kategoria: A1200
[#1] Amiga 1200 i karta CF PCMCIA
Zatem tak.... Mam Workbencha 3.1.4 który startuje z kartu CF poprzez adapter IDE. Mam też kartę w formacie Amigi z archiwum, wkładam ją poprzez adapter PCMCIA jako drugą kartę do wymiany danych i system i Amiga jej nie widzi. Jeśli włożę nową kartę i to też jej nie widzi. Próbowałem prepSDCard i ten program ją widzi ale przy próbie przygotowania jej piszę że karta zabezpieczona przed zapisem ? Zresztą zależy mi żeby przenosić dane z karty którą przygotowałem na Amidze500 z ACA 500+. Pomocy
[#2] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Vader_CH, post #1

Karta do wymiany danych przez PCMCIA powinna być sformatowana do systemu FAT32 (lub FAT16) a nie formatu amigowego.

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 20:14:55 przez nostrum666
[#3] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@nostrum666, post #2

Sformatować ją na pececie ? Powinna być potem automatycznie widoczna ?
[#4] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Vader_CH, post #3

tak format na pc, z tym że nie każda karta będzie widoczna pod wb w amidze
[#5] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@JacK_Swidnik, post #4

Normalnie jej nie zobaczy, potrzebne są odpowiednie sterowniki.
[#6] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Amigo-A1200-040, post #5

Pisał że ma 3.1.4 a ten ponoć ma obsługę PCMCIA.
[#7] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@nostrum666, post #6

Ale potrzebnych sterowników nie ma w kickstarcie, ani w workbenchu 3.1.4
[#8] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Amigo-A1200-040, post #7

Zatem jakie sterowniki muszę zainstalować ? Czy możliwe jest żeby Amiga przez złącze PCMCIA widziała zarówno karty w formacie FAT jak i Amigi ? Tak jak jest w ACA 500+ w pięćsetce
[#9] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Vader_CH, post #8

CF
[#10] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Vader_CH, post #8

Takie link i link
[#11] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Vader_CH, post #8

Tak.
Kwestia jak będzie wyglądać mountlista i jakie będziesz miał zainstalowane filesystemy.
Bez problemu Amiga będzie odczyta ofs, ffs, pfs, sfs, afs, FAT, exfat, NTFS, ext3, ext4 czy hfs

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 13:12:19 przez Norbert
[#12] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Vader_CH, post #1

Tutaj jest to najprościej opisane.

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 13:19:19 przez movin
[#13] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@movin, post #12

No i działa szeroki uśmiech Bardzo dziękuję. Mam też Atapi CD-ROM, odpowiednią taśmę i tutaj pytanie jakie sterowniki potrzeba zainstalować żeby działał CD-ROM ?. Workbench 3.1.4
[#14] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Vader_CH, post #13

Nie jestem pewien, czy 3.1.4 nie ma już sterownika do CD-ROMu. Sprawdź katalog Storage/DOSDrivers. Powinien być tam sterownik CD0. Po zaznaczeniu ikony sprawdź w menu "Information" jaki jest ustawiony UNIT. Jeżeli np. UNIT=2, to zmień na UNIT=1. Następnie kliknij dwa razy na ikonce. Jeżeli w napędzie jest płyta, powinna pojawić się na ekranie ikonka dysku.

Jeżeli jednak w OS 3.1.4 tego nie ma, możesz pozyskać sterownik z kilku źródeł:
- Sam używam pakietu IDEFix.

- Jest też taki pakiet: AmiCDFS. Nie sprawdzałem go w praktyce.

- Sterownik CacheCDFS znajdziesz za to na płycie OS 3.5 lub OS 3.9, ale to trudne do dostania.
[#15] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Hexmage960, post #14

A jeśli podłącze napęd Atapi ale DVD to też będzie widoczny na tych samych sterownikach czy nie ?
[#16] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Vader_CH, post #15

Tak, można podłączyć DVD. Płyty DVD też będą widoczne w takim napędzie.
[#17] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Hexmage960, post #16

A zasilanie napędu musi być z Amigi czy może być z innego zasilacza ATX na przykład ? Długość taśmy ma znaczenie ? Znalazłem u siebie tylko taką długą ponad 2 metry
[#18] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Vader_CH, post #17

Ja używam i polecam zasilacz ATX, który posiada przycisk włącznika, kabelek do zasilania Amigi oraz kabelki do zasilania napędów IDE. Mój CD-ROM jest umieszczony w konsoli multimedialnej TOMS.

Znalazłem. Mój jest bardzo podobny:

http://www.arkad.nu/p/amiga-1200--600--500-external-power-supply



Ostatnia aktualizacja: 12.01.2020 12:10:41 przez Hexmage960
[#19] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Hexmage960, post #14

Sam używam pakietu IDEFix.


Da się ten program jakoś zarejestrować ? Bo do pobrania jest tylko wersja demo
[#20] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Vader_CH, post #19

Da się wpisać Serial:) ale jak się nie wie gdzie jest serial to się korzysta z wersji Demo
[#21] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Vader_CH, post #19

Demo nie ma ograniczeń. Tylko co jakiś czas wyświetlany jest komunikat z prośbą o rejestrację.

Przyznam, że sam mam piracką bibliotekę idefix.library, przy której ten requester nie jest wyświetlany.

Amiga OS 3.5 i 3.9 również sprawia, że requester nie jest wyświetlany i nie trzeba rejestrować. Nie wiem jak to jest w przypadku AmigaOS 3.1.4.

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2020 12:26:42 przez Hexmage960
[#22] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Hexmage960, post #21

A ja mam serial. 😁
[#23] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@mwb113, post #22

Klucze do IDEFix i wielu innych programów są w pakiecie AmiKit.
[#24] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@mwb113, post #22

A ja niestety nie mam :( A szkoda
[#25] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Hexmage960, post #16

Jednak coś mi nie działa. :( Napęd mam DVD Sony DDU1678A w specyfikacji pisze że to IDE/ATA więc powinien działać. Zasilanie wziąłem z Amigi żeby nie było wątpliwości. Idefix podczas skanowania nie wykrywa napędu oczywiście napęd ustawiony na Slave. Korzystam z karty CF i adaptera KA60 Dual port SD2IDE. W katalogu DEVS atapi.device jest oraz ad_atapi.device. W katalogu LIBS idefix.library, a w katalogu DEVS/DOSDRIVERS jest CD0. Mimo wszystko nie działa. Co robię źle ? Jeśli kliknę na CD0 to wyskakuje komunikat żę urządzenie już zamontowane. Po włożeniu płyty z danymi lub Audio nie pokazuje się ikona CD
[#26] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Vader_CH, post #25

Czy zainstalowałeś pakiet IDEFix za pomocą dołączonego skryptu instalacyjnego? Przed użyciem musi być uruchomiony program IDEFix.

Jeżeli wszystko masz zainstalowane poprawnie to przyczyna może być w zasilaniu. Jak zasilasz napęd DVD, tzn. jaki masz zasilacz?
[#27] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Hexmage960, post #26

Zasilacz 2.5A amigowy, ale próbowałem też z ATX więc to nie problem z zasilaniem. Instalowałem z instalera i tutaj dziwna sprawa bo program przy instalacji zawiesił się na 0%, w zasadzie cały komputer zawiesił ale po restarcie są niby pliki które skopiował.

Przed użyciem musi być uruchomiony program IDEFix.


W jaki sposób mam go uruchomić przed instalacją ?
[#28] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Vader_CH, post #27

W jaki sposób mam go uruchomić przed instalacją ?

Nie przed instalacją, tylko przed uruchomieniem sterownika CD0 (po instalacji). Zazwyczaj program ten jest dopisywany do sekwencji startowej przez instalator, wtedy jest uruchamiany automatycznie.

Zasilacz 2.5A amigowy, ale próbowałem też z ATX więc to nie problem z zasilaniem. Instalowałem z instalera i tutaj dziwna sprawa bo program przy instalacji zawiesił się na 0%, w zasadzie cały komputer zawiesił ale po restarcie są niby pliki które skopiował.

Nie wiem skąd takie coś mogło się wydarzyć.

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2020 18:22:19 przez Hexmage960
[#29] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Hexmage960, post #28

Rozumiem ale dlaczego nie wykrywa napędu podczas skanowania urządzeń, chodzi mi o program FindDevice w katalogu Idefix
[#30] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Vader_CH, post #29

Spróbuj uruchomić program IDEFix ręcznie z linii poleceń a następnie uruchom FindDevice. Napęd powinien być wykryty.

Urządzenia IDE wymagają tego IDEFix by być wykrywane, urządzenia SCSI nie.

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2020 18:30:20 przez Hexmage960
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem