amisi ??? Jak nie to pewnie masz odpowiedz... płacz
[#3] Re: A600 - zjadło czerwony kolor

@viger, post #2

Nie były, a jeśli już to na pewno nie przeze mnie (ale po co poprzedni właściciel miałby wymieniać).

Czy kondensatory to jedyny trop? Pytam, bo na svideo jest ok.

Ale z drugiej strony, jeśli taka konieczność, to kto we Warszawie może się takiej akcji podjąć i w jakiej cenie?

Pozdrawiam,
Konrad
[#4] Re: A600 - zjadło czerwony kolor

@Konrad, post #3

Poczytaj ten wątek : link OK
[#5] Re: A600 - zjadło czerwony kolor

@Konrad, post #1

Witam.
Sprawdź na początek czy jest przejście na elemencie E260 (koralik ferrytowy FB200).
Czasem też może paść tranzystor Q231.
Pozdrawiam.
[#6] Re: A600 - zjadło czerwony kolor

@viger, post #4

Dzięki za namiary - zaraz się tam przenoszę :)
[#7] Re: A600 - zjadło czerwony kolor

@ted, post #5

Dzięki za sygnał, ale postanowiłem zlecić to komuś, zwłaszcza, że wypadałoby wymienić kondensatory.

Pozdrawiam,
Konrad
[#8] Re: A600 - zjadło czerwony kolor

@Konrad, post #7

Witam,

No i pełen sukces. W zasadzie potwierdziło się to co było pisane - za brak czerwonego koloru na RGB odpowiadał spalony tranzystor. Nie wiem który, ale to już detal :)

W każdym razie A600 jest pełne życia - nowe kondensatory i pełne kolory.

Pozdrawiam,
Konrad
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem