kategoria: A2000/A3000
[#91] Re: Amiga 2000 scsi gvp problem z bootowaniem

@wali7, post #90

ciemnozielony bez karty scsi a z kartą pizdząco zielony ,pamięci sa ok sprawdzałem systestem.Kick też ,agnus też.
Nie powinno być zielonego wcale?

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2020 19:25:57 przez retrozygi

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2020 19:37:43 przez retrozygi
[#92] Re: Amiga 2000 scsi gvp problem z bootowaniem

@retrozygi, post #91

Zielonego nie powinno być wcale. To oznacza uszkodzenie pamięci chip.... tyle że komputer wtedy nie startuje i wyświetla zielony non stop.
Dziwne.
[#93] Re: Amiga 2000 scsi gvp problem z bootowaniem

@MariuszK, post #51

Dołożyłem rezystor 3,3 ohma do układu u605 miedzy nogi 11 a 20 i rezystor 470 ohm do diody d800 .Efekt jest taki sam jak po podłączeniu leda do j1 na karcie co swieci swiatłem ciągłym,czyli nie widać zadnych kart na zorro a amiga bootuje.
O co tu chodzi się pytam bo nic z tego nie rozumiem.Oglądałem filmik niejakiego Jan Beta na YT jak naprawiał a2000 po baterii i tam rev.4,3 miała takie aktualizacje i chodziła z dyskiem.
WTF.
[#94] Re: Amiga 2000 scsi gvp problem z bootowaniem

@retrozygi, post #93

Sprawdź analizatorem stanów logicznych sygnały autoconfig. Jeśli Amiga nie widzi kart podpiętych do Zorro, musi być coś nie tak z autoconfigiem. A sprawdzałeś jakiekolwiek inne karty Zorro w tej Amidze?
W przypadku niektórych kart ważny jest też numer slotu w którym siedzi karta....
[#95] Re: Amiga 2000 scsi gvp problem z bootowaniem

@wali7, post #94

Coś tam sprawdzili :)
Sprawdzilismy z kolegą retrozygi karte w mojej a3000. W early setup menu , sysinfo karta jest widoczna jako działająca. Dysk byl wysypany ale udało sie go sformatowac bez problemu. Szkoda ze nie było wiecej czasu zeby odpalic karte pod hdtoolboxem. Niestety pamięć już nie ta i czlowiek zapomniał jak to sie robiło. Najlepszym wyjsciem by było dorwać kogos z a2000 z plyta w wyzszej rewizji. Moze serio są jakies fixy albo mody do a2000 i slotow zorro.


W sumie to nie jestem pewny czy tylko jeden rezystor załatwi sprawę... chyba potrzeba więcej modyfikacji. Rozumiem że nie każdy ma czas, ale tych modyfikacji z 4.1->4.5 nie jest tak dużo żeby nie spróbować tego zrobić... Już nie pomnę ile razy wymiana układu HC na taki sam HCT dawała inny/oczekiwany efekt. A swoją drogą po coś są tak naprawdę te pull-upy przy u604, u603 w REV 6+
[#96] Re: Amiga 2000 scsi gvp problem z bootowaniem

@MariuszK, post #95

No więc właśnie, ja bym podejrzewał problem z pull-up, lub pull-down...
[#97] Re: Amiga 2000 scsi gvp problem z bootowaniem

@wali7, post #96

Wiecie co gościu ma amige w rev 4.3 po delikatnym uaktualnieniu i chodzi mu karta scsi z dyskiem bez zmiany tych bramek na u603 i 604.W ogole jak się zagłębiłem w temacie to dużo ludzi porobiło zmiany bez sensu ponieważ kierowali się instrukcją z najniższej rewizji i powielali usprawnienia.Pomieszanie z poplątaniem w tych uaktualnieniach.
Moja ami nie powinna swiecic na zielono przy starcie i tu jest chyba pies pogrzebany.Co mogę mieć uszkodzone?
[#98] Re: Amiga 2000 scsi gvp problem z bootowaniem

@retrozygi, post #97

zielony oznacza chip ram, przy czym zazwyczaj świeci non stop i nie wstaje
[#99] Re: Amiga 2000 scsi gvp problem z bootowaniem

@wali7, post #98

Jak by jeszcze kogoś intersował mój los to za zielony obraz przy starcie odpowiedzialny był obywatel DENIS .Poki co jeszcze walcze z scsi ale kapitulacja jest bliska.
[#100] Re: Amiga 2000 scsi gvp problem z bootowaniem

@retrozygi, post #99

Ooo, to ciekawe, warto wiedzieć. Denise produkuje obraz na podstawie danych przesyłanych przez Agnus, który z kolei zasysa je z chip ramu za pośrednictwem kanału DMA. Czyli jakiś tam link z chip ramem jest :)
[#101] Re: Amiga 2000 scsi gvp problem z bootowaniem

@wali7, post #100

The card should work fine on all A2000 generations, no worries. The changes in the mainboard revs are mostly memory mapping and graphics chipset related. The Zorro expansion bus remained the same as far as I know.

O to odpowiedz jednego z youtuberów naprawiających amigi, miedzy innymi.Pytanie brzmiało o wpływ rewizji na współpracę z kartą scsi.On sam na filmie używa rev,4.3 .
[#102] Re: Amiga 2000 scsi gvp problem z bootowaniem

@retrozygi, post #24

Daj taśmę na końcu z terminatorem
a najlepiej taką co ma 2 terminatory na 2 końcach
a dysk wepchnij w środek taśmy.
[#103] Re: Amiga 2000 scsi gvp problem z bootowaniem

@retrozygi, post #101

Jakbyś jeszcze potrzebował, to niedługo będę miał dostęp do płyty rev4.1 i kontrolera HC+8 II (w sumie to samo tylko że ma dodatkowy FAST) to sprawdzę jak to razem działa.
[#104] Re: Amiga 2000 scsi gvp problem z bootowaniem

@MariuszK, post #103

To zależy od dysku .
jaki tam dasz jedne zadziała jedne nie .
od terminacji .
[#105] Re: Amiga 2000 scsi gvp problem z bootowaniem

@retrozygi, post #101

Ciekawe czy diagrom wyplułby coś ciekawego na port szeregowy lub AROSa (ale ten ma rozmiar 1MB).

Nie mam niestety A2000, moglem mieć, choć miejsca brak.

Myślę, że tu kolega MariuszK mógłby przyczynić się do wyśledzenia czegokolwiek, a przynajmniej, czy działa w A2000.

Ten temat z diodą na J1 jest nurtujący, bo co ona zmienia?
[#106] Re: Amiga 2000 scsi gvp problem z bootowaniem

@MariuszK, post #103

Jakbyś jeszcze potrzebował, to niedługo będę miał dostęp do płyty rev4.1 i kontrolera HC+8 II (w sumie to samo tylko że ma dodatkowy FAST) to sprawdzę jak to razem działa.

Byłbym niezmiernie wdzięczny jakbys to przetestował na tej 4.1 bo wszystko co widze w necie chodzi na 6.x .No z małymi wyjątkami jak wcześniej pisałem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem