kategoria: A1200
[#31] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Vader_CH, post #29

Kliknij prawym przyciskiem na CD0 w DosDrivers i zobacz czy masz dobrze ustawiony device i unit.

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2020 19:01:49 przez nostrum666
[#32] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Hexmage960, post #14

Niestety co bym nie robił Idefix przy próbie instalacji zawiesza się przy 0 %. Co dziwne przed uruchomieniem pisze że gdyby komputer się zawiesił należy zresetować i wznowić instalację niestety po resecie ciągle to samo. Jeśli uruchomię go ręcznie z katalogu C to też zwiecha.
[#33] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Vader_CH, post #32

Ja bym umieścił płytę CD w napędzie podczas instalacji, aby napęd nie był "pusty".
[#34] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@tWINpIX, post #33

Też próbowałem i to samo
[#35] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Vader_CH, post #34

Podstawa to program FINDCD, FINDDEVICE.
Ten program pokazuje jakie urządzenia dostępne są po danymi .device i jaki mają UNIT.
Potestuj.
Pamiętaj żeby zworki były odpowiednio ustawione.
Podpinasz tylko 2 urządzenia IDE ?
Potestuj eide.device.
Wtedy potrzebowalbys tylko ASIMCDFS do obsługi cd
[#36] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@tWINpIX, post #33

Probowalem też z odłączonym napędem CD-ROM i instaler nadal się wiesza
[#37] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Norbert, post #35

Podpinam tylko 2 urządzenia IDE. findevice nie znajduje napędu. Karta CF na Master CD-ROM na slave
[#38] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Vader_CH, post #37

A jaką wersje masz pliku instaler w katalogu C
Może trzeba nowszej wersji.
Nowsza wersja ma coś ok 150kb

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 18:12:36 przez Amigo-A1200-040
[#39] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Amigo-A1200-040, post #38

Installer v43.3
[#40] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Norbert, post #35

Zainstalowałem AsimCDFS , probowalem na 2 dvd Romach i oba widzi jako asim.atapi.device przy czym w miejscu nazwy sa jakieś śmieci. Tworzy ikonę ale przy niej jest napis: uninitialized. Może te napędy nie sa kompatybilne
[#41] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Vader_CH, post #40

Bardziej nie kompatybilna może być karta CF czy adapter SD<>IDE. Proponował bym spreparowanie specjalnie dyskietki z sterownikami do CD. Lub podmiana kary na dysk. Ewentualnie użycie zwykłego adaptera 2.5 <>3,5 i taśmy ATA 33. A jak to nie pomoże to coś jest zepsute albo robisz coś źle.ok, racjaok, racja
[#42] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@tWINpIX, post #41

No właśnie na jakimś angielskim forum ktoś pisał że to niekompatybilność karty. Chociaż dziwne, karta działa prawidłowo. Pokazuje partycje tak jak są utworzone ale spróbuję coś pokombinować tym tropem
[#43] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Vader_CH, post #32

Tak więc bojów ciąg dalszy. Probowalem 2 wersji IdeFix i cały czas zawiesza system. Spróbowałem z AsimCDFS i tutaj jest dużo lepiej. Prawidłowo rozpoznaje napęd instaluje się ale po chwili wywala komunikat

Please insert your boot disk..."


Jeśli kliknę Proceed mam:

Sorry... an Error Has Occurred! STARTUP : Problem with file "startup-sequence".


Ma ktoś jakiś pomysł ? Bo już nie mam sił i cierpliwości
[#44] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Vader_CH, post #43

Ale co zmieniłeś kartę na dysk?
[#45] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@tWINpIX, post #44

No nie. Amiga startuje z karty CF. Dlatego mnie to dziwi

Wyglada to tak jakby program nie umiał znaleźć lub dopisać czegos w startup-sequence

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 10:45:44 przez Vader_CH
[#46] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Vader_CH, post #43

W końcu się udało z AmiCDFS :) Płyty Audio odczytuje. Problem jest tylko z płytami z danymi. Mam na przykład kilka płyt z Amiga Future i Aminet. Niestety te widziane są jako NDOS. Na pececie mogę je odczytać a na Amidze nie. Dlaczego i jak temu zaradzić
[#47] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Vader_CH, post #46

AsimCDFS Oczywiscie . Przepraszam za literówkę
[#48] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Vader_CH, post #43

Niespatchowany Idefix wiesza się na kartach CF. FindDevice powinien wykryć twój CD po wskazaniu atapi.device, ewentualnie scsi.device, ale tylko jeśli został uruchomiony idefix wcześniej.

Niektóre karty CF nie chcą współpracować dobrze z drugim urządzeniem na taśmie (nawet z inną kartą CF, w końcu to pamięci masowe do aparatów fotograficznych), częściowym rozwiązniem jest wykonanie taśmy 4xIDE i podłączenie CD ustawionego na master do drugiego kanału. FindDevice powinien wykryć go na atapi.device jako urządzenie 2.
[#49] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@sanjyuubi, post #48

Podejrzewam że właśnie jest problem z kartą. Ale po instalacji AsimCDFS napęd jest widziany, po włożeniu płyty Audio pojawia się ikonka CD i można posłuchać muzyczki w playerze dołączonym do AsimCDFS. Natomiast po włożeniu płyty z danymi pojawia się ikona NDOS czy ma ktoś jakiś pomysł dlaczego ?
[#50] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@sanjyuubi, post #48

A wie kolega jak spatchować tego IdeFixa ? Mam z aminetu patch do idefixa, ściągnąłem też spatchera 1.0. Przy próbie spatchowania wywala komunikat:

Incorecct Version of original File
[#51] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Vader_CH, post #46

Panowie tyle tu mądrych głów, naprawdę nikt nie ma pomysłu dlaczego ASIMCdfs czyta płyty Audio a płyty pc-towe jako NDOS i nie można ich otworzyć ?
[#52] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Vader_CH, post #51

Może płyty pecetowe masz nagrane w UDF.
[#53] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Vader_CH, post #51

A próbowałeś AllegroCDFS albo CacheCDFS?
[#54] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Krashan, post #52

Mam oryginalne płyty AmigaForever z czasopisma i Aminet też oryginalne
[#55] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@nostrum666, post #53

Wysłałem mu z CacheCDFS ale pisał że nie startuje amiga.
[#56] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@nostrum666, post #53

Zatem z CacheCDFS aprawa wygląda nieco lepiej.
Zrobiłem tak zainstalowałem z dyskietki ten CacheCDFS teraz widzi płyty z danymi, można się poruszać po katalogach itp. ale przy próbie uruchomienia jakiegoś pliku, dema lub czegoś innego zawiesza się jest czarny ekran a potem w czerwonej ramce software failure, czasami wyskakuje wcześniej pomarańczowa ramka recovery alert czy jakoś tak. Dziwne bo widzi mi ten napęd jako scsi a nie jako atapi. Ale nazwę i parametry odczytuje prawidłowo. Przy próbie odtworzenia płyty z muzykę w programie jukebox wyswietla " Error 6: Player module "OPTIARC DVD-ROM DDV1678A1.0 not found". Może to jakaś niekompatybilność karty lub adaptera karty. Sam już nie wiem. Przy próbie instalacji czegokolwiek z płyty wywala Software failure w czerwonej ramce :( Poooomocy
[#57] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Vader_CH, post #56

CD jest widoczny na scsi.device, gdy jest uruchomiony idefix, idefix nie jest potrzebny do działania CD, atapi.device widzi CD nawet na pseudo-drugim kanale bez uruchamiania idefixa, wywal idefixa i zainstaluj CD na atapi.device. Sterowniki są stare i nieuaktualniane, nie wszystkie napędy będą działać poprawnie, zwłaszcza na tym samym kanale z kartą CF.
[#58] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@sanjyuubi, post #57

Nie mam idefixa tylko CacheCDFS

A napęd nie taki znów współczesny bo dvd z 2000 roku od Sony :)

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2020 17:29:10 przez Vader_CH
[#59] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Vader_CH, post #58

Być może łaty od OS3.9 także mają wpływ na to, że napęd jest widoczny pod scsi.device, finddevice nie pokazuje nic jak klikniesz atapi.device?

Nie chodziło mi o wiek napędu, tylko nieuaktualnianych sterowników i zdarzały się przypadki, w których CD nie działały na tej samej taśmie z dyskiem twardym, takie sytuacje miałem sam na starych PC z dyskami, które nie specjalnie lubiły pracować z urządzeniami slave.

Czy sam CD działa poprawnie, jeśli nie ma karty CF?

Jest jeszcze coś takiego jak AllegroCDFS, ale chyba płatne.
[#60] Re: Amiga 1200 i karta CF PCMCIA

@Vader_CH, post #58

Mam gdzieś dyskietkę startowa z kilkoma moutlistami z różnymi device i cdfilesystemami.
Sprawdzę ją jeszcze raz.
Jak już będzie gotowa to Ci ją podeślę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem