kategoria: A500
[#1] XCopy Problem
Konfiguracja A500 + ACA 500+ Po uruchomieniu XCopy (niezależnie w jakiej wersji) po kilku sekundach przestaje reagować myszka (nie wiem czy zawiesza się cały system czy tylko program). Co ciekawe gdy odpalam komputer z dyskietki gdzie jest XCopy program działa bez zarzutu. Tylko gdy go uruchamiam z WB to się wiesza. Miał ktoś podobny problem ? Zainstalowany Bettter WB i LocalePL

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 22:21:52 przez Vader_CH
[#2] Re: XCopy Problem

@Vader_CH, post #1

Uzyj najnowszej wersji tj ktora ma multitasking
Jak nie masz ..po wlaczeniu zrob killsys
[#3] Re: XCopy Problem

@HOŁDYS, post #2

To znaczy jakiej ? I skąd ją ewentualnie wziasc ? Jest na Aminet ?
[#4] Re: XCopy Problem

@Vader_CH, post #3

Tak ...rozni sie bo po odpaleniu jest rozowa i ma bialy napis xcopy wspolpracuje z blizzard ppc :) jest na aminecie ..mozna wejsc do Wb gdy kopiuje dyskietki
[#5] Re: XCopy Problem

@Vader_CH, post #1

A co się dzieje jak uruchamiasz xcopy z dyskietki poprzez WB?
[#6] Re: XCopy Problem

@Norbert, post #5

To samo niestety. XCopy tylko działa gdy go uruchamiam z bootujacej dyskietki z XCopy. W każdym innym przypadku zawiesza się po kilku sekundach
[#7] Re: XCopy Problem

@Vader_CH, post #6

Również miałem problemy z x-copy z ACA1233. Pod WB mialem rozmazany obraz.
Tutaj masz całą kolekcję X-Copy.
Sprawdź wersję "X-Copy Pro September '93 "
[#8] Re: XCopy Problem

@Vader_CH, post #1

Możesz się zawsze zainteresować wersją XCopyStandalone. Strach pomyśleć co by było gdyby takie zabawki były w latach świetności Giełd.


[#9] Re: XCopy Problem

@tWINpIX, post #8

Działa to w oparciu o kartę SD. Karty pamięci były bardzo drogie. Nawet w 2003(https://jcmit.net/flashprice.htm) kosztowały 33$ za 128 MB. Również w innych urządzeniach próbowano je zastępować - nawet do PSXa była stacja dyskietek, którą wpinano w port na kartę pamięci, z racji dużo niższych kosztów dyskietek. Bardzo dużo (wówczas drogich) maszyn przemysłowych, nawet z końcówki lat 90 działa w oparciu o dyskietki. Profesjonalne urządzenia do nagrywania dyskietek były chyba już w latach 80 - jakoś musiano nagrywać masowo duże ilości oprogramowania - z tym, że ten koszt...
[#10] Re: XCopy Problem

@HOŁDYS, post #4

A która to to wersja na Aminecie ? Bo jakoś się nie potrafię doszukać :( Chodzi mi o tą wersję z której da się wejść do WB
[#11] Re: XCopy Problem

@Vader_CH, post #10

A czemu nie pobierzesz ze strony, która podlinkowal snifferman? Jak się nie mylę to z każdej można wyjść do WB jeżeli nie zrobisz wcześniej KillSys.
[#12] Re: XCopy Problem

@pgru2, post #9

Pierwsze słyszę o fdd do PSX, jakieś źródła?
[#13] Re: XCopy Problem

@ZbyniuR, post #12

Przecież jestes dobrym mwrowym szperaczem.
Jest troche info na forach a tu zdjęcie z reklamy.
[#14] Re: XCopy Problem

@mikecios, post #13

mwrowym = internetowym.
Nie wiem skąd się to wykluło.
[#15] Re: XCopy Problem

@ZbyniuR, post #12

Już nie wspominając o tym że "emulatory dyskietek" to były już ho ho ho... Jeszcze Chińczykom nie śniło się o Goteku:)





MSAC-FD2M
[#16] Re: XCopy Problem

@pgru2, post #9

już w latach 80 - jakoś musiano nagrywać masowo duże ilości oprogramowania - z tym, że ten koszt...


Na pewno były ale nikt ich nie trzymał w kieszeni. Tak samo można napisać że komputery też kiedyś były ale wielkości dwóch pokoi:)


Wyobraź sobie że powstaje Polski film "Swapper" tylko że pomysłowy reżyser w akcje w ubiegłych dziejach wdraża dzisiejszą technologie.


I w takim Filmie taka przegrywka mogła by zrobić furore.

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 22:34:43 przez tWINpIX
[#17] Re: XCopy Problem

@mikecios, post #13

Ale fajne, a ja się zadowalałem dwiema zwykłymi kartami. :)

Ten disk od Sony też bombaStick. :D

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 23:40:15 przez ZbyniuR
[#18] Re: XCopy Problem

@ZbyniuR, post #17

Jak jest u Was z odpalaniem X-Copy (dowolna wersja) pod OS3.1/3.1.4 na A1200?

Przy próbie uruchomienia X-Copy (w paru różnych wersjach) na ekranie sieczka (poziome kolorowe paski itp. ale widać, że program działa - tylko obraz skopany) - tak jak by program źle wyświetlał obraz na AGA.

Jak w Early Startup Control zmienię w Display Options z "Best Avaiable" na "Enhanced" albo "Original" to X-Copy odpala normalnie.
[#19] Re: XCopy Problem

@Adinfo, post #18

Tak jest i już.
Zawsze możesz przed odpaleniem programu uruchomić program typu KillAGA
[#20] Re: XCopy Problem

@Norbert, post #19

Dzięki - czyli to normalne - to chciałem wiedzieć OK
[#21] Re: XCopy Problem

@Adinfo, post #20

Nie normalne. U mnie uruchamia się normalnie z systemu i działa. ClassicWB 3.1, najnowsza wersja X-copy.
[#22] Re: XCopy Problem

@nostrum666, post #21

Czyli w najnowszej wersji to naprawili. Wreszcie.
[#23] Re: XCopy Problem

@nostrum666, post #21

W takim razie sprawdzę inne wersje X-Copy, być może te co sprawdzałem to całkiem stare wersje.
[#24] Re: XCopy Problem

@Adinfo, post #23

Dla osób korzystających z X-Copy na A1200 oraz ToolsDaemon 2.1b + patch 2.2 gdzie przy niektórych wersjach X-Copy konieczne jest wyłączenie AGA z powodu sieczki na ekranie np. poleceniem KillAGA należy w ToolsDaemon Preferences dodać następującą komendę typu CLI:
"DH0:C/KILLAGA" "DH0:C/XCOPY" []
(w moim przypadku oba programy killaga oraz xcopy znajdują się w DH0:C/)
[#25] Re: XCopy Problem

@Adinfo, post #24

Ja używam XC na 1200 z TD i milionem innych łatek i XC działa bezbłędnie.
Używam tej wersji:X-Copy Pro September '92 EN. Są nowsze, ale ta jest chyba ostatnia po angielsku.
Tu są wszystkie wersje: link

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2020 20:26:04 przez AmiClassic
[#26] Re: XCopy Problem

@AmiClassic, post #25

Chybna też używam tej wersji. Jedna z nielicznych, która działa mi poprawnie na OS 3.9. Można jakość sprawdzić wersję x-copy?
Wiem też, że posiadając dwie stacje można przegrywać dyskietki "w locie", ale nie wszystkie wersje X-Copy to potrafią. Przydatna funkcja gdy ma się mało pamięci
[#27] Re: XCopy Problem

@AmiClassic, post #25

Ja mam najnowszą z tej strony i jest po angielsku.
Co do przegrywania w locie to na każdej wersji można to robić, trzeba tylko zmienić DVICE z RAM na DISK.

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2020 21:39:06 przez nostrum666
[#28] Re: XCopy Problem

@nostrum666, post #27

Co do przegrywania w locie to na każdej wersji można to robić, trzeba tylko zmienić DVICE z RAM na DISK.


No to tego nie wiedziałem

To jeszcze inna sprawa. W A500 0.5MB chip i 0.5 slow w nie wszystkich wersjach killsys zwalniał dostateczną ilość pamięci na przegranie dyskietki "na raz". Brakowało pamięci na ostatnią "kratkę"
[#29] Re: XCopy Problem

@snifferman, post #28

Jako DF1 może być podpięta zwykła stacja pc.
Wystarczy podłączenie do złącza zewnętrznego bez dodatkowej elektroniki.
Stacja nie będzie widoczna w systemie.
Wtedy w Xcopy wystarczy zaznaczyć ALL DRIVERS i już można kopiować.
[#30] Re: XCopy Problem

@snifferman, post #28

Jeszcze nie spotkałem się z sytuacją na A500 (1 MB) aby po KILLSYS nie dało rady za jednym razem skopiować całego dysku. Może jakiś wirus w pamięci?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem