kategoria: A1200
[#31] Re: Amiga początek

@JakubH, post #29

A który czytnik będzie dobry?


[#32] Re: Amiga początek

@BenHur, post #31

do kart cf https://m.ebay.pl/itm/BRAND-NEW-CF-TO-IDE-AMIGA-600-1200-INTERNAL-ADAPTER-NO-IDE-CABLE-REQUIRED-BLACK/163721584477?_trkparms=ispr%3D1&hash=item261e911f5d:g:ZogAAOSwGllc-C6i

Do kart sd https://lotharek.pl/productdetail.php?id=210
[#33] Re: Amiga początek

@JakubH, post #32

Lepiej SD kartę... Taniej, więcej, łatwiej.
Kartę Turbo ma już drogi kolega?
[#34] Re: Amiga początek

@Aryman33, post #33

Za turbo rozglądam się, choć już mam jedną upatrzoną.
Oraz mam dygresję FAST czy turbo.
[#35] Re: Amiga początek

@BenHur, post #34

Raczej niekończący się dylemat.
[#36] Re: Amiga początek

@BenHur, post #34

Zależy do czego, jeśli gry odpalane przez WHDload, to wystarczy fast, jeśli oglądanie demek, to turbo przyda się.
[wyróżniony] [#37] Re: Amiga początek

@wali7, post #36

Jak chcesz w pełni pograć w gry whdload ab3d cytadela czy inne fpsy to już 020/030 @30mgz+ by się przydało i pisze to jako laik który używa ami w 99% do grania. Do reszty używam pc niestety wizja wydania 3k PLN na turbo do ami żeby posłuchać MP3 na klasyku trochę mnie przeraża a używanie NG według mojego zdania jest jeszcze bardziej hardkorowy od klasyka.
[#38] Re: Amiga początek

@Aryman33, post #37

Nie wolno tak pisać i ujawniać prawdy bo to banem grozi :p
[#39] Re: Amiga początek

@RokiS, post #38

O gustach się się nie dyskutuje OK
[#40] Re: Amiga początek

@Aryman33, post #37

W praktyce MP3 da się spokojnie posłuchać na 68030 50 MHz, a te karty jednak znacząco mniej kosztują od 3k pln.
Inna sprawa, że nie ma to sensu, skoro do słuchania MP3 można użyć komórki.
[#41] Re: Amiga początek

@Aryman33, post #37

Proszę nie opowiadać herezji
jakie 3 k i mp3
wystarcz amiga mas player





Ostatnia aktualizacja: 08.03.2020 20:19:30 przez Dorian3d
[#42] Re: Amiga początek

@Dorian3d, post #41

OK
[#43] Re: Amiga początek

@Dorian3d, post #41

Toć GVP530 to biały kruk jest.
Słaby przykład na tanią opcję do mp3.

Mp3 można skonwertować na 8sxv (skoro i tak idzie przez Paulę) i słuchać nawet na 68000. W miarę przyzwoite parametry, czyli 22 kHz, stereo ważą zwykle nieco więcej, niż źródłowe mp3, ale komu to robi przy dzisiejszy dyskach?
[#44] Re: Amiga początek

@Daclaw, post #43

Faktycznie, że też o tym wcześniej nie pomyślałem. Skoro częstotliwość próbkowania ma większy wpływ na subiektywną odczuwaną jakość dźwięku niż ilość bitów przy tej samej wielkości pliku. To 22kHz w 8bit powinno brzmieć lepiej niż 11kHz w 14bit. A sampel 22kHz w 8bit zmniejsza track audio o 8 razy, czyli wielkość pliku jest taka jak MP3 w 160kbps.

Pamiętam że płytki z MP3 w zależności od przeważającego na płycie tzw bitrate, zwykle 112, 128 lub 160, mieściła w sumie od 10 do 14 godzin muzy. Mógłbym z tym żyć gdyby zawsze mieściła tylko 10 godz. Ale zbierałem te pliczki z myślą o tym że kiedyś będę miał lepszego kompa, więc w przyszłości będę ich słuchał w lepszej jakości. I większość tych MP3 które "zdobyłem" pod koniec 90ych nadal mam na twardzielu, a gdybym je zbierał w takim mono sampelku to pewnie teraz by mnie tak nie cieszyły, i wątpię abym je jeszcze trzymał.

Ale przekonałeś mnie że kupowanie turbo do retro-zabawki z myślą o MP3, mija się z celem. Przecież do okazjonalnego siadania przy tej maszynce wystarczy te 10 godz przekonwertować na sampla.
Ale to samo by trzeba z JPG-ami zrobić i przekonwertować je do IFF-ów.
Doomówki z tamtych czasów i tak wyglądały żałośnie więc jedyny powód do kupienia turbo to demka. Choć osobiście wolę je oglądać na YT, bo szanuję swój czas.
Tylko z tymi IFF-ami kłopocik, bo to kupa roboty. Pamiętam jak wtedy mozolnie przerabiałem GIFy na JPGi, aby zajmowały ok 1/5 miejsca. :)
[#45] Re: Amiga początek

@BenHur, post #34

No zakupiłem czytnik SD-IDE, podłączyłem na tasiemce.
System postawiony, irytuje mnie tylko ta dioda, ciągle świeci, można to jakoś naprawić?
[#46] Re: Amiga początek

@BenHur, post #45

Można zamiast taśmy zastosować to, można też zmodyfikować czytnik za pomocą tranzystora, mod jest opisany na forum.
[#47] Re: Amiga początek

@Krashan, post #46

Jeden gostek zamontował rezystor 20kOhm na tasiemce, dziala komuś ten patent?
[#48] Re: Amiga początek

@Krashan, post #46

to Adapter IDE do konwertera SD2IDE dwuportowy 2.5
jest chyba bardziej uniwersalne
[#49] Re: Amiga początek

@Krashan, post #46

tutaj opis moda z tranzystorem

i fotka


Robiłem wczoraj
[#50] Re: Amiga początek

@BenHur, post #45

Witajcie ponownie, zakupiłem ACA1221lc no i mam taki mały problem, ami lubi się zawiesić lub zrestartować. Podobno przy tym modelu ACA nie trzeba usuwać kondensatorów, czy w tym jest ten problem?
[#51] Re: Amiga początek

@BenHur, post #50

Na 100% do tej karty timing fixa robić nie musisz.
[wyróżniony] [#52] Re: Amiga początek

@BenHur, post #47

Ja zrobiłem tego moda z rezystorem. działa super, dioda miga jak powinna tj podczas odczytu z karty.

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 15:24:06 przez toby
[#53] Re: Amiga początek

@BenHur, post #50

Mam taką sama płytę rev 2B.
Pierwszą moją kartą turbo w tej A1200 była ACA1221ec (nie lc).
Musiałem zrobić timing fix (usunięcie 2óch kondensatorów z dołu płyty głównej) bo bez niego Amiga zaliczała losowe zwisy, resety, etc.
(gdzieś na tym forum powinien być mój wątek o tej karcie, poszukaj)
Po zrobieniu timing fix'a Amiga stała się stabilna jak skała... polecam ACA1221ec, niestety nie da się już jej kupić jako nowej.
[#54] Re: Amiga początek

@toby, post #52

I ja też teraz zrobiłem, hula jak talala, dałem rezystor 22k.
[#55] Re: Amiga początek

@Arturo, post #53

Ja jak na razie też jestem zadowolony, tylko pisze na stronie producenta, że przy tej karcie nie trzeba odlutowywać kondensatorów.
[#56] Re: Amiga początek

@Arturo, post #53

Właśnie jestem po wylutowaniu dwóch kondensatorów.
Jak narazie OK ok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem