kategoria: A500
[#1] Stacja ALPS DF354H dopasowanie do A500
Ponieważ mój CHINON FB-354 stwierdził, że nie będzie dalej czytać dyskietek, przerobiłem sobie stację ALPS DF354H (wersją z "diodą") i wygląda, że wszystko działa poprawnie.

Teraz pozostała mi sztuka modelarska, czy mogę poprosić o jakieś wskazówki aby ładnie dopasować ją do A500?

Jak na razie to wiem, że muszę drymelem wyciąć kawałem obudowy górnej oraz to, że oryginalne dystanse z CHINONA są chyba za krótkie i trzeba będzie coś podłożyć.

Ale najtrudniej będzie z przyciskiem, mam przycisk z oryginalnego CHINONA FB-354, tylko nie bardzo mam pomysł jak go dopasować, bo podejrzewam, że klej na gorąco nie da rady? Macie jakieś wskazówki?
[#2] Re: Stacja ALPS DF354H dopasowanie do A500

@lopezpb, post #1

Co ty chcesz wycinać? Górną obudowę Amigi czy stacji dyskietek?
Nic nie wycinaj!
Kup kołki dystansowe sztuk 3 a potem dopasuj przycisk stacji dyskietek ALPS poprzez zmniejszenie jego szerokości pilnikiem.
Więcej nic nie trzeba.
Ja kupiłem po prostu do mojej Amigi 500+ stację dyskietek ALPS na allegro i miałem 3 kołki dystansowe metalowe w komplecie a przycisk już został przerobiony przez sprzedawcę.
Wystarczyło włożyć, przykręcić i podłączyć przewody. Nic więcej nie trzeba przerabiać.
[#3] Re: Stacja ALPS DF354H dopasowanie do A500

@lopezpb, post #1

Jak na razie to wiem, że muszę drymelem wyciąć kawałem obudowy górnej

Aż mnie ciarki po plecach przeszły. Ja wiem, że to Twoja obudowa, ale zamiast piłować obudowę można dopasować przycisk link i inne rozwiązanie link
[#4] Re: Stacja ALPS DF354H dopasowanie do A500

@krzych2019, post #2

To chyba, źle zrozumieliście :)

Chodzi o wycięcie lekkie górnej obudowy ALPS'a aby była tak samo wyprofilowana jak CHINON i aby nic nie przeszkadzało w złożeniu obudowy 500'tki. Zerknijcie na obudowę A500 w miejscu gdzie wchodzi stacja to skumacie.

ps. skoro kupiłeś to zapewne miałeś już wycięte przez sprzedającego....

Tak czy inaczej to już zrobiłem, dopasowałem sobie dystanse, dodatkowo przykręciłem kawałek blaszki, przedłużając przycisk oryginalny ALPSA, dzięki czemu w okienku przycisku mam teraz większy kawałek do którego muszę jakoś przykleić przycisk z CHINONA.

Pytanie czym przykleić przycisk do blaszki aby to jakoś się trzymało?
[#5] Re: Stacja ALPS DF354H dopasowanie do A500

@lopezpb, post #4

Wiem o co Ci chodzi, musiałem trochę przycinać górną obudowę od Samsunga żeby można było zamknąć obudowę AMIGI. Z początku myślałem że będzie ok ale niestety trzeba było nieco obciąć. Wpierw tylko powyginałem obudowę kleszczami do góry (po uprzednim podcięciu metalu na zgięciach) ale że nie wyglądało to za dobrze postanowiłem rzeźbić metal i skończyło się na docinaniu. Po zabiegu obudowa zamknęła się bez problemu.
[#6] Re: Stacja ALPS DF354H dopasowanie do A500

@lopezpb, post #4

Rzeczywiście.
Ja użyłem do tego nożyc do metalu, bardzo ładnie to nawet wyszło. Jeśli chodzi o przycisk, to robię w podobny sposób jak p. Marek z allegro. Przyjrzyj się na fotkach z drugiego linku, nie ma z tym dużo roboty.
[#7] Re: Stacja ALPS DF354H dopasowanie do A500

@AD99, post #6

Tal właśnie chcę zrobić, czym przyklejasz plastik do metalu?
[#8] Re: Stacja ALPS DF354H dopasowanie do A500

@lopezpb, post #1

Musiałbym sprawdzić ile by z tym było roboty zaprojektować ten przycisk Alps pod A500. Do tej pory zrobiłem od początku przycisk dla Samsung do A1200 i przycisk dla Sony (tylko nie pamiętam teraz pod którą Amigę, muszę to sprawdzić). Samsunga w wolnej chwili będę dopasowywał do A500.

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2019 21:47:16 przez Adinfo
[#9] Re: Stacja ALPS DF354H dopasowanie do A500

@Adinfo, post #8

Witam.
Do stacji dysków Sony to niedawno kupiłem przycisk od Ponga wydrukowany na drukarce 3D.
Może jak byś zrobił rysunek to by ci ktoś wydrukował.
Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2019 21:56:20 przez ted
[#10] Re: Stacja ALPS DF354H dopasowanie do A500

@lopezpb, post #7

Nie kleję przycisku do metalu. Rozcinam przycisk na dwie części-1/3 to zaczep(na metal), 2/3-to przycisk, który przesuwam i kleję do tej 1/3.
[#11] Re: Stacja ALPS DF354H dopasowanie do A500

@ted, post #9

Mam drukarkę 3D, więc to nie problem, natomiast gotowe projekty pod Sony co znalazłem w necie były do niczego, więc zrobiłem własny.
[#12] Re: Stacja ALPS DF354H dopasowanie do A500

@AD99, post #10

Dzięki, spróbuje zrobić w ten sposób :)

@Adinfo: no właśnie gdzieś widziałem projekt przycisku do ALPS'a, ale sam nie mam drukarki 3d i podejrzewałem, że te projekty mogą być do niczego. Więc szkoda zawarć komuś głowę.
[#13] Re: Stacja ALPS DF354H dopasowanie do A500

@lopezpb, post #12

Co do przycisku ALPS dostępnego w necie sprawdzę bo pamiętam, że go drukowałem ale nie sprawdzałem czy jest dobry - przesunięcie, wysokość i czy dobrze siedzi w stacji i obudowie. W razie czego napiszę w tym wątku i zapodam zdjęcie. Mam tylko jedną stację Alps przerobioną w A500 co brałem ją od tbone.

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2019 10:07:21 przez Adinfo
[#14] Re: Stacja ALPS DF354H dopasowanie do A500

@Adinfo, post #13

Przesunięcie w stosunku A500, A600, A1200 są inne, trzeba brać na to poprawkę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem